FCSB – FC Botoşani 2-1. Toni Petrea a dat detalii despre accidentarea lui Moruţan: "Sper să nu fie grav!" Răspuns pentru Dică şi ce sfat i-a dat lui Octavian Popescu: "I-a reuşit!"

De Dragoș Vasile
Publicat: 18.04.2021, 20:55

Toni Petrea, despre Gigi Becali

Mediafax Foto / ALEX NICODIM via Hepta

La finalul partidei cu FC Botoşani, Toni Petrea a vorbit despre accidentarea lui Olimpiu Moruţan. Antrenorul FCSB se teme să nu îl piardă şi pe Moruţan, în contextul în care Florinel Coman şi Darius Olaru sunt accidentaţi.

Moruțan are o lovitură la spate, din prima repriză. A încercat să mai joace, dar atât a mai putut. Mâine vom vedea ce se întâmplă. Sper să nu fie grav. Am devenit cam ghinioniști din acest punct de vedere, să vedem cum spargem asta. Ne împuținăm, iar lotul nostru nu e foarte numeros. Nu prea să îmi fac planuri, poate nu ne ies. Noi vrem să recuperăm jucătorii, asta e cel mai important„, a spus Toni Petrea, după FCSB – Botoşani 2-1.

Toni Petrea i-a răspuns şi lui Nicolae Dică, după ce secundul naţionalei a spus că Florinel Coman era accidentat înainte să ajungă la naţională. Coman s-a accidentat în minutul 10 al partidei cu Macedonia.

Cum adică, nu înţeleg? Eu nu ştiu nimic de aşa ceva, dacă avea dureri înainte sau le-a simţit acolo. Trebuia să observe chestia asta. La noi nu s-a pus problema să aibă vreo problemă medicală„, a  fost răspunsul lui Toni Petrea.

FCSB – FC Botoşani 2-1 | Ce i-a transmis Toni Petrea lui Octavian Popescu

Antrenorul FCSB a avut şi el o contribuţie la golul extraterestru al lui Octavian Popescu. Acesta a dezvăluit ce conversaţie a avut cu tânărul său elev.

Foarte frumos golul lui Octavian Popescu. Înseamnă foarte mult pentru un jucător tânăr. Am vorbit cu el și i-am explicat, i-am mai transmis câteva idei, nu are curajul suficient să finalizeze. Astăzi i-a reușit execuția. La Panțîru nu a fost neapărat inspirație, am fost forțați de împrejurări. Mă bucur că jucătorii au intrat foarte bine. Sunt nemulţumit că am primit golul. Jocul nostru a fost destul de bun. În repriza a doua am pus mai multă presiune pe adversar. FC Botoşani a dat o replică destul de bună. Poate pune probleme în continuare. Noi trebuie să ne gândim pas cu pas. Vrem să refacem jucătorii şi să îi recuperăm pe cei accidentaţi”, a mai spus Toni Petrea.

FCSB – Botoşani 2-1. Pap le-a „păpat” meciul! Octavian Popescu, gol mondial. Panţîru, reuşită a la Inzaghi. Echipa lui Petrea rămâne lider

FCSB a debutat cu dreptul în play-off. Presaţi de victoria rivalei CFR Cluj, roş-albaştrii au câştigat la limită meciul cu FC Botoşani, scor 2-1. Ashkovski a deschis scorul în prima repriză, după o fază antologică. Atacantul moldovenilor l-a executat pe Straton după o cursă de 60 de metri.

Replica FCSB-ului a venit în repriza secundă. Octavian Popescu le-a răspuns contestatarilor cu o execuţie de milioane, iar Panţîru a adus victoria cu un gol a la Filippo Inzaghi.

În urma acestui rezultat, FCSB este din nou lider în Liga 1, cu 36 de puncte, la un punct de rivala CFR Cluj şi la şase de Universitatea Craiova. În următoarea etapă, formaţia lui Toni Petrea are meci cu Academica Clinceni.

Prinde Dinamo un loc în play-off în acest sezon?

12:49

Motivul incredibil pentru care Kylian Mbappe nu va fi pe stadion la Atletico Madrid – Real Madrid

12:16

Florin Manea surprinde după gafa făcută de Radu Drăgușin la Tottenham: „Așteptam greșeala!”. Decizia luată de Ange Postecoglou

11:59

Prima reacţie de la Galaţi, după ce Rareş Pop a agresat fizic un jurnalist, la Rapid – Oţelul: „Nu știu ce a avut în cap”

11:29

„Nu am avut prieteni în Generația de Aur!” Florin Prunea l-a auzit pe Dorinel Munteanu și i-a dat replica: „Absolut nimeni?”

11:06

Asociația Presei Sportive din România, reacţie după incidentul incredibil de la meciul Rapid – Oţelul 0-0

10:41

VIDEOLionel Messi, criză de nervi după ce a marcat un golazo! S-a năpustit asupra arbitrului: „Ești un nenorocit!”

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 3 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme