Gaz Metan – Dinamo 4-1 | "Nu mai este timp de pierdut!" Umilinţa de la Mediaş a băgat frica în Steliano Filip: "Nu avem nicio şansă de a ne salva dacă vom juca aşa!"

De Antena Sport
Publicat: 23.04.2021, 19:43

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Steliano Filip

Pentru Gaz Metan au marcat Morar ’14, Valente ’29, Deaconu ’39 şi Chamed ’87 (penalti), iar pentru Dinamo a punctat Sorescu ’35.

Dinamo se află pe penultimul loc din play-off, care duce direct în Liga 2. Dinamo mai are 6 meciuri la dispoziţie pentru a evita o ruşine istorică.

Multe nu sunt de spus. Nu ne iese nimic. Vorbim ceva, pregătim ceva, iar când intrăm pe teren uităm. Nici la juniori nu luăm aşa goluri. Mai avem 6 finale şi sper să ne trezim pentru că nu mai este timp de pierdut. Eu unul cred în salvare.

Dacă vom continua ca în această seară, nu mai avem nicio şansă. Eu ştiu ce colegi am şi ştiu că sunt băieţi de caracter care se văd în momentele dificile. Trebuie să o scoatem la capăt şi doar împreună putem„, a spus Steliano Filip, după Gaz Metan – Dinamo 4-1

Gaz Metan – Dinamo 4-1. Dinamoviştii au ajuns pe loc retrogradabil

Dinamo a ajuns la al 13-lea meci fără victorie în Liga 1. „Câinii” au fost umiliţi de Gaz Metan la Mediaş, 1-4, şi tremură pentru retrogradare.

În prima repriză s-au marcat nu mai puţin de 4 goluri. Morar şi Valente au marcat de două ori în 15 minute. Sorescu a redus din diferenţă şi a adus din nou speranţa în tabăra dinamovistă. Ronaldo Deaconu, autor a două pase decisive, a făcut-o K.O. pe echipa lui Uhrin în minutul 39. În repriza secundă, rezultatul final a fost stabilit de Chamed, care a închis tabela după ce a marcat din penalty.

În urma acestui rezultat, Dinamo se află pe locul 15 în play-out, poziţie retrogradabilă, cu 15 puncte. De partea cealaltă, Gaz Metan se află pe locul 10, cu 21 de puncte.

Prinde Dinamo un loc în play-off în acest sezon?

22:20

LIVE TEXTSepsi – FCSB 0-1. Florin Tănase a deschis scorul la Sf. Gheorghe. Primul gol de la revenirea în tricoul roş-albaştrilor

22:20

LIVE VIDEOPAOK – Aris 0-1, în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu e condusă după ce a lovit de două ori bara

22:00

VIDEOFC Porto – Arouca 4-0 a fost în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal. Braga – Rio Ave începe la 22:30

21:54

Florin Tănase a marcat primul gol de la revenirea la FCSB, în meciul cu Sepsi! A primit o centrare excelentă de la Băluță

21:47

Daniel Bîrligea speră să prindă transferul vieţii şi să-l umple de bani pe Gigi Becali: „O mândrie şi o fericire foarte mare”

21:30

LIVE VIDEOAEK – Panathinaikos 1-0. Derby-ul Atenei e în direct în AntenaPLAY

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 3 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme