Gaz Metan Mediaș – Dinamo 2-1 | Ronaldo Deaconu, bun de cinste după golurile de generic. „În seara asta, primesc primă dublă!”

Publicat: 15.10.2021, 23:04

Ronaldo Deaconu, după un gol marcat pentru Gaz Metan

Ronaldo Deaconu, în tricoul lui Gaz Metan

Ronaldo Deaconu, după un gol marcat pentru Gaz Metan / FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

Gaz Metan – Dinamo 2-1 | Reacția lui Ronaldo Deaconu

„E o seară de generic nu doar pentru mine, ci pentru întreaga echipă. Daca ar fi să aleg un gol, cred că l-aș alege pe primul, pentru că atunci ne-am descătușat.

A fost un meci foarte dificil, veneam după niște rezultate bune, exceptând a doua repriză din meciul cu CFR Cluj. Avem o serie accesibilă în următoarea perioadă și trebuie să urcăm în clasament pentru că nu merităm să fim acolo jos.

Am avut nevoie să ne acomodăm cu Mister. Nu este ușor să schimbi o echipă într-o săptămână. De aici putem doar să creștem. Era o criză de rezultate, de la zi la zi suntem mai încrezători. Nu există distracție la echipă, suntem focusați pe ce trebuie să facem la antrenament.

Am bonus la fiecare gol și assist. În seara asta, primesc primă dublă”, a spus Ronaldo Deaconu, după Gaz Metan – Dinamo 2-1.

Gaz Metan – Dinamo 2-1

Gaz Metan și Dinamo s-au anihilat reciproc în prima jumătate de oră a meciului, dar Ronaldo Deaconu a reușit să rupă echilibrul.

Decarul medieșenilor a lovit prima dată în minutul 36. Deaconu s-a strecurat printre doi jucători de la Dinamo și, fără adversar în față, și-a încercat norocul de la peste 30 de metri. Mingea a căpătat o traiectorie ideală și s-a dus aproape de vinclul din dreapta porții lui Mihai Eșanu.

Două minute mai târziu, Ronaldo Deaconu a arătat că reușita sa nu a fost doar o întâmplare. De această dată, „Ronaldo de România” a trimis un lob, de la aceeași distanță, iar mingea s-a oprit în același loc.

Dinamo nu s-a regăsit nici în repriza a doua. „Câinii” nu au pus niciun pericol la poarta lui Vâlceanu și, totuși, au marcat dintr-un penalty inventat, prin Mirko Ivanovski. Moldoveanu a căzut de lângă Yuri după ce fundașul gazdelor a lovit balonul cu capul. În mod uluitor, Adrian Cojocaru a dictat penalty pentru Dinamo, deși contactul a fost inexistent.

S-a terminat 2-1 pentru Gaz Metan Mediaș, care a urcat pe locul 11 în Liga 1, cu 11 puncte. De cealaltă parte, Dinamo a ajuns la 9 etape fără victorie și are înfrângeri pe rând în deplasare. „Câinii” sunt pe penultimul loc în clasament, cu doar 7 puncte.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

17:49 FotoImagini rare cu Ionuţ Negoiţă şi actuala soţie! Cât de frumoasă e femeia cu care şi-a refăcut viaţa după divorţul de Carmen 17:43 Palermo – Venezia, 21:30, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Ionuţ Nedelcearu continuă asaltul spre promovarea în Serie A! 17:28 Cum a trăit Mircea Lucescu finala de titlu câştigată de Răzvan Lucescu: „Ne-au izolat într-un colţ, nici nu puteai să respiri!” 17:20 Cristi Borcea a dat pronosticul pentru meciul de baraj al lui Dinamo cu Csikszereda, de pe Arena Naţională! 16:52 Reacţia scoţienilor, când au aflat că Neil Lennon a semnat cu Rapid şi că va încasa un salariu uriaş: „O schimbare masivă!” 16:48 FotoCunoscutul milionar român ajuns la sapă de lemn, ca Irinel Columbeanu, a primit o altă lovitură! 16:15 Preşedinte-surpriză pentru proiectul noului Dinamo, cu Ion Ţiriac şi Cristi Borcea: „Din primul an îl depăşesc pe Gigi Becali” 15:56 Rolul pe care îl are Mircea Lucescu la „noul Rapid”, propus de Dan Şucu după venirea lui Neil Lennon: „Îi mulțumesc” 15:32 FotoNeil Lennon e noul antrenor al Rapidului! Anunţul oficial făcut de giuleşteni 15:23 Sepsi s-a despărţit de 7 jucători! Unul dintre ei a fost dorit de Gigi Becali la FCSB Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase