Imagini ireale în FC Botoşani – Sepsi 0-1! Marius Croitoru l-a luat de urechi pe Bărbuţ, în timp ce jucătorul covăsnenilor se pregătea să execute un OUT

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 10.04.2022, 19:27
Actualizat: 10.04.2022, 20:39

Marius Croitoru, imagine ireală în FC Botoşani - Sepsi 0-1

Captură Digi Sport

Marius Croitoru a oferit imaginea zilei în Liga 1, în FC Botoşani – Sepsi 0-1. În minutul 67 al partidei cu Sepsi, antrenorul celor de la FC Botoşani l-a luat de ureche pe Cristian Bărbuţ, în timp ce jucătorul antrenat de Cristiano Bergodi şi pregătea să arunce de la margine.

Marius Croitoru a făcut show pe margine în partida cu Sepsi. După mai multe clincuri cu arbtrul central, dar şi cu cel de rezervă, antrenorul celor de la FC Botoşani a aoferit o imagine incredibilă. Astfel, acesta l-a luat de ureche pe Cristian Bărbuţ.

Marius Croitoru, scos din minţi de George Găman în FC Botoşani – Sepsi 0-1

Marius Croitoru a făcut o adevărată criză de nervi şi în finalul primei reprize. Croitoru a cerut un cartonaş galben pentru unul dintre jucătorii lui Sepsi. Găman i-a dat lui cartonaşul galben, spre disperarea antrenorului celor de la Botoşani. ”Nu-mi face mie așa (n.r. – cu degetul) că nu mă interesează. Nu mă sperii!”, i-a spus Croitoru arbitrului, conform digisport.ro.

FC Botoşani – Sepsi 0-1 | Echipa lui Bergodi, victorie uriaşă la Botoşani

Formaţia Sepsi a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1. Tudorie a marcat singurul gol al partidei în minutul 3.

Pe finalul primei reprize, a avut loc un moment controversat. George Găman a dictat penalti pentru Botoşani, pentru henţ la Mitrea după un şut al lui Mailat. Jucătorii oaspeţi au protestat veheement, iar, după ce a discutat cu asistentul Sebastian Gheorghe, Găman a revenit asupra deciziei.

9:51 FotoMădălina Ghenea a anunţat de Paşte că s-a despărţit de iubitul său milionar: „Vă rog să ne respectaţi intimitatea” 9:42 VIDEONebunie la Lisabona după titlul câştigat de Sporting! Cum au sărbătorit jucătorii 8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi