Jucătorul adus la Dinamo la insistențele lui Florin Răducioiu. „Transferul i se datorează lui!” Ce rol are legenda „câinilor” la echipa din Ștefan cel Mare

De Alexandru Ivan
Publicat: 18.01.2022, 22:45
Actualizat: 27.03.2023, 17:55

Jucătorul adus la Dinamo la insistențele lui Florin Răducioiu

Florin Răducioiu a anunţat un nou transfer la Dinamo

Florin Răducioiu, în timpul unui eveniment / Hepta

Florin Răducioiu, noul team-manager al lui Dinamo, a insistat să aducă un jucător în Ștefan cel Mare. Iuliu Mureșan a anunțat ce rol are de fapt legenda „câinilor” la club.

Reclamă

Răducioiu l-a propus la Dinamo pe mijlocașul francez Balthazar Pierret (22 de ani), ultima oară la Boulogne. Mureșan a dezvăluit că Răducioiu este foarte implicat în viața echipei și chiar va sta pe banca tehnică alături de Flavius Stoican.

Reclamă

Jucătorul adus la Dinamo la insistențele lui Florin Răducioiu

„Transferul lui Pierret i se datorează lui Răducioiu, tot timpul propune jucători. Îmi place de el, e implicat, e dornic să muncească, sa facă. El va sta lângă Flavius Stoican, merge la meciuri, e cel mai aproape de antrenor”, a spus Iuliu Mureșan, potrivit digisport.ro.

Balthazar Pierret a adunat 10 meciuri în acest sezon la Boulogne, în liga a treia din Franța, doar două ca integralist, iar ultima lui prezență datează de pe 5 noiembrie. Fotbalistul cotat de transfermarkt.com la 300.000 de euro era liber de contract.

Florin Răducioiu a fost adus la Dinamo la începutul acestui an și va încerca să pună umărul la încercarea de salvare a „câinilor” de la retrogradare. După 21 de etape, Dinamo are doar 12 puncte acumulate şi se află pe locul 15, direct retrogradabil.

Dinamo l-a vândut pe Deian Sorescu

Iuliu Mureşan a semnat actele pentru transferul lui Deian Sorescu la Rakow. Iuliu Mureşan a anunţat că s-a făcut transferul.

Am semnat actele de transfer ale lui Deian Sorescu la Rakow. Suma este cam destul de aproape de ceea ce ne dorim. Am avut două oferte, s-a concretizat această ofertă. Avem nevoie de bani, asta e clar. Dacă Sorescu rata și acum transferul, nu știu cum ar fi evoluat. Păstrăm și un procent dintr-o viitoare vânzare, procentul este de 15%. Nu știu pe ce perioadă semnează, polonezii s-au înțeles și cu jucătorul, au putut să ia legătura„, a spus Iuliu Mureşan la digisport.ro.

Conform sursei citate, suma de transfer ar fi în jurul sumei de 800 de mii de euro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:59

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s