Rapid – CS Mioveni 1-1 | Dragoş Grigore îşi toarnă cenuşă în cap: „Greşeala mea putea să ne coste!” Fundaşul trage un mare semnal de alarmă: „Se strânge laţul!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 27.11.2021, 22:48

Dragoş Grigore e veteranul Rapidului

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dragoş Grigore îşi toarnă cenuşă în cap după Rapid – CS Mioveni 1-1

„Meciul a avut două reprize diferite. Am avut probleme, însă partea a doua a fost cu totul şi cu totul alta. Greşeala mea putea să ne coste două puncte. Mă interesează ce se întâmplă la Rapid. Trebuia să avem câteva puncte în plus. Se strânge laţul, se apropie sfârşitul.

Obiectivul meu personal este clasarea în play-off. Istoria ne obligă să ne dorim mai mult. Cred că avem valoarea şi jucătorii necesari. Aşteptăm să i se dea drumul stadionului. Atunci când nu vor mai fi probleme, le va fi destul de greu celor care vor juca împotriva Rapidului”, a declarat Dragoş Grigore la finalul meciului.

Rapid – CS Mioveni 1-1 | Remiză cu goluri în „Derby de la Miovina”. Giuleştenii au călcat din nou strâmb în Liga 1

Rapid Bucureşti – CS Mioveni, capul de afiş al zilei din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Giuleştenii au ajuns la a doua remiză consecutivă în campionat.

Golurile au fost marcate de Hlistei, în minutul 57, pentru Rapid, şi Buziuc, în minutul 16, pentru oaspeţi.

În urma acestui rezultat, FC Rapid ocupă poziţia a patra, cu 28 de puncte, iar CS Mioveni este pe 12, cu 17 puncte.

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

0:01

Robert Lewandowski, bornă impresionantă la Barcelona, la 36 de ani! Capitolul la care este depăşit doar de Cristiano Ronaldo

23:59 1 oct.

VideoNota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

23:55 1 oct.

Arsenal, Barcelona şi Manchester City, victorii clare în Champions League! Borussia Dortmund a făcut scorul serii! Rezultatele

23:33 1 oct.

Karim Adeyemi, hat-trick superb în „măcelul” Borussia Dortmund – Celtic! Jucătorul cu origini româneşti, meci de senzaţie

23:20 1 oct.

VideoCristina Neagu a dezvăluit că a jucat fotbal înainte de a deveni handbalistă! Ce a spus despre porecla „Messi din handbal”

23:09 1 oct.

VIDEOLiga Campionilor Asiei | Al Gharafa – Al Ain 4-2 a fost live în AntenaPLAY! Meci de vis pentru Florinel Coman

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 4 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 5 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Horoscopul săptămânii 30 septembrie – 6 octombrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Trei zodii au parte de succes pe 1 octombrie 2024. Cine sunt nativii care se bucură de reușite