Rapid – CS Mioveni 1-1. Mihai Iosif ştie de ce giuleştenii nu au câştigat: "Ocaziile se răzbună". Mesaj categoric pentru jucători: "Dai totul până la epuizare!"

De Dragoș Vasile
Publicat: 24.04.2021, 14:41

Mihai Iosif

Mihai Iosif, prima reacţie după Farul - Rapid 2-0

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Rapid a avut mai multe ocazii clare, însă a plecat doar cu punct de la Mogoşoaia. Dezamăgit din cauza rezultatului, Mihai Iosif aşteaptă rezultate pozitive în următoarele etape.

„Am condus ostilităţile tot meciul, am luat gol dintr-o jumătate de şut, prima repriză am avut 4-5 ocazii mari, nu am dat gol şi ocaziile se răzbună în fotbal. Am văzut camera acolo şi aşa mi-a venit pe moment. Mă bucur la orice gol, când înscrie Rapidul, indiferent unde sunt eu, când înscrie, eu mă bucur.

Mihai Iosif: „Trebuie să dai totul până la capăt”

M-am supărat, poate mi s-a părut mie. Nu comentez arbitrajul, nu l-am comentat niciodată, nici acum. Dacă s-ar opri acum, am fi promovaţi. (n.r. – Hlistei) A dat totul pe teren, asta înseamnă că joci la Rapid. Dai totul până la epuizare indiferent de ce eşti, antrenor, jucător, suporter. Totul până la capăt”, a spus Mihai Iosif la TelekomSport.

Rapid – CS Mioveni 1-1. Giuleştenii, un nou pas greşit în lupta pentru promovare

Rapid a făcut un nou pas greşit în lupta pentru promovarea în Liga 1. Giuleştenii au remizat cu CS Mioveni la Mogoşoaia, scor 1-1. Cătălin Hlistei a deschis scorul, în minutul 44, cu o execuţie superbă, iar Bogdam Rusu închis tabela, în minutul 82.

În urma acestui rezultat, Rapid rămâne pe locul secund în Liga 2, cu 43 de puncte. De partea cealaltă, CS Mioveni ocupă primul loc pentru baraj, cu 42 de puncte.

În următoarea etapă, giuleştenii au duel cu Csikszereda Miercurea Ciuc, în timp ce argeşenii se vor deplasa în Bănie, pentru duelul cu FC U Craiova 1948.

22:15 LIVE VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! A doua sesiune de antrenamente este ACUM în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu Vezi toate știrile