Rapid – Universitatea Craiova 1-2 | Scandal pe Arena Naţională. Reghecampf şi jucătorii olteni, atacaţi cu sticle de fanii Rapidului. Au fost scoşi prin altă zonă pentru a ajunge la vestiar

De Antena Sport
Publicat: 28.08.2021, 23:10

Scandal după Rapid - universitatea Craiova 1-2

S-a lăsat cu scandal după Rapid – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii nu au putut să ajungă la vestiar, după ce fanii rapidişti i-au atacat cu sticle. A fost nevoie ca jucătorii cu Reghecampf în faţă să fie scoşi de pe gazon prin altă zonă. Până la urmă, spiritele s-au calmat, iar oltenii au ajuns în siguranţă la vestiare.

Rapid – Universitatea Craiova 1-2 | Craiova a întors meciul pe final

Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, Rapid, la capătul unui meci în care a revenit de la 0-1 şi gazdele au jucat în inferioritate numerică mai mult de o repriză. Au marcat: Albu, cu o execuţie superbă, în minutul 15, Markovic, cu o lovitură de cap, în minutul 83, şi Koljic, în minutul 90+1, cu o „torpilă” din afara careului.

În minutul 48, o petardă a explodat lângă Pigliacelli. Portarul Universităţii Craiova s-a prăbuşit, vizibil afectat. El şi-a revenit după scurt timp şi după ce Săpunaru s-a dus către suporteri şi le-a cerut să nu mai arunce cu petarde jocul s-a reluat.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

9:11 Edin Terzic, după calificarea Borussiei Dortmund în finala Ligii Campionilor: „Este bucurie pură şi o mândrie extremă” 8:58 PSG, făcută praf în Franţa după eliminarea din Liga Campionilor: „Faliment, venim!” 8:39 Reacţia lui Kylian Mbappe, după ce PSG a fost eliminată din Liga Campionilor. Întrebarea care l-a iritat pe starul lui PSG 7
23:44
PSG – Borussia Dortmund 0-1. Echipa germană e prima finalistă a Ligii Campionilor în acest sezon! Parizienii au avut 4 bare!
7
23:43
FotoOlimpiu Moruţan a mers în cârje la stadion pentru a-şi susţine echipa la semifinala cu Beşiktaş! Mesajul superb al clubului
7
23:32
Xavi a ales jucătorii care nu pot pleca de la Barcelona! Numele care nu pot fi transferate de nicio echipă din lume
7
23:17
Un veteran de la Real Madrid, mesaj emoționant înainte de returul cu Bayern Munchen din Ligă: „Probabil va fi ultimul meci”
7
23:16
Răspunsul primarului Buzăului la întrebarea dacă aşteaptă duelurile cu Gigi Becali: „Sper ca Gloria Buzău să devină «Steluţa» 2”
7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!