Reacţia lui Jerry Gane, după Dinamo – Viitorul 0-5: "Un meci de coşmar, trebuie uitat! Ar trebui să ne fie ruşine!" Ce a spus de demisie

De Antena Sport
Publicat: 26.02.2021, 20:06
Actualizat: 12.05.2021, 8:15

Hepta

Jerry Gane

Dinamo se află într-o criză profundă. Nu a mai dat gol de 5 meciuri în Liga 1 şi urmează meciul din Cupa României cu Dunărea Călăraşi. Jerry Gane a evitat să dea un răspuns când a fost întrebat de demisie. De 35 de ani nu a mai pierdut Dinamo pe teren propriu la un asemenea scor.

Ar trebui să ne fie ruşine la toţi, pentru că a fost un meci de coşmar. Am făcut greşeli foarte mari, am început meciul foarte prost, greşeli individuale. Când deja scorul e 3-0 la pauză, e greu să revii în joc şi am avut aşa, o răbufnire de orgoliu în a doua repriză, la început, în care am pus puţină presiune, dar pe final am cedat din nou. E un meci de coşmar, e un meci de uitat şi o să vedem

E o umilinţă, dar până la urmă e un sport. Ar trebuie să ne fie ruşine la toţi. Am fost uniţi mai mult când au fost probleme mai mari. Până la urmă nu eu decid, o să avem o discuţie şi pentru mine am spus că rămân atât timp cât se poate„, a spus Jerry Gane după Dinamo – Viitorul 0-5

Dinamo – Viitorul 0-5! Dinamoviştii nu au mai dat de peste 500 de minute

Dinamo nu a mai înscris de 530 de minute. Gane admite că în atac este marea problemă.

Suferim mult la acest capitol, nu reuşim să dăm gol, avem puţine ocazii. Pe început de meci luăm goluri, sunt greşeli individuale care nu ar trebui să se întâmple. Trebuie să ne reculegem, să ne revenim. Urmează meciuri decisive„, a mai spus Jerry Gane.

11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:50 LIVE VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Elena Zaharia joacă ACUM, în AntenaPLAY 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali 10:19 Marius Lăcătuş, semnal de alarmă pentru CSA Steaua! Mesaj categoric despre situaţia echipei: „Fanii vor fi alături de FCSB!” 10:02 Marius Şumudică, anunţ despre gafa de proporţii făcută de Ianis Hagi înainte de EURO 2024: „Nu ştiu de cine a fost sfătuit” 9:55 Finală de vis la turneul de la Madrid! Iga Swiatek şi Aryna Sabalenka se vor lupta pentru trofeu 9:43 „Vor dispărea în mediocritate şi Max Verstappen va pleca!” Fratele lui Michael Schumacher anunţă dezastrul la Red Bull 9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” 9:09 „Ar fi putut juca la Bayern, cu Real Madrid!” Fanii îl cer pe Radu Drăguşin titular, după ce a fost din nou „uitat” pe bancă Vezi toate știrile