Sepsi – Rapid 2-2 | „De ce să ne pierdem antrenorul?”. Dragoş Grigore nici nu vrea să audă de schimbarea lui Mihai Iosif: „Să i se acorde încredere totală!”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 2.10.2021, 21:49

Dragoş Grigore

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Iosif are motive să se teamă după un nou pas greşit făcut în campionat. Dragoş Grigore face scut în jurul antrenorului şi cere conducerii să nu se facă schimbări pe banca tehnică.

Dragoş Grigore i-a luat partea lui Mihai Iosif: „Nu ar trebui să i se reproşeze ceva”

Cred că, defensiv, în a doua repriză am făcut cum a trebuit. Era greu în 10 oameni, dar una peste alta am câştigat un punct. Urmează o pauză după care sper să revenim mai puternici. Echipa o simt cu anumite fluctuaţii, nu ştim să gestionăm anumite momente. Aici mă includ şi pe mine, probabil e nevoie de mai multă comunicare. Ne vom antrena mai mult şi vom încerca să eliminăm greşelile.

După 10-11 etape nu trebuie să ne plângem de oboseală. Au apărut însă accidentările neprevăzute, încercăm să ne pregătim cât să nu mai apară.

Care ar fi motivul pentru care am putea să pierdem antrenorul? În primele 6 etape am arătat atât de bine şi datorită antrenorului. Obiectivul echipei a fost salvarea de la retrogradare. Suntem vinovaţi cu toţii, nu cred că ar trebui să i se reproşeze ceva (n.r. lui Mihai Iosif). Ar trebui să i se acorde încredere totală„, a declarat Dragoş Grigore după Sepsi – Rapid 2-2.

Sepsi – FC Rapid 2-2

Lucian Goge a deschis rapid scorul, în minutul 3, şi a reuşit primul gol din carieră în Liga 1. În minutul 9, Saifedine Alami a dus scorul la 2-0, după ce a fost scăpat din marcaj de fundaşii adverşi. Rămas singur cu portarul, marocanul a înscris cu uşurinţă!

Luckassen a reuşit o „dublă” de senzaţie şi a restabilit egalitatea. Atacantul a marcat din penalty, iar apoi a înscris cu o „torpilă” la care Moldovan nu a avut nicio replică. Giuleştenii au rămas în 10, după ce Alami a fost eliminat în repriza secundă.

În urma acestui rezultat, Rapid a urcat pe locul 5 în Liga 1, cu 18 puncte. De partea cealaltă, Sepsi a ajuns la a şasea remiză consecutivă şi ocupă locul 12, cu 10 puncte.

8:31 „Anchete în stilul Bulibașa!” Mircea Sandu a auzit acuzațiile lui Mircea Lucescu și a izbucnit nervos: „Perversitatea asta…” 8:18 Florin Talpan, atac furibund la adresa FCSB! Campioana a primit interzis în Ghencea: „Nu are ce să caute acolo!” 0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY