Sepsi – Universitatea Craiova 3-1 | Oltenii tremură pentru play-off! Echipa lui Reghecampf, răpusă de Achahbar. Scandal de arbitraj la Sfântu Gheorghe

De Dragoș Vasile
Publicat: 28.01.2022, 21:50

Sepsi - Universitatea Craiova 3-1

Hepta

Oltenii au încasat gol în minutul 1, după ce Luckassen a deschis scorul cu un șut la colțul lung. Elvir Koljic a restabilit egalitatea, după doar 7 minute de la reușita covăsnenilor. Atacantul a împins mingea cu mână în poartă, iar covăsnenii au răbufnit la adresa arbitrului Iulian Călin.

În repriza secundă, Anass Achahbar a reușit ”dubla” în doar 8 minute și a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova rămâne pe locul 5, cu 35 de puncte. De partea cealaltă, Sepsi a urcat pe locul 9, cu 29 de puncte.

Sepsi – Universitatea Craiova 3-1

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 3-1. Fluier final la Sfântu Gheorghe.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 3-1. Anass Achahbar reușește ”dubla”, după ce l-a învins pe Pigliacelli cu un șut perfect.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 2-1. Anass Achahbar a marcat pentru gazde.

Upate: Sepsi – Universitatea Craiova 1-1. Andrei Ivan a marcat pentru 2-1, dar reușita a fost anulată.

Update: Sepsi – Universitatea Craiova 1-1. Elvir Koljic a restabilit egalitatea, după doar 7 minute de la reușita covăsnenilor. Atacantul a împins mingea cu mână în poartă.

Update: Sepsi – Universitatea Craiova 1-0. Luckassen a deschis scorul în minutul 1 cu un șut la colțul lung.

Update: A început meciul!

Echipele de start pentru confruntarea de la Sfântu Gheorghe:

Sepsi vine după eșecul cu FC Botoșani, scor 0-1, însă echipa lui Cristiano Bergodi este cu gândul la play-off.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova a început 2022 cu un succes, scor 1-0 cu Rapid. Oltenii lui Laurențiu Reghecampf au întrerupt seria de 7 meciuri consecutive fără victorie.

Laurenţiu Reghecampf, mesaj pentru Mihai Rotaru: „Știu ce ne trebuie!”

Laurențiu Reghecampf a transmis un mesaj clar pentru conducerea Universității Craiova. Vrea noi achiziţii pentru îndeplinirea obiectivelor din acest sezon.

„Am o discuţie cu Marian Copilu, cu domnul Rotaru, ştiu ce ne trebuie. Avem unele probleme în lot. Avem ceva probleme şi sper să ne întărim unde avem nevoie”, spune Reghe.

13:11 David Popovici a ajuns să umble cu laptele românesc după el, de frica alimentelor contaminate 13:09 Adevărul din spatele relaţiei tensionate dintre Simona Halep şi Sorana Cîrstea: „A existat o rivalitate!” 12:39 Ce a putut face miliardarul Ion Ţiriac pentru o vedetă uriaşă a României. Totul a ieşit la iveală abia acum 12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui 11:34 Primele mutări făcute de Dan Şucu la Rapid! Cine va fi noul director sportiv al echipei! Daniel Niculae, OUT 11:15 Gigi Becali s-a enervat pe Mihai Stoica! Ce a produs furia patronului de la FCSB: „Băi, nu te enerva aiurea!” 10:37 VIDEORomânii atacă tabloul principal de la Saudi Smash 2024. Elena Zaharia joacă ACUM, în AntenaPLAY 10:34 „Unde vei juca în sezonul viitor?” Răspunsul dat imediat de Risto Radunovic! Fundaşul, aproape să-şi încheie contractul cu FCSB 10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii Vezi toate știrile