UTA – FCSB 1-1 | Cătălin Straton, alături de Andrei Vlad: „Poate are nevoie de un prieten cu care să bea o cafea când e supărat!” Ce a spus despre atmosfera din vestiar

De Dragoș Vasile
Publicat: 2.08.2021, 0:25

Cătălin Straton

Hepta

Cătălin Straton, prima reacţie după UTA Arad – FCSB 1-1

Andrei Vlad a fost în centrul atenţiei după eliminarea FCSB-ului din UEFA Conference League, iar Cătălin Straton este alături de colegul său. Chiar dacă acesta consideră că tânărul portar are maturitatea necesară pentru a trece peste moment, Straton se oferă să îl sfătuiască „la o cafea”.

„În situaţia de faţă, când mai erau câteva minute, consider că este echitabil. Au făcut o partidă bună, cred că pe alocuri meritam şi noi victoria, şi ei. Este un rezultat echitabil. Muncind şi fiind mai umili cred că o să fie din ce în ce mai bine”

Supărare, nervozitate pentru că la FCSB este normal să fie presiune, să joci pentru victorie fiecare meci. Suntem dezamăgiţi şi probabil o să ne urmărească această înfrângere. Eu nu am vorbit niciodată cu domnul Gigi Becali. Astăzi am văzut la şedinţa tehnică, până atunci toţi portarii ne-am pregătit foarte bine.

Sunt alături de Vlad, Târnovanu și Udrea, încerc să-i ajut și eu cu ce pot. Vlad a ajuns la o maturitate când nu are nevoie de ajutorul oricui, poate doar de un prieten, să bea o cafea, când e puțin supărat”, a declarat Cătălin Straton la Digi Sport.

UTA – FCSB 1-1 | Punct smuls in extremis de echipa lui Dinu Todoran! Ianis Stoica a marcat în prelungiri

FCSB suferă în continuare! După umilinţa din Conference League, echipa lui Dinu Todoran a remizat cu UTA, scor 1-1.

Ubbink a deschis scorul, în minutul 20, după o gafă a lui Cătălin Straton, care a scăpat mingea trimisă de jucătorul arădenilor. Portarul a fost la primul meci ca titular, după ce Andrei Vlad a fost scos din lot de Gigi Becali.

Roş-albaştrii au obţinut un punct in extremis, cu doar câteva minute înainte de fluierul final. Ianis Stoica, fiul de doar 18 ani al lui Pompiliu Stoica, a marcat după o gafă a lui Florin Iacob.

21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Verstappen, primul în antrenamente. Calificările de la sprint, de la 23:15 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” Vezi toate știrile