UTA – FCSB 1-1 | Ianis Stoica nu s-a bucurat după ce şi-a salvat echipa: „Nu sunt fericit!” Tânăra speranţă a roş-albaştrilor, avertisment pentru rivale: „Ne vom descătuşa curând”

De Dragoș Vasile
Publicat: 2.08.2021, 0:09

Ianis Stoica, noua perlă de la FCSB

Ianis Stoica, noua "perlă" de la FCSB

Ianis Stoica, prima reacţie după UTA Arad – FCSB 1-1

Tânărul fotbalist a marcat cu puţin timp înainte de fluierul final, iar FCSB a plecat cu un punct de la Arad. Ianis Stoica este convins că echipa va arăta diferit odată cu trecerea etapelor.

„Mă simt bine, dar nu sunt fericit pentru că nu am câştigat. Mi-am aşteptat şansa, ştiam că voi intra. Sper să primesc cât mai multe minute. Este o dezamăgire, dar suntem profesionişti. Trebuie să ne luptăm la campionat şi la Cupă. Odată cu trecerea meciurilor ne vom descătuşa”, a declarat Ianis Stoica la finalul meciului, la Digi Sport.

În vârstă de 18 ani, Ianis Stoica este cotat de site-urile de specialitate la 200.000 de euro. Acesta este al treilea cel mai tânăr debutant din istoria României, la doar 14 ani, 10 luni și 23 de zile. Nicolae Dică l-a introdus în 2017 în partida FCSB-ului cu Sănătatea Cluj din Cupa României, scor 6-1.

UTA – FCSB 1-1 | Punct smuls in extremis de echipa lui Dinu Todoran! Ianis Stoica a marcat în prelungiri

FCSB suferă în continuare! După umilinţa din Conference League, echipa lui Dinu Todoran a remizat cu UTA, scor 1-1.

Ubbink a deschis scorul, în minutul 20, după o gafă a lui Cătălin Straton, care a scăpat mingea trimisă de jucătorul arădenilor. Portarul a fost la primul meci ca titular, după ce Andrei Vlad a fost scos din lot de Gigi Becali.

Roş-albaştrii au obţinut un punct in extremis, cu doar câteva minute înainte de fluierul final. Ianis Stoica, fiul de doar 18 ani al lui Pompiliu Stoica, a marcat după o gafă a lui Florin Iacob.

13:48 „Lipsă totală de respect!” Galeria lui Rapid boicotează meciul cu CFR Cluj! Anunțul de ultim moment 13:17 Cursa de sprint de la Marele Premiu din Miami, 19:00, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY 13:07 „Îmbătrânește urât! El e tatăl Cooperativei” Atac total la adresa lui Mircea Lucescu, după acuzațiile incredibile de blat 12:56 Noi detalii despre starea lui George Pușcaș, după operație! Veste importantă pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 12:10 „E fratele meu mai mic!” Dennis Man, mesaj superb despre relația cu Valentin Mihăilă! A vorbit și despre echipa națională 11:56 FotoSecretul milionarului român care, la 67 de ani, arată ca în tinerețe. Ce face, în fiecare zi, chiar și șase ore! 11:34 „E numărul 1 de departe” Marius Șumudică știe cine trebuie să apere poarta României la EURO! Mesaj direct pentru Edi Iordănescu 11:05 Sporting – Portimonense LIVE VIDEO în AntenaPLAY (20:00)! Boavista – Gil Vicente se joacă de la 17:30. Spectacol în Liga Portugal 11:03 „Instanța spune că e primul titlu al FCSB-ului!” Ce a spus Adi Popa despre șansele ca echipa lui Gigi Becali să revină în Ghencea 10:33 U Cluj – Dinamo, 20:00, LIVE TEXT. „Câinii”, obligați să câștige pentru a mai spera la salvarea de la retrogradare Vezi toate știrile