UTA – Rapid 2-2 | Explicaţie fabuloasă după ce giuleştenii au încasat două goluri în trei minute: „Na, se mai întâmplă!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 10.09.2021, 23:53

UTA Arad - FC Rapid

CIPRIAN PETCUT / MEDIAFAX FOTO

Explicaţie fabuloasă după UTA Arad – FC Rapid 2-2

Alexandru Albu a reuşit o „dublă” de senzaţie în prima repriză, însă Ioan Hora, din penalty, şi Liviu Antal au întors rezultatul în doar trei minute. Explicaţia lui Adrian Matei a fost pur şi simplu fabuloasă.

„Cred că am făcut un joc bun. Cred că despre meci vrei să vorbim, nu despre mine… Am făcut un joc bun prima repriză și s-a văzut asta și pe tabela de marcaj, am condus cu 2-0, cred că băieții au făcut un joc la fel de bun și în a doua repriză, doar că am avut două momente în care, na, se mai întâmplă.

UTA a pus o presiune foarte bună a doua repriză, dar până la urmă cred că este un rezultat convenabil pentru ambele participante. Aș vrea să le mulțumesc suporterilor noștri, care au făcut un efort să se lupte cu galeria UTEI, care a fost foarte frumoasă”, a declarat Adrian Matei pentru Digi Sport.

UTA – Rapid 2-2 | Alexandru Albu, savuros: „Tot stadionul mi-a umplut frigiderul şi le mulţumesc!”

UTA Arad – FC Rapid s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Alexandru Albu a reuşit o „dublă” în prima repriză şi a avut un mesaj categoric pentru fanii arădeni.

„Îmi pare rău pentru ratare. Am controlat meciul, dar am cedat terenul exact ca la meciul trecut. Trebuie să îmbunătăţim finalul. Tot stadionul mi-a umplut frigiderul şi le mulţumesc. Presiunea mi-a făcut un bine. Ei au încercat şi sper să încerce fiecare echipă cu mine aşa. E bine şi cu un punct, chiar dacă am pierdut pe final. Sperăm cât mai repede să jucăm acasă. Suporterii ne motivează peste 100%”, a declarat Alexandru Albu la finalul meciului pentru Digi Sport.

11:27 Cremonese – Pisa (13:30) şi Lecco – Sampdoria (19:00), LIVE VIDEO, în AntenaPLAY! Spectacol în Serie B 10:50 Dan Şucu anunţă „revoluţia” la Rapid! Mesaj categoric despre situaţia lui Bogdan Lobonţ: „Noi nu ne spălăm rufele în public!” 10:30 Noutățile lunii mai în AntenaPLAY 10:07 Zeljko Kopic a răbufnit, înaintea duelurilor decisive pentru Dinamo: „Ei nu ar trebui să mai facă parte din club!” 9:57 Moment emoţionant la Madrid! Rafael Nadal şi-a luat adio de la turneu şi l-a menţionat pe Ion Ţiriac în discursul de rămas-bun 9:33 Transferul lui Denis Drăguş a intrat în linie dreaptă! Standard şi-a dat acordul! Anunţul presei din Turcia 9:13 „Cristi Chivu, o variantă pentru Rapid?” Răspunsul dat imediat de Victor Angelescu! Mesaj şi despre Mircea Lucescu 9:12 FotoCe a putut spune Ioana despre căsnicia cu Ilie Năstase. A cedat şi a dat cărţile pe faţă. Dezvăluiri fără precedent 8:39 Thomas Tuchel, mesaj acid către „galactici”, după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „Au marcat două goluri din două ocazii” 8:39 Carlo Ancelotti, semnal de alarmă după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „A fost momentul nostru de slăbiciune!” Vezi toate știrile