Adrian Mititelu, „fermecat” de FCSB după victoria cu CFR Cluj! Ce spune despre lupta la titlu: „E un semn!”

Cosmin Cioboată Publicat: 6 februarie 2023, 20:26

Adrian Mititelu, „fermecat de FCSB după victoria cu CFR Cluj! Ce spune despre lupta la titlu: „E un semn!

Adrian Mititelu, discurs tăios la adresa suporterilor, după Dinamo - FC U Craiova 1948

Adrian Mititelu este patronul lui FC U Craiova 1948 / REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

Adrian Mititelu a fost „fermecat” de FCSB după victoria cu CFR Cluj, scor 1-0, din etapa a 24-a din Liga 1. Echipa patronată de Gigi Becali s-a impus în Gruia grație golului marcat de Malcom Edjouma în minutul 88, după assist-ul lui Tavi Popescu.

FCSB s-a apropiat la 6 puncte de CFR Cluj, cu 6 etape rămase până la finalul sezonului regular.

Adrian Mititelu, „fermecat” de FCSB după victoria cu CFR Cluj

Adrian Mititelu a urmărit duelul de la Cluj și a tras concluziile. În ciuda înfrângerii de duminică seara, patronul lui FC U Craiova 1948 o vede în continuare favorită la titlu pe CFR Cluj.

Totuși, finanțatorul din Bănie nu exclude varianta ca FCSB să dea calculele peste cap și să câștige primul titlu după o pauză de 8 ani.

Mititelu a vorbit în termeni laudativi la adresa echipei lui Gigi Becali, pe care a descris-o drept „foarte bună”.

„Nu sunt surprins de victoria FCSB-ului. E o echipă foarte bună. Susțin în continuare că are cel mai bun lot din România. CFR-ul rămâne totuși cea mai puternică echipă din România și chiar dacă a pierdut aseară, în continuare văd CFR favorită la câștigarea campionatului.

Dar e un semn foarte important că FCSB ar putea sparge gheața. Dacă FCSB i-a învins pe CFR acasă e un semn că ar putea fi o schimbare de paradigmă anul acesta.

Încă o dată CFR rămâne principala candidată, dar acum cred că există șanse foarte mari ca FCSB-ului să-i iasă până la urmă anul ăsta. A avut mai mulți ani în care nu i-a ieșit”, a spus Adrian Mititelu, pentru fanatik.ro.

Gigi Becali, prima reacţie după CFR Cluj – FCSB 0-1

Gigi Becali a avut prima reacţie după derby-ul CFR Cluj – FCSB, scor 0-1, din etapa a 24-a a Ligii 1.

Patronul lui FCSB a avut un discurs savuros la 12 ore după victoria obţinută de echipa sa în Gruia. Visează cu ochii deschişi la titlu şi se gândeşte deja la grupele Champions League.

Latifundiarul din Pipera a anunţat că nu a mai fost nevoie să îi dicteze lui Mihai Pintilii schimbările. A fost mulţumit de jocul prestat de FCSB. Abia în minutul 66 a fost făcută prima înlocuire. Compagno a ieşit, iar în locul lui a intrat Miculescu.

Lăsați-ne să ne pregătim de… Dacă suntem ca aseară, vijelie de joc a fost, ca Barcelona… pac, pac, pac! Pase într-una! Asemenea joc mi-a dat curaj, nu poate să ne stea nimeni în cale. În prima repriză nici nu au contat. Lăsați-ne să ne pregătim de Champions League (nr. râde).

Mi-a plăcut jocul ăsta prestat de echipă. Viteză, cum îmi place mie. Vedeți că, dacă merge jocul, nu mai schimb„, a declarat Gigi Becali după CFR Cluj – FCSB 0-1.

FCSB s-a impus la limită în Gruia. A învins-o pe CFR Cluj graţie golului marcat de Malcom Edjouma, în minutul 88. Octavian Popescu a fost autorul unui assist spectaculos, cu călcâiul.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”