Adrian Mutu a luat decizia finală în privința ofertei de la Salernitana!

De Cosmin Olteanu
Publicat: 17.01.2023, 23:47

Care a fost motivul pentru care Adi Mutu a decis să plece de la Rapid

Care a fost motivul pentru care Adi Mutu a decis să plece de la Rapid

Adrian Mutu / Profimedia

Adrian Mutu, actualul antrenor al celor de la Rapid, a luat decizia finală în privința ofertei de la Salernitana!

Reclamă

În ultima perioadă, s-a vorbit despre faptul că Salernitana, formație aflată pe locul 16 în Serie A, l-ar fi ofertat pe Adrian Mutu.

Reclamă

Adrian Mutu a luat decizia finală în privința ofertei de la Salernitana

Gigi Corsicanu, fostul lider al galeriei Rapidului, susține că a stat de vorbă cu Adrian Mutu, iar „Briliantul” nu ar avea de gând să o părăsească pe Rapid, în acest moment.

„Nu e nimic adevărat. Chiar am vorbit cu Adrian Mutu. S-a făcut o listă și era trecut și numele lui acolo. El nu a vorbit cu nimeni din Italia și nici nu își dorește să plece acum.

De ce? Consideră că Rapid e o echipă cu mult superioară Salernitanei. A, dacă se ivesc oferte la echipe de top ar fi altceva. Dar așa… El e mulțumit că e la Rapid și își dorește să continue. Mi-a spus că nu a discutat cu nimeni de la Salernitana.

Dacă rămâne la Rapid, înseamnă că o să facă performanță, înseamnă că el crede că va avea realizări. Rezultatele îl țin și până acum a fost un an de tranziție asumat. Am înțeles și noi asta și nu am pus presiune.

Ne-am fi dorit totuși de anul acesta (n.r. să câștige un trofeu), pentru că este centenarul clubului. Măcar Cupa României. E un obiectiv ratat și care trebuia tratat cu mult mai multă seriozitate și responsabilitate din partea conducerii și a echipei”, a declarat Gigi Corsicanu, pentru fanatik.ro.

Gigi Corsicanu: „Îi înțeleg pe suporteri!”

„Eu îi înțeleg pe suporteri că își doresc transferuri, dar cred că are și Victor Angelescu dreptate. Vor să vadă că echipa se întărește. Nefăcându-se niciun transfer, lumea are impresia că ei au alt interes.

Am înțeles că au deja banii pregătiți pentru ridicarea interdicției la transferuri. O să plătească într-o săptămână. Dacă apare vreo oportunitate pentru un jucător, se va plăti și mai repede.

Asta e strategia. Nu putem să aruncăm bani pe niște jucători doar de dragul de a arăta că noi facem transferuri. Cum au făcut alții. Noi vrem fotbaliști care să ajute echipa, nu de dragul altora sau să nu ne înjure lumea”, a mai spus Gigi Corsicanu.

Gigi Corsicanu: „Ar trebui să își extindă aria asta de selecție!”

„Îi înțeleg, dar ar trebui să își extindă aria asta de selecție, pentru că sunt jucători foarte buni și în America de Sud. Uite Botoșaniul ce jucători reușește să aducă, buni și ieftini, sau Adrian Mititelu la Craiova. Nu știu cum reușește. Din 10 jucători pe care i-a adus Botoșaniul, 8 au fost buni.

Din țară chiar nu prea sunt jucători. Eu nu sunt de acord să dăm 200-300 de mii de euro pe Grozav. Te ajută să iei vreun campionat ceva? Nu, îți dă trei goluri și aia e. Dacă nu ne înțelegem acum, poate vine în vară. Cine e om de afaceri înțelege și aspectul ăsta. Nu putem noi să judecăm și să luăm decizii pe banii altora.

Este un an special pentru Rapid. Fiecare meci va fi un motiv de sărbătoare. Noi trăim la intensitate maximă și venim la stadion entuziasmați indiferent de adversar”, a încheiat Gigi Corsicanu.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
13:49

Lando Norris a dat verdictul despre lupta la titlul din Formula 1: „Mai avem mult de muncit”

12:52

Gigi Becali, primul transfer pentru sezonul viitor la FCSB: „Am dat deja comisionul”

12:28

Papa Francisc nu și-a ascuns niciodată iubirea față de fotbal: „Un antidot la subiectivism și egoism”

11:58

Echipa lui Cristi Chivu nu mai joacă luni! Meciul Parma – Juventus a fost amânat după moartea Papei Francisc

11:25

FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paşte

11:04

„Ofensă la adresa fotbalului!” Cristi Balaj a răbufnit după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Așa să îi ajute Dumnezeu”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 6 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis