De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 25.08.2023, 23:18

Albion Rrahmani, debut cu gol la Rapid

Captură OrangeSport

Albion Rrahmani, dublă la debutul pentru Rapid în derby-ul cu FC U Craiova. Atacantul din Kosovo, care a semnat în această vară cu giuleştenii, a fost trimis în teren de Cristiano Bergodi la pauză, în locul lui Marko Dugandzic.

Albion Rrahmani a avut nevoie doar de 20 de minute pentru a arăta că este un golgheter pur-sânge. Rrahmani a marcat primul său fgol pentru Rapid în minutul 65.

Update: Albion Rrahmani a reuşit o dublă de senzaţie. Acesta a marcat al doilea gol în prelungirile meciului.

Albion Rrahmani, dublă la debutul pentru Rapid în derby-ul cu FC U Craiova

Albion Rrahmani a marcat cu o reluare cu piciorul stâng, din interiorul careului, din pasa lui Funsho. Acesta a fost golul care a dus scorul la 4-2 pentru Rapid.

Albion Rrahmani, dezvăluiri de senzaţie după ce a semnat cu Rapid

Rrahmani a avut cifre impresionante la Ballkani, în sezonul trecut. Atacantul de 22 de ani a reuşit să marcheze 30 de goluri în cele 50 de meciuri! Acum a fost transferat de Dan Şucu pentru aproximativ 600.000 de euro.

Mă simt foarte bine. Sunt foarte entuziasmat să fiu aici. Îmi doresc să-mi demonstrez valoarea cât mai curând în fața suporterilor și a clubului. Sunt nerăbdător să debutez și să obținem performanțe.

(Reporter: Ştiu că ai fost în discuţii cu cluburi importante din Europa, ce te-a făcut să alegi Rapidul?) Am ales Rapidul datorită proiectului care se dorește a fi implementat aici. Este un proiect foarte bun și am simțit că este cel mai bine să fiu aici

Am văzut materiale video, meciurile. Sunt ‘nebuni’, îmi plac foarte mult şi îmi doresc să le demonstrez. Şi da, îi admir.

Da, este foarte bune pentru mine (n.r. competiţia pentru postul de titular cu Marko Dugandzic) Îmi doresc să fiu golgheter şi în România. Voi face tot ce pot pentru a atinge acest obiectiv. Eu sunt rapid, sunt inteligent şi sunt foarte bun în duelurile ‘unu-la-unu’ cu portarul şi multe alte calităţi. Am o poreclă, ‘Lewandowski’. Asta este, fanii din Kosovo îmi spuneau asta şi ‘Lewa’ a rămas porecla mea!

Mi-am propus să înscriu multe goluri pentru că îmi doresc să fiu golgheterul campionatului şi al Europei”, a declarat Rrahmani pentrufcrapid.ro

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

10:54 Strigătul de disperare al Ioanei Tufaru, după ce Gigi Becali a abandonat-o: „Nu mai avem niciun fel de legătură” 10:41 „Rednic a ajutat Dinamo” Florentin Petre a spus ce crede despre meciul cu UTA, care ar putea duce la retrogradarea „câinilor”! 10:12 Cu lacrimi în ochi, Joselu a comparat „dubla” cu Bayern Munchen cu naşterea copiilor săi: „Dacă scoţi asta când soţia doarme…” 9:39 FotoAcum doi ani mergea ca fan, cu tatăl lui, la finala Realului cu Liverpool, acum e erou la Madrid! Destinul uluitor al lui Joselu 9:11 Ce decizie a putut lua fiul plin de bani al lui Leonard Doroftei, în timp ce tatăl său o lua de la zero, printre străini 9:06 Bogdan Lobonţ, susţinut de un rival după ce a fost atacat dur: „Mulţi nu au ajuns cu televizorul unde a jucat el” 8:32 Decizia conducerii „câinilor”, care ar putea declanşa un scandal cu fanii dinamovişti! Ultima oară suporterii au protestat dur! 8:29 Verdictul specialistului după analiza fazei care a aruncat în aer finalul meciului Real Madrid – Bayern Munchen 7:56 Ce i-a putut spune arbitrul asistent lui Matthijs de Ligt după greşeala uriaşă care a decis dubla Real Madrid – Bayern Munchen 7:48 Carlo Ancelotti nu s-a mai abţinut şi le-a răspuns nemţilor, care au protestat vehement: „Ei se plâng de asta?” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției