Alex Chipciu, criză de nervi pe teren! Şi-a ieşit din minţi după golul primit de U Cluj

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 5.11.2023, 17:33

Alex Chipciu a făcut o criză de nervi, pe teren, în U Cluj - FC Voluntari 1-2

Alex Chipciu, în timpul meciului / Captură Orangesport

Alex Chipciu a făcut o criză de nervi, pe teren, în meciul U Cluj – FC Voluntari, scor 1-2, din etapa a 15-a a Ligii 1. Mijlocaşul de 34 de ani şi-a ieşit din minţi după ce ilfovenii au reuşit să întoarcă rezultatul.

Ianis Stoica reuşise să deschidă scorul în minutul 12, din pasa lui Dan Nistor. „Şepcile roşii” nu s-au putut bucura prea mult. Adam Nemec a restabilit egalitatea până în pauză, iar Dumiter a dus-o pe FC Voluntari în avantaj.

Alex Chipciu a făcut o criză de nervi, pe teren, în U Cluj – FC Voluntari 1-2

Dumiter a marcat după o fază în care fundaşii gazdelor s-au întrecut în erori. Au stat greşit la ofsaid şi au fost taxaţi. După ce fostul atacant al FCSB-ului a trimis mingea în poartă, Chipciu nu s-a mai putut stăpâni.

Alex Chipciu s-a aruncat pe teren, după care a ridicat mâinile în aer. Şi-a arătat frustrarea şi a adresat mai multe injurii. Cu greu s-a calmat.

VEZI VIDEO AICI CU FAZA LA CARE CHIPCIU ŞI-A IEŞIT DIN MINŢI

U Cluj nu a reuşit să câştige chiar dacă a primit un ajutor nesperat de la Nicolae Carnat, cel care a primit două cartonaşe galbene în 2 minute şi a fost eliminat. Mai mult, FC Voluntari a ratat şi un penalty în prelungiri.

Ardelenii au rămas cu o singură victorie în ultimele şapte meciuri de pe teren propriu. Au ratat şansa de a urca pe loc de play-off.

Universitatea Cluj – FC Voluntari, scor 1-2. Oaspeţii au revenit de la 0-1

FC Voluntari a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a 15-a a Superligii.

Golurile au fost marcate de Stoica ’12 pentru clujeni şi Nemec ’31 şi Dumiter ’62 pentru FC Voluntari. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 67, când a fost eliminat Carnat. În minutul 90+7, FC Voluntari a ratat un penalty prin Dumiter.

Universitatea Cluj: Iliev – Peteleu (Ilie ’86), Miron, Mitrea, Chipciu – Cîmpanu, Bic (Manu ’73), K. Doukoure (Simion ’63), V. Gheorghe (Popa ’63) – I. Stoica (Silaghi ’73), D. Nistor. Antrenor: Ovidiu Sabău

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Matricardi, Armaş, Boboc – Crepulja – Carnat, M. Răduţ (Dumiter ’60), Raţă (Cocian ’88), R. Popescu (Andrei ’60) – Nemec (Paz ’76). Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Manu ’90, Chipciu ‘90+1, Iliev ‘90+7/ Armaş ’23, Carnat ’65, ’67, Dumiter ‘90+1

Cartonaş roşu: Carnat ‘67

Arbitri: Cătălin Popa – Radu Adrian Ghinguleac, Romică Bîrdeş – Szabolcs Kovacs

Arbitri VAR: Iulian Călin, Ionuţ Marius Bobe

Observatori: Costin Ioan Toma. Marian Ivan

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

12:36 Florin Talpan, atac devastator la FCSB şi la Ilie Năstase: „Continuă să nu respecte legea”! Cum a numit echipa lui Gigi Becali 12:35 Răzvan Lucescu, uimit de realizările lui PAOK, înainte de meciul pentru titlu cu Aris: „E ceva uimitor. Nimeni nu ne dădea şanse” 12:10 FotoDezvăluirea uluitoare a lui Pelinel despre Cristi Borcea! Ce se va întâmpla dacă va păţi şi ea ca primele soţii ale milionarului! 11:32 (P) Ce se poate întâmpla când ignori unghiurile direcției mașinii tale? 11:24 FotoJuventus a câştigat pentru a 15-a oară Cupa Italiei! Massimiliano Allegri, eliminat după o criză de nervi: „Nu ţi-e ruşine?” 11:05 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea au fost invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie 11:01 Florin Răducioiu a spus care a fost cea mai mare greşeală din cariera lui: „Nu eram pregătit pentru aşa ceva” 10:20 Gigi Becali, avertizat după ce a câştigat campionatul! Afaceriştii români care ar investi la marea rivală: „Adună 10 miliarde” 9:28 Ilie Dumitrescu a văzut „pătrăţelele” jucătorilor de la Corvinul şi a reacţionat imediat: „Vrei să-ţi spun ceva?” 9:24 Ovidiu Ionescu s-a calificat pe tabloul principal al turneului preolimpic de la Sarajevo Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu