Alexandru Mitriţă a „încremenit” după ce FCSB a marcat al doilea gol cu Universitatea Craiova

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 7.04.2024, 21:45

Alexandru Mitriţă a încremenit după ce FCSB a marcat al doilea gol cu Universitatea Craiova

Alexandru Mitriţă a "încremenit" după ce FCSB a marcat al doilea gol cu Universitatea Craiova

Colaj Captură digisport.ro

Alexandru Mitriţă a „încremenit” după ce FCSB a marcat al doilea gol cu Universitatea Craiova. Starul Universităţii Craiova a fost surprins în timp ce privea în gol spre gazon.

FCSB a dominat categoric prima repriză a partidei cu Universitatea Craiova. Fără Mitriţă, oltenii au primit două goluri. Coman a marcat din lovitură liberă şi tot el a provocat autogolul lui Vlădoiu.

Mitriţă a fost surprins în tribune şi a părut extrem de afectat de nepuţinţa colegilor săi. Mai mult, starul oltenilor a părut îngrijorat ca scorul să nu ia proporţii. (VEZI IMAGINI ÎN GALERIA FOTO CU ALEXANDRU MITRIŢĂ)

FCSB a început excelent derby-ul cu oltenii lui Mihai Rotaru și au reușit să puncteze de 2 ori, în minutul 29 și în minutul 32. În minutul 29 al duelului de pe Arena Națională, Florinel Coman a executat o lovitură liberă, din apropierea careului. „Mbappe” a trimis mingea spre poartă, iar portarul Popescu a comis o gafă de proporții. Balonul s-a oprit astfel în plasă.

La golul 2 al FCSB-ului, din minutul 32, Florinel Coman a trimis o centrare de excepție, dintr-un corner, iar Vlădoiu a fost obligat să își devieze balonul în propria poartă. Astfel, după puțin peste o jumătate de oră de joc, roș-albaștrii conduceau cu scorul de 2-0.

După această reușită, vedeta lui Gigi Becali a ajuns la 15 goluri și 8 pase decisive în 28 de partide din actualul sezon de Liga 1. Coman este cotat de site-ul Transfermarkt la suma de 6 milioane de euro.

Florinel Coman, anunţ despre plecarea de la FCSB! Marele său obiectiv din 2024

Florinel Coman a făcut un anunţ despre plecarea de la FCSB. Perla de la FCSB a spus că se gândeşte la un transfer în străinătate. 5 milioane de euro este clauza de reziliere a lui Florinel Coman.

Totuşi, nu transferul în străinătate este marele său obiectiv din 2024. Coman e disperat să câştige primul său titlu cu FCSB.

„Mă gândesc (n.r – la un transfer), dar nu mereu pentru că sunt angrenat în lupta la campionat. Îți dai seama, te gândești, e normal. Dacă muncești și ai realizări, cu siguranță că visezi și mai departe.

Obiectivul personal este să iau campionatul cu această echipă. Sunt de foarte mult timp aici. M-am atașat și este normal să-mi doresc un titlu, mai ales că este Steaua (n.r – FCSB) și este cea mai iubită echipă din România”, a spus Florinel Coman la sport.ro.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

20
23:01
Lotul Argentinei pentru Copa America 2024! Lionel Messi va împlini 37 de ani chiar la turneul final
20
22:42
Ce a spus Dennis Politic despre un transfer de la Dinamo, după „dubla” de senzaţie cu Csikszereda!
20
22:35
Patronul lui PAOK, mesaj emoţionant pentru Răzvan Lucescu. Urare specială şi pentru Mircea Lucescu: „Să mai trăiască 100 de ani!”
20
21:53
FotoDinamo – Csikszereda 2-0. „Dublă” Dennis Politic! „Câinii” au luat o opţiune serioasă pentru rămânerea în Liga 1
20
21:52
FCSB şi-a mai aflat o posibilă adversară din turul 1 preliminar al UEFA Champions League! Cum arată lista actualizată
20
21:51
Dennis Politic, „dublă” pentru Dinamo în turul barajului cu Csikszereda! Meci de senzaţie făcut de atacantul „câinilor”