Alexandru Mitriţă, răspuns pentru contestatari: „Eu am spus că suntem obosiţi mental! A venit şi această nenorocire”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 11.08.2024, 21:14

Alexandru Mitriţă, răspuns pentru contestatari

Bucuria lui Alex Mitriţă, după un gol marcat / Profimediaimages

Alexandru Mitriţă a avut un răspuns pentru contestatari, după ce a reuşit o dublă de senzaţie în partida cu Sepsi. Starul oltenilor a ajuns la 4 goluri marcate în acest start de sezon.

Alexandru Mitriţă a avut şi un răspuns pentru contestatarii săi. Acesta a cerut o pauză de câteva zile pentru a se reface mental.

Suntem foarte bucuroși pentru cele 3 puncte. Nu se supăra nimeni dacă se termina 6-5, 7-5. A fost un meci deschis, o echipă foarte bună Sepsi, dar ne bucurăm că am câștigat. Încerc să-mi fac treaba cât mai bine, intru foarte calm pe teren. Am vrut să driblez portarul, am crezut că stă pe picioare, dar m-am înșelat. Am avut multe ocazii.

Campionatul abia a început, trebuie să acumulăm cât mai multe puncte. E un moment greu pentru noi, vreau să revin puțin că s-a spus că Mitriță a zis că după 3 meciuri suntem obosiți. Nu, am spus că suntem obosiți mental. Am pierdut în Conference League și a venit această nenorocire (n.r.- decesul tatălui lui Nicușor Bancu) și de aceea am spus că avem nevoie de două zile libere.

Golurile sunt pentru familia mea. Pe mâna dreapta am ceva de la biserică, pe mâna stângă am verigheta. Marchez pentru copiii mei, pentru soția mea, pentru familia mea”, a spus Alexandru Mitriţă la digisport.ro.

Sepsi – Universitatea Craiova 1-2. Mitriţă, prestaţie de excepţie şi două goluri fabuloase. Oltenii, primii în clasament

Sepsi – Universitatea Craiova 1-2. Alexandru Mitriţă a avut o prestaţie de excepţie şi a reuşit două goluri fabuloase. Oltenii au egalat la puncte Oţelul, însă au un golaveraj mai bun.

Alexandru Mitriţă a fost eroul echipei lui Gâlcâ la Sepsi. Starul oltenilor a reuşit două goluri fabuloase. Prima dată a lovit în minutul 32 cu o scăriţă de senzaţie. După ce Debeljuh a egalat, Mitriţă a inventat o execuţie în stilul lui Del Piero şi a stabilit scorul final. Pentru Mitriţă a fost golul cu numărul 4 în acest sezon.

Covăsnenii au cerut un penalty chiar în minutul 12, la căderea lui Kallaku în careu, după un contact cu Vlădoiu, dar arbitrul nu a acordat nimic. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 32, prin Alexandru Mitriţă, care a finalizat excelent, cu o scăriţă. Sepsi a ratat o dublă ocazie în minutul 43, prin Neskovic si Debeljuh, iar craiovenii au intrat în avantaj la cabine. Debeljuh a reuşit egalarea în minutul 69, după o fază care a avut nevoie de validarea VAR, însă Mitriţă a înscris la vinclu în minutul 82 şi Universitatea Craiova s-a impus cu 2-1 la Sf. Gheorghe, nu înainte ca Alewxandru Creţu să fie eliminat pentru al doilea galben. Oltenii au trecut pe primul loc al clasamentului, cu 11

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

0:34 12 aug.

Reacţia lui Dan Petrescu, după ce a fost eliminat: „A stat cu ochii numai pe banca noastră!” Ce a spus despre Louis Munteanu

0:27 12 aug.

„Era o nenorocire!” Mihai Stoica a venit cu replica, după ce Louis Munteanu a spus că nu a vrut să se transfere la FCSB

0:12 12 aug.

Louis Munteanu, discurs incredibil la adresa celor de la FCSB: „Nu mă interesează! Nu am vrut să merg acolo!”

23:54

CFR Cluj – Unirea Slobozia 3-0! Louis Munteanu a făcut spectacol! Dan Petrescu, eliminat în prima repriză

23:12

FotoDan Petrescu a fost eliminat în CFR Cluj – Unirea Slobozia! „Bursucul” s-a certat cu arbitrul și a fost trimis în tribună

22:48

Ce se întâmplă cu jucătorii excluși din lotul lui Sepsi, după 1-2 cu Universitatea Craiova! Bernd Storck: „Discutăm!”

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 3 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 4 FotoSoția lui Joyskim Dawa, anunț despre plecarea fundașului de la FCSB: „Are obiective înalte în viaţă!”s 5 FotoJordan Chiles s-a aşezat în genunchi la festivitatea de premiere, după ce i-a „suflat” bronzul româncei Ana Maria Bărbosus 6 FotoIubita fiului Nadiei Comăneci a atras toate privirile la Jocurile Olimpice. Imagini de senzaţie la Pariss

3 zodii vor avea toată luna august 2024 parte de reușite. Norocul e de partea lor

Nativii care au parte de o iubire ca în filme în august 2024. Zodiile ce vor exprimenta flacăra pasiunii