Publicat: 1.03.2024, 0:24

Anghel Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu: FCSB e deja campioană

Anghel Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu: "FCSB e deja campioană"

Anghel Iordănescu, în timpul unui interviu / Antena Sport

Anghel Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu, după meciul dintre FC Voluntari şi FCSB, din etapa cu numărul 28 din Liga 1. Fostul selecţioner este convins că FCSB, care s-a impus cu 2-1 în meciul de joi seară, este deja campioana sezonului 2023/24.

FC Voluntari a deschis scorul în minutul 16, prin Dumiter. Echipa lui Nicolae Dică a intrat la cabine în avantaj, dar debutul reprizei a doua a fost dezastruos pentru ilfoveni. Florinel Coman a marcat o dublă în minutele 48 şi 54 şi a adus încă 3 puncte pentru lider, care a refăcut diferenţa de 10 puncte faţă de Rapid.

Anghel Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu

După ce a văzut în meciul de joi seară, Anghel Iordpnescu este convins că FCSB este deja campioană, chiar dacă mai sunt două etape până la finalul sezonului regulat plus play-off-ul:

„Eu zic că sunt trei puncte câștigate de FCSB, trei puncte mari pierdute acasă de Voluntari, care a fost activă, prezentă în prima repriză.

A intrat cu avantaj la pauză, deși FCSB a avut posesia. FCSB a întors rezultatul, cu contribuția celor trei jucători introduși de mister. E o victorie importantă, cel mai mare raport l-a avut Coman.

Ricardinho i-a dat spațiu lui Florinel la primul gol, la al doilea, Turda l-a însoțit. FCSB e deja campioană, cred eu”, a declarat Anghel Iordănescu, la finalul meciului FC Voluntari – FCSB.

Gigi Becali a anunţat că un jucător de la FCSB va dispărea din echipă: „Nu o să mai joace, voiam să-l schimb în minutul 25”

Gigi Becali a anunţat că un jucător de la FCSB va dispărea din echipă. Este vorba despre Luis Phelipe, care a şi fost înlocuit la pauză.

Phelipe a fost adus în ultimul mercato, cel de iarnă, la FCSB. Jucătorul a fost transferat de la Poli Iaşi, Becali plătind 200 de mii de euro. Phelipe e cotat la 500.000 de euro.

„A rămas puțină răbdare cu Phelipe. Am avut mare încredere, dar a pierdut toate mingile. Nu mai driblează pe nimeni, pase doar la adversar. Nu merge așa. Anul ăsta nu ne putem baza în el, nu mai avem timp, că vin meciuri tari. Nu mai joc cu el din prima, joc cu Baba Alhassan titular. Iar de pe bancă îl bag pe Miculescu.

Cu Baba am controlat jocul, nu se precipită, nu îi e teamă, nu are niciun fel de frică. Am greșit echipa de start. Pe Luis Phelipe am vrut să îl scot în minutul 25. Dar am vorbit cu MM și a zis că la pauză. Nu se poate în halul ăsta”, a declarat Gigi Becali pentru primasport.ro.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

12:56 Schimbare uriașă împotriva rasismului din fotbal! Abuzurile pot fi acum reclamate de jucători printr-un mod inedit. Anunțul FIFA 12:50 VIDEOAntrenamentele din Formula 2 de la Imola au fost în AntenaPLAY. Programul complet 12:26 Marian Iancu și-a anunțat revenirea în fotbalul românesc! A dezvăluit și numele clubului la care va investi 12:25 Ce a spus Florin Maxim despre o colaborare cu Gigi Becali: „Toată lumea vrea la FCSB!”. Verdictul antrenorului momentului 12:24 Adrian Mutu s-a întâlnit cu Ivan Rakitic! Unde a fost invitat „Briliantul”: „A fost o experienţă frumoasă” 12:12 „Mulțumesc!” Fatih Terim, prima reacţie după ce Răzvan Lucescu i-a grăbit demiterea de la Panathinaikos 11:51 Aris – PAOK, meciul de titlu al lui Răzvan Lucescu în Grecia, live în AntenaPLAY 11:45 VIDEOAntrenamentele din Formula 3 de la Imola au fost în AntenaPLAY. Programul complet 11:44 VideoEnergia unei performanţe uriaşe! Filmul calificării României la EURO 2024 a stârnit emoţii: „Va inspira mulţi oameni” 11:34 Southampton – West Brom LIVE VIDEO (22:00). Leeds îşi aşteaptă adversara din finala play-off-ului de pe Wembley Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta