Coșmar pentru Rapid în Giulești, după 11 ani! Record negativ „egalat” de jucătorii lui Cristiano Bergodi

De Alex Ioniță
Publicat: 6.04.2024, 22:12

Coșmar pentru Rapid în Giulești după 11 ani

Rapid - CFR Cluj / Hepta

Coșmar pentru Rapid în Giulești după 11 ani! Jucătorii lui Cristiano Bergodi au egalat un record negativ, după partida cu CFR Cluj.

Concret, totul este legat de hattrick-ul marcat de Daniel Bîrligea, în prima repriză a partidei din Giulești. Au trecut 11 ani de la ultimul jucător care a reușit să le dea 3 goluri giuleștenilor, fix în casa acestora.

Se întâmpla în anul 2012, atunci când Marius Pena înscria de 3 ori într-un Rapid – Oțelul 2-3. Partida respectivă s-a jucat în luna decembrie a acelui an.

Ultimul jucător care a înscris 3 goluri în poarta lui Rapid a fost Denis Alibec, dar reușitele lui au fost marcate într-o partidă în care giuleștenii jucau în deplasare.

Meciul în care Alibec a marcat de 3 ori a fost unul cu adevărat memorabil. Fostul atacant de la echipa lui Gică Hagi a strălucit în deja faimosul Farul – Rapid 7-2, care s-a jucat în luna mai a anului 2023, la Ovidiu.

Ultimul jucător de la Rapid care a înscris un hattrick în Giulești a fost Marko Dugandzic, care este legitimat acum la Al-Tai. Vârful a făcut spectacol într-un Rapid – FC Voluntari 4-1, din luna februarie a anului trecut.

Demisia! Demisia!” Fanii Rapidului au răbufnit după umilinţa cu CFR Cluj

Fanii Rapidului i-au cerut demisia lui Cristiano Bergodi, după ce Rapid a fost umilită în prima repriză a derby-ului cu CFR Cluj. Rapidiştii şi-au pierdut răbdarea la final şi au cerut demisia lui Bergodi.

Fanii Rapidului au răbufnit şi au cerut demisia după o singură repriză cu CFR Cluj. Iulian Cristea, care a gafat la 2 goluri, a fost fluierat la fiecare atingere de minge.

Daniel Bîrligea a marcat un hattrick în doar 34 de minute cu Rapid. Sub comanda lui Ovidiu Hoban, echipa din Gruia s-a transformat în doar câteva zile și a făcut spectacol în prima repriză din Giulești.

Echipa lui Cristiano Bergodi a fost de nerecunoscut în prima parte a duelului, iar Daniel Bîrligea a profitat din plin de problemele echipei gazdă.

Atacantul din echipa lui Ovidiu Hoban a dat prima lovitură în minutul 4 al partidei. Atunci, acesta a înscris cu umărul, după o lovitură de la colțul terenului.

Patru minute mai târziu a venit și golul 2. Bîrligea a reușit „dubla”, cu o execuție peste Marian Aioani, care a ieșit greșit din poartă.

Bîrligea și-a completat hattrick-ul în minutul 36, atunci când a primit o pasă excelentă de la Avounou. Aflat în careu, atacantul l-a învins fără probleme pe Aioani.

La ultima reușită a greșit Iulian Cristea, care a fost taxat imediat de fanii Rapidului. Fostul jucător de la FCSB a fost fluierat de suporteri atunci când atingea mingea, la scorul de 0-3.

De asemenea, suporterii de la tribuna a 2-a au cerut demisia antrenorului Cristiano Bergodi. După golul 4 al CFR-ului, semnat de Manea, tot stadionul a strigat demisia!

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

19:49 Marius Şumudică a spus care este adevărata Steaua pentru el! Ironii pentru echipa lui Gigi Becali: „M-au egalat la titluri” 19:39 Danemarca – Elveția, Letonia – Suedia (13:20) și Canada – Finlanda (17:20), LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Spectacol la CM de hochei 19:20 VIDEOSesiunea de antrenamente la Porsche Mobil 1 Supercup Imola 2024 a fost în AntenaPLAY. Programul complet 19:14 FotoBruneta asaltată de milionari a dezvăluit cum încearcă bărbaţii însuraţi să o agaţe: „Întotdeauna găsesc o cale” 19:04 Massimiliano Allegri a fost dat afară de Juventus! Motivul uluitor din spatele demiterii. Italienii au făcut anunțul oficial 18:48 VIDEOAndrea Compagno, hattrick fabulos în China! Are cifre impresonante după doar 8 meciuri la Tianjin Tiger 18:38 Arne Slot a confirmat că îi ia locul lui Jurgen Klopp: „Voi fi noul antrenor al lui Liverpool în sezonul viitor!” 18:35 „Tricolorul” care şi-a asigurat deja prezenţa în lotul României pentru EURO 2024: „Oamenii din club au fost informaţi” 18:30 VIDEOA doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu de la Imola a fost în AntenaPLAY. Cursa e pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 18:19 FotoAdrian Mutu și fiul său Tiago s-au fotografiat alături de Cristiano Ronaldo! Cadou fabulos pentru băiatul „Briliantului” Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta