Cristi Săpunaru îl propune pe Florinel Coman la națională, înainte de Rapid – FCSB: „Merită convocat!”

De Cosmin Olteanu
Publicat: 22.04.2023, 19:28

Cristi Săpunaru propune Florinel Coman națională Rapid FCSB

Cristi Săpunaru îl propune pe Florinel Coman la națională, înainte de Rapid - FCSB

Florinel Coman, în timpul unui meci / Hepta

Cristi Săpunaru îl propune pe Florinel Coman la națională, înainte de Rapid – FCSB, partidă care contează pentru etapa a 5-a din play-off-ul Ligii 1! Derby-ul dintre Rapid și FCSB este programat duminică, de la ora 20:30, și va putea fi urmărit, în format live text, pe AS.ro.

Reclamă

În actualul sezon de Liga 1, Florinel Coman a dat patru goluri și tot atâtea pase decisive, în tricoul FCSB-ului.

Reclamă

Cristi Săpunaru îl propune pe Florinel Coman la națională, înainte de Rapid – FCSB

Fundașul Rapidului a avut cuvinte de laudă pentru Florinel Coman, despre care spune că ar merita convocat la echipa națională.

Totodată, Săpunaru a declarat faptul că s-au calmat spiritele, în Giulești, după ce, la finalul meciului pierdut cu Universitatea Craiova, 1-3, suporterii alb-vișiniilor i-au cerut demisia antrenorului Adrian Mutu.

„Este un meci important, pe care trebuie să-l câștigăm pentru noi și publicul nostru. A fost o săptămână grea, pentru că, până în prezent, nu avem rezultatele pe care ni le-am dorit. E un derby, pe care vrem să-l câștigăm.

Sunt în formă, o echipă bună, au rezultate bune în prezent, dar sperăm că se opresc aici toate. (n.r. Florinel Coman este cel mai periculos adversar?) Da, la ora actuală, cred că merită convocat la echipa națională. Și-a revenit. Trebuie să blocăm o echipă întreagă, nu un singur jucător.

Cred că s-au calmat spiritele și toți cei care vor fi în tribună, împreună cu noi, ne dorim victoria. Rapid este cea mai grea echipă din România la care poți să fi antrenor sau jucător. De la meciul de la Târgu Jiu nu ați mai auzit de mine pe nicăiari. Dacă o să fiu provocat, o să fiu atent.

FCSB este o echipă bună a campionatului, la care trebuie să avem grijă, să ne luăm măsuri de siguranță, dar trebuie să câștigăm meciul acesta, pentru că jucăm acasă. Nu înțeleg de ce ar trebui să fie o echipă de speriat”, a declarat Cristi Săpunaru, în cadrul conferinței de presă premergătoare partidei cu FCSB.

Florin Prunea îl critică pe Adrian Mutu, după ce a acceptat să fie umilit de suporterii Rapidului

Fostul component al naționalei României consideră că Adrian Mutu a greșit în momentul în care a acceptat să stea în fața suporterilor, în timp ce aceștia îi cereau demisia.

„Interesantă mișcarea suporterilor Rapidului, l-am văzut pe Bocciu. A zis: «Nu mai mergem peste jucători, îi lăsăm să se concentreze». Cred că și-au dat seama că nu face bine această presiune suplimentară, din interior.

Au zis ca, în cazul unui eșec cu FCSB, să nu dea vina pe ei, că s-au dus peste jucători în cantonament. Este o mișcare inteligentă, până la urmă.

Nu-l înțeleg pe Adi Mutu… te duci să saluți galeria, dar nu stai să te umilească. Să stau zece minute cu capul în pământ, cu jucătorii, și să-mi ceară demisia.

Nu sunt de acord cu chestia asta! Discuți cu fanii, nu poți să nu te duci, dar dacă vezi că nu se poate discuta, nu stai.

Îmi lasă impresia că nu lui Mutu îi sunt adresate scandările din ultima vreme. Cred că undeva mai sus sunt îndreptate. Și la Daniel Niculae, și mai sus. Așa îmi lasă impresia ultimele mișcări”, a spus Florin Prunea, pentru digisport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:58

Jamie Vardy, devastat după retrogradarea cu Leicester: „O ruşine totală”

11:50

Simone Biles nu ştie încă dacă va participa la Jocurile Olimpice 2028: „Am sacrificat atât de multe”

11:50

Cine insistă pentru venirea lui Jurgen Klopp la Real Madrid. Anunţ de ultim moment al spaniolilor

11:41

EXCLUSIVCosmin Contra anunţă că Dinamo va redeveni o forţă în Liga 1: „Mulţi oameni vor să investească”

11:02

EXCLUSIVGabriela Ruse, replică fermă pentru Horia Tecău: „Am impresia că nu a fost jucător şi nu înţelege situaţia”

10:36

EXCLUSIVCătălin Chirilă, cu gândul la JO 2028: „Îmi doresc foarte mult aurul olimpic”. Şi-a schimbat din nou antrenorul

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s