Cum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză

De Alex Ioniță
Publicat: 18.05.2024, 21:50

Gică Hagi, în timpul unui meci/ Profimedia

Iată cum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză! „Regele” a fost ținta camerelor tv după a 4-a reușită a clujenilor.

Partida dintre CFR Cluj și Farul este vitală pentru echipa lui Dan Petrescu, în lupta pentru locul al 2-lea. „Bursucul” a surprins totuși pe toată lumea, iar jucătorii săi s-au distrat cu „marinarii” lui Gică Hagi.

În minutul 38 al duelului din Gruia, Bîrligea a marcat golul de 4-0, cu un șut de excepție, care l-a surprins pe buzbuchi. Imediat după această reușită, camerele s-au îndreptat către banca de rezerve, acolo unde se afla Gică Hagi.

„Regele” a fost surprins imediat după gol, fiind înmărmurit. Acesta nu a înțeles evoluția jucătorilor săi, din repriza secundă și nu a știut cum să reacționeze după spectacolul făcut de jucătorii lui Dan Petrescu.

VEZI CUM A FOST SURPRINS GICĂ HAGI DUPĂ GOLUL DE 4-0 AL CFR-ULUI ÎN GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI

Echipele de start în CFR Cluj – Farul:

CFR Cluj (4-3-3): Sava – Mogoș, Boben, Kresic, Camora – Tachtsidis, Keita, Muhar – Deac, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich (GK), Bălgrădean (GK), Manea, Abeid, M.Ilie, Ajeti, Aussi, Fica, Avounou, El Kaddouri, V.Serebe, P.Michael
Absenți: –
Antrenor: Dan Petrescu

Farul (4-3-3): Buzbuchi – Sîrbu, M. Popescu, G. Marins, Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Grigoryan, L. Munteanu, Andronache
Rezerve: Mușat (GK), Dussaut, I.Cercel, G.Dănuleasa, Boli, D.Nedelcu, N.Popescu, Casap, L.Banu, R.Deaconu, A.Doicaru, Rivaldinho
Absenți: Larie, Cojocaru, Băluță (accidentați)
Antrenor: Gheorghe Hagi

Gică Hagi, reacţie categorică despre interesul lui CFR Cluj pentru Adrian Mazilu: „Eu aşa cred”

Antrenorul celor de la Farul nu a vrut să vorbească despre aceste zvonuri în primă fază, dar crede că Adrian Mazilu va evolua numai la Farul, în cazul în care se va întoarce în ţară, fiind de părere că acesta poate evolua pentru orice echipă din România:

„Mazilu nu e al nostru, e în altă parte. Dacă se întoarce acasă, se întoarce numai la noi. Aşa cred eu. E un jucător dorit şi e valoros, foarte valoros. La vârsta pe care o are, e foarte valoros. El poate să joace la orice echipă din România fără nicio problemă. Cred că e unul dintre cei mai buni atacanţi laterali tineri de la noi din ţară.

Aparţine de Brighton, ei ştiu ce o să facă cu el. Cred eu că o să se ducă la altă echipă. A avut o experienţă. Mazilu, cu siguranţă, învaţă în fiecare zi şi devine mai bun”, a declarat Gică Hagi, în cadrul unei conferinţe de presă.

• Marele Premiu al Austriei e live în AntenaPLAY, în perioada 28-30 iunie
  • Turneul de tenis de masă WTT Star Contender Bangkok 2024 e live în AntenaPLAY, în perioada 2-7 iulie
  • Ce rezultat obţine România cu Slovacia?

12:50

FotoGigi Becali, la 66 de ani! Dezvăluire incredibilă. Care este, de fapt, data de naştere a patronului FCSB: „M-am născut pe câmp!”

12:48

Novak Djokovic, anunţ radical înainte de Wimbledon 2024: „Dacă nu voi fi la maximul meu, voi da şansa altcuiva să joace”

12:38

Croaţii, acuzaţii fără precedent la EURO 2024, după ce Italia a egalat în al optulea minut de prelungiri: „Favoritul lui Collina”

12:32

VIDEOMesajul lui Dan Şucu, în ziua în care Rapid a împlinit 101 ani de la înfiinţare: „Cu ajutorul nostru, cel mai puternic club!”

12:02

Michael Brinegar a fost suspendat patru ani pentru dopa

11:57

Cum şi-a sărbătorit Lionel Messi ziua de naştere, în cantonamentul Argentinei. Cadou pentru fani: „Vă îmbrăţişez!”

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3s 2 VIDEODavid Popovici s-a calificat în finala probei 100 de metri liber, în direct pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY (miercuri, 19:52)s 3 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcats 4 VIDEODavid Popovici a câştigat medalia de aur în „proba regină” a nataţiei, la Campionatele Europene de nataţie. Cursă colosalăs 5 Portugalia – Cehia 2-1. Portughezii au marcat golul victoriei în prelungirile meciului. Debut cu dreptul pentru Ronaldo la EUROs 6 Ce cotă incredibilă are România la calificarea în „optimile” EURO 2024. Tricolorii, lideri în Grupa E după ce au umilit Ucrainas

Horoscopul săptămânii 24 iunie – 30 iunie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Cum poți să folosești puterea pietrelor zodiacale în favoarea ta. Sfaturi simple și utile