Dan Şucu, în culmea fericirii după Rapid – CFR Cluj 3-1: „Cel mai frumos meci din sezonul acesta”

De Bogdan Stănescu
Publicat: 26.09.2023, 0:09

Dan Şucu, în culmea fericirii după Rapid - CFR Cluj 3-1

Dan Şucu după Rapid - CFR Cluj 3-1 / captura digisport.ro

Dan Şucu, în culmea fericirii după Rapid – CFR Cluj 3-1. Patronul giuleştenilor a urmărit din lojă victoria echipei sale în derby-ul cu CFR Cluj.

Dan Şucu a mărturisit că nu a putut să se uite la penalty-ul pe care l-a ratat Albion Rrahmani. Mingea s-a întors la Rrahmani, iar atacantul Rapidului a deschis scorul, în minutul 5.

Cel mai frumos meci din sezonul acesta. Nu m-am putut uita la penalty, decât la reluare. Doamne ajută”, a declarat Dan Şucu după Rapid – CFR Cluj 3-1.

Rapid a urcat pe locul 3 în clasament după victoria cu CFR Cluj. Giuleştenii s-au apropiat la un singur punct de echipa din Gruia, pe care a învins-o luni seară.

Atacantul Rapidului, Albion Rrahmani, e convins că Rapid se va lupta la titlu în acest sezon.

Cristiano Bergodi e în extaz după Rapid – CFR Cluj 3-1: „Rrahmani e cel mai bun atacant pe care l-am antrenat”

Cristiano Bergodi e în extaz după Rapid – CFR Cluj 3-1. Antrenorul şi-a lăudat jucătorii, îndeosebi pe Albion Rrahmani, pe Alex Ioniţă şi pe Albu.

Despre Albion Rrahmani, autorul unei „duble”, a spus că este, probabil, cel mai bun atacant pe care l-a antrenat, atât în România, cât şi în Italia.

Jucătorii au fost fantastici. Am întâlnit o echipă foarte greu de bătut, care ştie cu mingea şi impune ritmul.

Am început bine, am marcat, după aceea am luat gol.

În a doua repriză nu pot să vorbesc, a fost extraordinar! Am avut o sumedenie de ocazii.

Nu a fost o descătuşare (n.r: momentul când a intrat pe teren). Când te sperii un pic… le-am dat curaj la pauză în vestiar. Au egalat şi pe urmă au avut golul anulat pentru offside (n.r.: CFR Cluj). Le-am dat curaj (n.r.: jucătorilor săi).

„Nu am decât să îmi felicit băieţii”

După aia te duci, ai 2-1, 3-1, nu am decât să îmi felicit băieţii.

Cine a intrat a jucat bine. Dacă e să remarc pe un jucător, îl remarc pe Alex Ioniţă, care a jucat prima oară titular şi a jucat foarte bine. Şi pe Albu, la fel. Trebuie să îi felicităm, au făcut un meci extraordinar.

S-a dezvoltat un meci incredibil de frumos. În a doua repriză am avut 3-4 ocazii în 15 minute, am ajuns în careu uşor.

La pauză i-am văzut aşa un pic speriaţi, ne-a dereglat un pic mental că ne-au egalat, dar în a doua repriză am jucat foarte frumos.

Sper ca accidentarea lui Braun să nu fie serioasă.

Da, Rrahmani e unul dintre cei mai buni atacanţi pe care i-am antrenat, şi aici, şi în Italia. Poate cel mai bun! Mă bucur că l-am luat noi, e un atacant foarte bun”, a declarat Cristiano Bergodi pentru digisport.ro după Rapid – CFR Cluj 3-1.

Rapid – CFR Cluj 3-1. „Dubla” lui Rrahmani şi reuşita lui Petrila au adus cele trei puncte în Giuleşti

Rapid – CFR Cluj 3-1. Derby-ul etapei a 10-a dintre Rapid şi CFR Cluj a fost câştigat de giuleşteni, care s-au impus în partida de pe teren propriu cu 3-1.

Înaintea partidei, Rapid era pe locul 4, cu 15 puncte, la patru lungimi de Universitatea Craiova (locul 3) şi cu un meci mai puţin disputat. De partea cealaltă, gruparea din Gruia era pe 2, la şase puncte de liderul FCSB şi cu două partide în minus.

Rapid a câştigat cu 3-1 partida de pe teren propriu cu CFR Cluj. Giuleştenii au deschis scorul încă din minutul 5, atunci când Rrahmani a înscris, după ce Sava apărase în primă fază lovitura de la 11 metri. Avantajul rapidiştilor a durat doar până în minutul 10, atunci când Deac a restabilit egalitatea.

În minutul 34, CFR Cluj putea prelua conducerea, dar golul lui Juricic a fost anulat de VAR pentru o poziţie de offside, după o fază controversată.

După pauză, Rapid a revenit în avantaj din minutul 51, atunci când Albion Rrahmani a reuşit „dubla”. În minutul 71, Claudiu Petrila a majorat diferenţa.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:25

Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria

0:21

Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea

0:09

„Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali

23:55 26 sept.

Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

23:50 26 sept.

Tottenham, victorie clară cu Qarabag, după ce Drăguşin a fost eliminat! Ajax a făcut spectacol cu Beşiktaş! Rezultatele serii

23:45 26 sept.

Darius Olaru, dublă de senzaţie în FCSB – RFS! Florin Tănase i-a dat un assist genial căpitanului roş-albaştrilor

1 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 2 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 FotoRonnie O’Sullivan s-a despărţit, după 12 ani, de logodnica lui Laila Rouass: „S-a terminat!”. Anunţul momentului!s 5 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele