“De Paşte campion” Reacţia lui Gigi Becali atunci când i s-a atras atenţia că e foarte aproape să se întâmple acest lucru!

Bogdan Stănescu Publicat: 22 aprilie 2024, 12:39

Comentarii
De Paşte campion Reacţia lui Gigi Becali atunci când i s-a atras atenţia că e foarte aproape să se întâmple acest lucru!

Gigi Becali / AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Gigi Becali obişnuia în trecut să spună că vrea ca “de Paşte să fie campion”. Reacţia lui Gigi Becali atunci când i s-a atras atenţia că e foarte aproape să se întâmple acest lucru a venit astăzi la palat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali s-a ferit să mai facă această afirmaţie acum, de teamă să nu se întâmple ceva. “Dumnezeu a vrut”, a spus Becali astăzi la palat, referindu-se la avansul uriaş al FCSB-ului din clasament.

“De Paşte campion” Reacţia lui Gigi Becali atunci când i s-a atras atenţia că e foarte aproape să se întâmple acest lucru!

(n.r: Mai ţineţi minte când spuneaţi ‘De Paşte campion’? Acum nu aţi mai spus şi se îndeplineşte) Nu mai vreau (n.r.: să spună asta) pentru că nimic nu fac eu. Dumnezeu a vrut. Vreau mai mult, cu ajutorul lui Dumnezeu, că El face toate. Sunt credincios Domnului meu, face Domnul toate: şi Liga Campionilor, şi tot. Ce putere să avem noi să jucăm Liga Campionilor?

Bani! Te uiţi la ăia, Germania, Franţa, Anglia, Spania! Stadioanele pline! Iau 20 de milioane numai din bilete. Nu poţi să te baţi cu ei, numai dacă vrea Dumnezeu. Asta urmăresc şi eu”, a spus astăzi Gigi Becali la palat.

Anunţul lui Gigi Becali despre transferurile lui Louis Munteanu şi Denis Alibec! Câţi bani va investi pentru Liga Campionilor

Anunţul lui Gigi Becali despre transferurile lui Louis Munteanu şi Denis Alibec a venit după remiza dintre FCSB şi Rapid. Patronul liderului din Liga 1 a vorbit despre planurile din această vară.

Reclamă
Reclamă

La un pas de titlul în Liga 1, după o pauză de 9 ani, Gigi Becali vrea să ajungă în Liga Campionilor. Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit că va aduce 6-7 jucători, iar 3-4 dintre ei vor fi din România. Becali este dispus „să rişte” 2-3 milioane de euro.

De asemenea, Gigi Becali a spus că a învăţat din greşeli şi că ştie ce trebuie să facă acum pentru a avea rezultate şi pe plan european, dar şi că el va sărbători doar atunci când va ajuge în Liga Campionilor.

Printre jucătorii pe care vrea să îi aducă se numără Denis Alibec, pe care îl vede ca o soluţie în cazul în care este liber de contract, în timp ce Louis Munteanu este considerat o soluţie de viitor şi că este dispus să dea cel mult 400.000 de euro pe transferul acestuia.

Reclamă

Louis Munteanu e o soluție de viitor”

„Dacă vrea Dumnezeu, ne calificăm în Liga Campionilor. Ca să reziști pe ambele fronturi nu mai merge ca înainte. Nu mai fac așa, o să iau 6-7 jucători, 3-4 din România, iar pe restul să îi aleagă ei (n.r. – MM Stoica, Mihai Pintilii și Elias Charalambous), că de asta sunt specialiști.

Louis Munteanu e o soluție de viitor. El mai are contract un an cu Fiorentina, cum să dau un milion jumate pe el? Peste jumătate de an e liber. Dau 400.000 maxim. Ei vor să scoată banii pe care i-au plătit pe el.

Alibec, dacă e liber, e bun, te folosești de el. Îi faci contract pe un an și îți faci treaba cu el. Trebuie riscat. Aș risca 2-3 milioane, dar pot lua 50. Eu să iau acum campionatul și după știu ce să fac, am învățat din greșeli.

Eu nu sărbătoresc titlul. Eu sărbătoresc când iau bani. Jucătorii și clubul trebuie să sărbătorească, ei au luat titlul. Am luat eu medalie? Eu sărbătoresc dacă ajungem în Liga Campionilor, atunci o să merg la meciuri să mă relaxez. Iau banul, nu mai am treabă”, a declarat Gigi Becali, la palat.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:33

Surpriză uriașă la Queen’s Club! Campioana de la Australian Open, eliminată în sferturi

23:31

Reacţie emoţionantă a lui Cristiano Bergodi la golul marcat de Jovo Lukic

23:25

Apel de la Casa Albă! Donald Trump i-a sunat pe jucătorii naționalei SUA înainte de meciul de debut: „Aveți o șansă mare!”

23:07

LIVE VIDEOCanada – Bosnia 0-1, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Golul lui Jovo Lukic face diferența pe tabelă. Bară pentru canadieni

23:04

Ce scrie presa Bosnia despre golul lui Jovo Lukic: “O bucurie uriaşă”

23:02

VideoCanadienii s-au „dezumflat” la ceremonia de deschidere a Mondialului! Ce s-a întâmplat în timpul concertului

1 Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova 2 Meciul de deschidere de la Mondial a scris istorie! De 20 de ani nu s-a mai întâmplat asta 3 Universitatea Craiova, lovitură de proporții! Vine din Serie A și va semna cu campioana României 4 Porecla bizară a noului iubit al Simonei Halep. Părinţii fostei sportive au intrat în pământ de ruşine când au aflat 5 Ceremonia de Deschidere din Canada a Cupei Mondiale a fost pe AntenaPLAY! 6 VIDEOMexic – Africa de Sud 2-0! Gazdele Mondialului câștigă primul meci de la Mondial, în direct la Antena!
Citește și