Denis Alibec, dezvăluiri despre conflictul cu Grigoryan după Petrolul – Farul 1-1! Ce s-a întâmplat în vestiar

De Alex Ioniță
Publicat: 14.09.2024, 23:47

Denis Alibec, dezvăluiri despre conflictul cu Grigoryan după Petrolul - Farul 1-1!

Captură Digisport

Denis Alibec a făcut dezvăluiri despre conflictul cu Grigoryan după Petrolul – Farul 1-1! Atacantul echipei lui Gică Hagi a spus și ce s-a întâmplat în vestiar, la pauza partidei.

Alibec și Grigoryan s-au certat în prima repriză a partidei de la Ploiești. Mai exact, în minutul 23, românul l-a certat pe jucătorul din Armenia pentru că nu i-a pasat mingea, la o fază de atac.

După meci însă, Denis Alibec a dezvăluit că și-a cerut scuze în fața colegului său și că întregul conflict s-a rezolvat la pauza meciului, la vestiare.

„A fost un meci frumos, au fost ocazii. Meritam să câștigăm. Am avut o șansă foarte mare la 1-0 pentru noi. La fazele fixe sunt foarte periculoși.

Marchează mereu pe ultimele minute, nu am reușit să gesionăm gine situația. Ne-am retras putin, am făcut faulturi prostești.

Am reușit să ies sănătos de pe teren, asta este cel mai important. Sunt pregătit să joc 90 de minute.

Mă cunoașteți, sunt nervos pe teren, dau totul pentru echipa mea și sunt supărat. Mi-am cerut scuze față de el, a trecut totul la pauză. Trebuie să avem mai multă încredere în noi, putem prinde play-off-ul, ăsta e obiectivul.

Dacă continuam așa va fi foarte greu.”, a spus Denis Alibec, la digisport.ro.

Denis Alibec, scandal cu Narek Grigoryan în prima repriză din Petrolul – Farul!

Denis Alibec a avut un scandal cu Narek Grigoryan în prima repriză din Petrolul – Farul! Atacantul român din echipa lui Gică Hagi nu s-a controlat, în cadrul duelului de la Ploiești.

Totul a pronit de la o fază de atac a celor de la Farul, din minutul 23. La momentul respectiv, Grigoyan a plecat spre poarta adversă, în timp ce Alibec s-a demarcat.

Jucătorul din Armenia a întârziat pasa, iar, între timp, Denis Alibec a fost blocat de un adversar. Atacantul român a răbufnit apoi la adresa lui Grigoryan, certându-l pentru faptul că nu i-a pasat mingea.

Conflictul dintre cei doi a durat preț de câteva secunde, iar reacția lui Gică Hagi a fost surprinsă de camerele TV: „Ce faci?”, i-a transmis „Regele” lui Denis Alibec.

Echipele de start în Petrolul – Farul:

Petrolul: Zima – Veiga, Papp, Huja, Dumitriu – T. Keita – Rădulescu, Fabricio, Jyry, Grozav – Tudorie
Rezerve: Eșanu, Stănică, Mateiu, M. Bratu, JahicTolea, Akosah, Boțogan, D. Ilie, D. Radu, Hanca, R. Bucur
Antrenor: Mehmet Topal

Farul: Buzbuchi – Sîrbu, Bălașa, Gustavo Marins, C. Ganea – Radaslavescu, Dican, Vînă – G. Iancu, Alibec, Grigoryan
Rezerve: Ducan, Cercel, Dănuleasa, Buta, Nedelcu, Casap, N. Popescu, A. Ciobanu, Doicaru, A. Stoian, Rivaldinho
Antrenor: Gică Hagi

• WTT Champions Macao 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 9 - 15 septembrie
  • Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului este în perioada 13 - 15 septembrie, live în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va fi la CFR Cluj - FCSB?

0:15 15 sept.

Gică Hagi, laude la scenă deschisă pentru Denis Alibec: „A făcut diferența!” Pe cine a criticat

23:34

Petrolul – Farul 1-1! Gicu Grozav i-a „suflat” victoria lui Gică Hagi! Alibec a marcat pentru „marinari”

23:11

Cursa din Marele Premiu al Azerbaidjanului, în direct pe Antena 1 și live în AntenaPLAY (13:45)! Leclerc, în pole position

23:10

VIDEOBenfica, victorie la scor cu Santa Clara, live în AntenaPLAY. Di Maria a marcat un gol superb

22:41

Când pot debuta la Rapid noile achiziții! Anunțul lui Viorel Moldovan: „Sunt foarte mulțumit!”

22:37

Denis Alibec, scandal cu Narek Grigoryan în prima repriză din Petrolul – Farul! Gică Hagi a reacționat imediat

1 Foto„Nu spune, e ilegal, dragă” Ion Ţiriac a întrerupt-o imediat pe Simona Halep: „Aoleu, da”s 2 Foto„Până la stele şi dincolo de ele!” Soţia lui Alexandru Mitriţă, declaraţie superbă de dragoste direct de la meciul Românieis 3 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 4 România – Lituania 3-1! Mircea Lucescu continuă seria perfectă pe banca naționalei! Mihăilă, Marin și Mitriță au făcut spectacols 5 FotoCiprian Tătăruşanu şi-a anunţat retragerea! Mesaj emoţionant transmis de fostul portar al naţionalei: „Am dat totul din prima zi”s 6 FotoNadia Comăneci, anunţ uriaş despre cazul finalei de la sol de la Jocurile Olimpice! Ce s-ar putea întâmpla cu Voinea şi Bărbosus

3 zodii lasă trecutul în spate pe 14 septembrie 2024. Nativii care își vindecă inima rănită