FC Hermannstadt – UTA Arad 2-1. Mircea Rednic rămâne fără victorie în primele trei etape ale sezonului

De Alex Masgras
Publicat: 29.07.2023, 20:15

FC Hermannstadt - UTA Arad LIVE TEXT

FC Hermannstadt - UTA Arad LIVE TEXT

Mircea Rednic, antrenor UTA Arad / Hepta

FC Hermannstadt – UTA Arad 2-1. Prima partidă a zilei de sâmbătă din etapa a treia a Ligii 1 a avut loc la Sibiu, acolo unde echipa lui Marius Măldăruşanu a învins formaţia pregătită de Mircea Rednic.

Reclamă

Partida dintre FC Hermannstadt şi UTA Arad a fost în format LIVE SCOR pe AS.ro.

Reclamă

FC Hermannstadt – UTA Arad 2-1. Mircea Rednic rămâne fără victorie în primele trei etape ale sezonului

Update 20.30: FC Hermannstadt a câştigat partida de pe teren propriu cu UTA Arad. Echipa lui Marius Măldăruşanu a întors rezultatul şi a obţinut a doua victorie la rând, în timp ce echipa lui Mircea Rednic rămâne fără victorie în primele trei etape ale noului sezon.

Min. 58: Gol Hermannstadt! Gazdele întorc rezultatul în debutul reprizei secunde. Mino Sota a înscris cu o lovitură de cap din şase metri.

Min. 51: Gol Hermannstadt! Daniel Paraschiv a restabilit egalitatea la Sibiu, după ce a transformat lovitura de la 11 metri.

Min. 49: Penalty pentru FC Hermannstadt! Benga l-a faultat pe Găman în careu, iar Marian Barbu a dictat lovitură de la 11 metri.

Update 19.19: Pauză la Sibiu! UTA Arad conduce după primele 45 de minute cu 1-0.

Min. 31: GOL UTA! Echipa lui Mircea Rednic a deschis scorul în minutul 30 prin Cătălin Carp. Mijlocaşul arădenilor a înscris de la marginea careului, cu un şut deviat.

Update 18.30: A început partida dintre FC Hermannstadt şi UTA Arad.

FC Hermannstadt a pierdut primul meci pe teren propriu din acest sezon, în prima etapă, scor 0-1 cu Farul Constanţa, dar a reuşit să obţină cele trei puncte în deplasarea din etapa a doua cu Poli Iaşi.

De partea cealaltă, echipa pregătită de Mircea Rednic este fără victorie în acest debut de sezon. În prima etapă, arădenii au remizat la Galaţi, cu nou-promovata Oţelul, după care au pierdut duelul de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-3.

Sezonul trecut, FC Hermannstadt şi UTA Arad s-au întâlnit de trei ori. În sezonul regulat, FC Hermannstadt a câştigat partida de la Arad, scor 2-1, după care a remizat în meciul de la Sibiu, scor 0-0.

Ultima întâlnire, cea din play-out, a avut loc la Arad, iar UTA s-a impus cu 1-0.

Echipe de start FC Hermannstadt – UTA Arad

FC HERMANNSTADT: Letica – Butean, Găman, Stoica – Neguț, Biceanu, Mino, P. Iancu, Oroian – G. Iancu, Paraschiv

REZERVE: Muțiu, Paolo Medina, Antoche, Bejan, Alhassan, Balaure, Jipa, Bărbuț, Ruben Fonseca

ANTRENOR: Marius Măldărășanu

UTA ARAD: Iacob – Roganovic, Benga, Carp, Abeid – R. Pop, Dumitrașcu, Marku, Stahl – Fabry, Cooper

REZERVE: Kucher, Mihai, Iurasciuc, Mustacă, Leidsman, Markov, Marcelo Freitas

ABSENȚI: Stroungis, Ekmecki (accidentați)

ANTRENOR: Mircea Rednic

„Inimioară, inimioară. Și eu mai aveam palpitații cu inima când eram fotbalist. Ekmekci s-a operat ieri (n.r. – miercuri) și va sta cel puțin o lună. Stroungis are și el probleme, va face niște teste. Vom da un comunicat despre ei.

Am discutat cu Ciobanu, dar și cu Belu Iordache. Ciobanu a avut cea mai bună perioadă cu mine antrenor, Am vrut să îi aducem, dar au preferat să meargă la Iași.

De asemenea, doi jucători au fost foarte aproape să semneze cu noi. Au discutat cu foștii jucători, nu au primit referințe bune și i-am pierdut de la scara avionului. Unul a semnat în prima ligă din Franța, altul în prima ligă din Olanda. 

Acum stăm într-un atacant și jumătate, dar mai vrem să aducem unul. Plus un fundaș central și un mijlocaș de bandă”, a declarat Mircea Rednic, potrivit gsp.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:59 19 apr.

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37 19 apr.

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52 19 apr.

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52 19 apr.

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38 19 apr.

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16 19 apr.

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s