FCSB s-a distrat în primul amical al verii! Victorie la scor cu o echipă de amatori! Marius Ştefănescu, „dublă” la debut

De Viviana Moraru
Publicat: 24.06.2024, 21:49

FCSB s-a distrat în primul amical al verii

Jucătorii FCSB-ului, în cantonamentul din Olanda/ Instagram FCSB

FCSB s-a distrat în primul amical al verii. Campioana s-a impus categoric, cu scorul de 8-0, în duelul cu Apeldoorn, o formaţie din Liga a 5-a din Olanda.

FCSB îşi desfăşoară cantonamentul de vară în Olanda. Roş-albaştrii vor reveni în ţară la începutul lunii iulie, dat fiind faptul că pe 9 iulie vor disputa primul meci din preliminariile Champions League. Totodată, pe 4 iulie, FCSB se va duela cu Corvinul, în Supercupa României.

Elias Charalambous l-a trimis în teren, încă din primul minut al duelului amical, pe Alexandru Musi. Mijlocaşul a revenit din împrumutul la Petrolul şi va fi o variantă pentru campioni, pentru regula U21, în sezonul viitor.

Din primul 11 au lipsit Vlad Chiricheş, Marius Ştefănescu sau Malcom Edjouma. Nici Daniel Popa sau David Kiki nu au început din primul minut duelul cu Apeldoorn, însă au fost trimişi în teren la pauză, atunci când Elias Charalambous a schimbat toată echipa.

Mihai Lixandru, Alexandru Băluţă, cu o „dublă”, şi Luis Phelipe, au punctat pentru FCSB în prima repriză, scorul la pauză fiind de 4-0. Brazilianul a reuşit să marcheze spectaculos, cu o scăriţă. În repriza a doua, Marius Ştefănescu (dublă), Nana Antwi şi David Miculescu au marcat şi ei.

În următorul amical al verii, FCSB se va duela cu Almere City. Partida se va disputa vineri, de la ora 17:00, iar spectatorii vor putea asista la meci.

Din cantonamentul FCSB-ului lipsesc doi jucători, din motive medicale. Alexandru Pantea încă nu s-a refăcut după accidentarea suferită, iar Octavian Popescu a fost operat. De asemenea, Florinel Coman, Darius Olaru, Adrian Şut şi Ştefan Târnovanu se află la EURO 2024.

Un nou transfer la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul: „E ca şi luat!”

Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB! Patronul campioanei a declarat că Florin Tănase e aproape să revină la formaţia roş-albastră, dezvăluind şi ce salariu va avea acesta.

Gigi Becali a dezvăluit că Florin Tănase va începe de săptămâna viitoare să se antreneze la baza FCSB-ului. Patronul campioanei a dezvăluit că atacantul mai are o ofertă, dar va alege să revină în Liga 1.

„Tănase o să vină acum, săptămâna asta, să se antreneze la bază. El zice că are ofertă de 800.000, dar nu se duce dacă nu-i dă un milion. Nu știu de unde. Eu cred că zice și el… O mai joacă și el că ce ofertă are el. El iubește prea mult FCSB-ul.

Câștigă și la FCSB, dar el vrea să arate că refuză cutare. 15.000 (n.r. salariul lui Tănase). Cum să-i dau mai mult decât are Edi? Vreți să nu mai ia jucători Edi la națională? Se supără Edi. Dacă se supără Edi, trebuie să aducem trei puncte pentru România, altfel e mare nenorocire, e jale.

Acum vorbim serios, să nu se supere Edi, că eu glumesc. Tănase cred că e ca și luat, eu așa cred”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

• Marele Premiu de Formula 1 al Marii Britanii e live în AntenaPLAY, în perioada 5-7 iulie
  • Turneul de tenis de masă WTT Star Contender Bangkok 2024 e live în AntenaPLAY, în perioada 2-7 iulie
  • Cine se califică în sferturile de finală ale EURO 2024?

23:00

LIVE TEXTSpania – Georgia 2-1. Rodri, gol controversat! Lamine Yamal, assist superb pentru Fabian Ruiz

22:56

Controversă URIAŞĂ la golul marcat de Rodri! Arbitrul l-a validat, deşi Morata era în poziţie de ofsaid şi pe direcţia şutului

22:43

Cămătaru, cuvinte uriaşe despre România în presa din Olanda: „Poporul român este în spatele echipei! Jucăm în 12 jucători!”

22:42

„Ce jucător este!” Harry Kane, fascinat de golul fabulos al lui Jude Bellingham: „Cel mai frumos din istoria Angliei”

22:12

Alexandru Cicâldău poate semna cu noua echipă după EURO 2024. Un fost star de la Barcelona îl vrea pe român

21:20

Anglia – Slovacia 2-1. Bellingham şi-a salvat echipa cu un gol marcat în prelungirile meciului, din foarfecă. Kane a marcat şi el

1 Foto„Echipa din spatele echipei!” Iubitele și soțiile „tricolorilor”, fotografie de colecție de la EURO 2024s 2 FotoIvana Knoll a încins atmosfera la Croaţia – Italia! Apariţie „fierbinte”, cu care a atras toate priviriles 3 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 4 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelonas 5 Slovacia – România 1-1. FABULOS! Naţionala lui Edi Iordănescu a scris ISTORIE şi s-a calificat în optimi la EURO 2024s 6 FotoIanis Hagi şi soţia lui și-au dat frâu liber emoțiilor după calificarea României! Elena Tănase, copleşită! Imagine superbăs

4 zodii care sunt de neoprit în dragoste. Nativii care fac tot ce le trece prin cap

Zodii care au toate șansele să lase tot și să călătorească în lume. Nativii care apreciază experiențele noi