Florin Tănase, prezentat oficial la FCSB! Mesajul clubului patronat de Gigi Becali pentru internaţionalul român!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 7.08.2024, 21:14

Florin Tănase, prezentat oficial la FCSB! Mesajul clubului patronat de Gigi Becali pentru internaţionalul român!

Florin Tănase, prezentat oficial la FCSB! Mesajul clubului patronat de Gigi Becali pentru internaţionalul român!

Florin Tănase / Facebook FCSB

Florin Tănase a fost prezentat oficial la FCSB! În vârstă de 29 de ani, Florin Tănase s-a întors la echipa lui Gigi Becali din postura de jucător liber de contract. Tănase e cotat la 3 milioane de euro de transfermarkt.com.

Reclamă

Sezonul trecut Florin Tănase a evoluat la echipa saudită Al-Okhdoud. FCSB îl transferase în august 2022, pentru 3 milioane de euro, la gruparea Al Jazira, din Emiratele Arabe Unite.

Reclamă

Florin Tănase, prezentat oficial la FCSB! Mesajul clubului patronat de Gigi Becali pentru internaţionalul român!

#Oficial #Tănase

Bine ai revenit, Florin Tănase!

FCSB anunță că Florin Tănase este noul jucător al clubului nostru.

Este a doua oară când atacantul în vârstă de 29 de ani semnează cu clubul nostru, după ce a petrecut alți șase ani la Campionii României, între august 2016 și august 2022.

În precedenta sa aventură în tricoul roș-albastru, Florin a fost căpitanul echipei, a evoluat în 228 de partide, a înscris 83 de goluri (fiind golgheterul României în sezonul 2021-2022) și a reușit 41 de assisturi. De asemenea, are în palmares Cupa României, pe care a obținut-o în 2020.

Clubul nostru îi urează Bun venit și să aibă parte de cât mai multe succese în tricoul roș-albastru!”, a transmis FCSB, pe Facebook.

Florin Tănase nu va mai avea 10 pe spate la FCSB! Ce număr va purta atacantul care a revenit la echipa lui Gigi Becali

Florin Tănase nu va mai avea 10 pe spate la FCSB! Tricoul cu numărul 10 este acum la Octavian Popescu. Tănase va prelua un tricou care este vacant, după plecarea unui fotbalist de la FCSB. Este vorba de tricoul cu numărul 9, potrivit fanatik.ro. Acesta este liber de la plecarea atacantului italian Andrea Compagno.

Florin Tănase are o relaţie excelentă cu Gigi Becali. De când plecase de la FCSB, Tănase a păstrat legătura cu Gigi Becali, pe care îl numeşte „Ferguson”. Tănase a mai vorbit la telefon cu Becali şi chiar l-a vizitat la palat în câteva rânduri.

Eu ce am făcut am făcut. Uite, acum semnează și Tănase. Semnează, gata! Acum e la semnătură. Știi care e treaba? Ei sunt vaccinați, noi nu. Puterea noastră e mai puternică decât puterea lor (n.r. Sparta Praga).

Cu Tănase, i-am zis! Câștig bani, câștigi bani. Deci îi dau bani din premiere, înțelegi? Asta i-am zis. Am făcut un contract ca să câștige bani. Mă calific în Liga Campionilor îți dau ție bani, câștigi bani. 

Îi dau pe lună 29.000 de euro, 350.000 de euro pe an. Va avea bonusuri mari, îți dai seama, dar nu vreau să le spun. Nu trebuie să le spun. Eu nu i-am dat un salariu foarte mare ca să fie apropiat.

Dacă mă calific în Liga Campionilor pe Olaru îl chem la mărit”, a declarat Gigi Becali pentru sursa citată.

Gigi Becali „dă drumul la robinet” dacă FCSB se califică în Liga Campionilor!

Gigi Becali a anunţat că le va mări salariile jucătorilor săidacă aceştia obţin calificarea în grupele Ligii Campionilor! Patronul de la FCSB și-a dezvăluit planul, înainte de returul cu Sparta Praga.

Becali este deja cunoscut în fotbalul românesc pentru faptul că le oferă salarii importante jucătorilor, peste media din Liga 1. Acum însă, patronul a anunțat că fotbaliștii săi își pot mări, considerabil, veniturile.

Patronul de la FCSB a spus că salariile jucătorilor săi vor crește în cazul în care vor face performanțe pe plan european.

Astfel, pentru o calificare în Liga Campionilor, Gigi Becali le-a promis acoestora salarii în jurul sumelor de 250 – 400.000 de euro pe an, sume uriașe pentru fotbalul românesc.

Au în contract prime. Numai că dacă… voiam ca după meciul ăsta, dacă îl câştigam, să reînnoiesc contractele. Cine are 11-12.000 (n.r. de euro pe lună) îi fac 15.000.

Vreau de la 10 să mă duc la 15-16. Jucătorii dacă se califică în Liga Campionilor sunt valoroşi. Trebuie să aibă nişte salarii de 250-300-400.000 de euro (n.r. anual). Aşa vreau să le fac”, a spus Gigi Becali, la palat.

 

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    22:38

    Bukayo Saka, făcut praf de fani după ce a bătut lamentabil un penalty cu Real: „La ce te gândeai?”

    22:26

    Penalty controversat primit de Arsenal, la returul cu Real Madrid! Arbitrul a revăzut faza la monitorul VAR

    22:12

    Foto„Nebunie” pe Santiago Bernabeu înainte de Real Madrid – Arsenal! Poliţia a ieşit pe străzi

    22:03

    VideoJurnal AntenaSport | Zi perfectă pentru Dinamo!

    21:59

    LIVE TEXTReal Madrid – Arsenal și Inter – Bayern Munchen se joacă ACUM! Saka a ratat un penalty!

    21:58

    VideoJurnal AntenaSport | Rapidiștii i-au bucurat pe copii

    1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 6 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s