Florinel Coman, replică nervoasă după Voluntari – FCSB 1-2: „S-a vorbit şi prost despre mine! Eu nu cer să mi se facă loc!”

Publicat: 12.02.2023, 22:30

Florinel Coman, în timpul unui meci pentru FCSB

Florinel Coman, discurs nervos după Voluntari - FCSB 1-2

Florinel Coman, în timpul unui meci pentru FCSB/ Hepta

Florinel Coman a avut o replică nervoasă după Voluntari – FCSB 1-2. „Mbappe de România” a fost titular cu Voluntari şi a dat pasa de gol la primul gol marcat de Edjouma. Coman a profitat de absenţa lui Octavian Popescu şi a fost titular.

FlorineL Coman s-a enervat la culme în momentul în care a fost întrebat dacă preferă să fie rezervă şi, în momentul în care intră pe teren să fie decisiv, sau să fie titular şi să aibă o evoluţie ştearsă.

Florinel Coman, replică nervoasă după Voluntari – FCSB 1-2

„Eu nu cer să mi se facă loc. Mă antrenez bine. Nu e treaba mea ce se vorbeşte. S-a vorbit şi prost şi bine, dar nu mă interesează. Totul merge bine, păcat că este mai frig la meciuri şi antrenamente. Toţi îşi doresc să joace titulari. Nu mă interesează, important e ca noi să ne antrenăm foarte bine.

Şi dacă joc din primul minut şi nu dau gol şi pasă de gol? Mai bine fă sondaj şi întreabă şi alţi jucători”, a spus Florinel Coman la digisport.ro.

Florinel Coman a vorbit şi despre meciul de la Voluntari, dar şi despre lupta la titlu.

„Un meci foarte bun, un meci consistnet făcut de noi. Am reuşit să dăm gol în prima repriză. Asta ne-am propus înaintea meicului. Am luat acel gol şi am trăit la intensitatea maximă finalul. Pe terenula cesta nu avem amintiri neplăcute. Este important că am reuşit să câştigăm aici. E o echipă arţăgpoasă, au o echipă bună. Etapa asta parcă a fost făcută pentru noi. Suntem pe locul 3, am mai urcat un loc. Va fi o luptă frumoasă şi foarte grea, cred că toate au şanse. Va fi o luptă grea.

Trebuie să câştigăm cu Universitatea Craiova. Ne-am uitat la meci. Au arătat bine în repriza a doua, aşa cum au fost toate cu ei. Am spus şi anii trecuţi că e anul nostru. CFR Cluj e candidată, are un lot valoros. Eu zic că CFR Cluj este o forţă, deşi trec printr-o perioadă mai slabă”, a mai spus Coman.

Malcom Edjouma rămâne cu picioarele pe pământ, după „dubla” reușită în FC Voluntari – FCSB 1-2: „Prețul meu nu se schimbă!”

Malcom Edjouma rămâne cu picioarele pe pământ, după „dubla” reușită în meciul FC Voluntari – FCSB 1-2. Mijlocașul de la FCSB a marcat două goluri în poarta ilfovenilor și a adus o nouă victorie echipei lui Mihai Pintilii și Leo Strizu. Francezul a ajuns la 3 goluri în ultimele două partide disputate de roș-albaștri în Liga 1. Edjouma a fost decisiv și în etapa precedentă, când a marcat golul victoriei în Gruia, în fața lui CFR Cluj.

Malcom Edjouma a deschis scorul în minutul 45, după devierea cu capul a lui Florinel Coman. Francezul a dublat avantajul vicecampioanei în minutul 79, cu un șut puternic de la marginea careului.

Francezul rămâne însă cu picioarele pe pământ și anunță că prețul său nu a crescut după evoluțiile strălucitoare din ultima vreme.

„A fost o victorie bună. Am ajutat echipa, a fost un meci dificil, nici nu știu dacă am făcut un meci bun astăzi. Am încercat să-mi ajut echipa și am reușit să fiu la finalizare. E prima mea dublă.

Nu am avut timp să sărbătoresc, toată lumea a venit peste mine. După ce dau un gol, mereu mă gândesc să îl dau și pe al doilea. Am încredere în mine, sunt aici și toată lumea știe ce pot să joc.

Am avut nevoie de puțin timp să mă adaptez. Prețul meu nu se schimbă. Suntem pe drumul cel bun în acest moment, trecem printr-un moment foarte bun. Cel mai important e să luăm cele 3 puncte în fiecare meci”, a spus Malcom Edjouma.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta