Florinel Coman s-a prăbuşit emoţional în FCSB – Farul! Gestul de frustrare făcut după golul încasat în prelungiri

De Alex Masgras
Publicat: 5.02.2024, 22:21

Florinel Coman s-a prăbuşit emoţional în FCSB - Farul

Florinel Coman, criză de nervi în FCSB - Farul / Captură Orange Sport

Florinel Coman s-a prăbuşit emoţional în FCSB – Farul, după ce oaspeţii au restabilit egalitatea în prelungirile partidei de pe Arena Naţională. FCSB a condus încă din minutul 55, după autogolul lui Ganea, dar a fost egalată în al cincilea minut de prelungiri, atunci când Larie l-a învins pe Târnovanu din penalty.

Imediat după reuşita lui Ionuţ Larie, Florinel Coman a fost un car de nervi. În cele din urmă, partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Florinel Coman s-a prăbuşit emoţional în FCSB – Farul!

Florinel Coman a avut o criză de nervi pe teren, imediat după ce Farul Constanţa a egalat în prelungiri, prin Ionuţ Larie. Jucătorul celor de la FCSB a acceptat cu greu faptul că echipa sa a încasat un gol pe final de meci şi a vrut să îşi rupă şortul de pe el.

Florinel Coman nu a fost titular în meciul dintre FCSB şi Farul, după ce s-a luptat cu o răceală în ultimele zile. Cu toate acestea, el a fost introdus pe teren de Elias Charalambous la pauza meciului, când l-a înlocuit pe Luis Phelipe.

Coman şi-a făcut rapid simţită prezenţa. În minutul 55, când FCSB a preluat conducerea, Ganea şi-a trimis în propria poartă la capătul centrării jucătorului roş-albaştrilor.

Moment de senzație la FCSB – Farul, de ziua lui Gică Hagi! Suporterii ambelor echipe i-au cântat „La mulți ani” Regelui

A fost un moment de senzație la FCSB – Farul, de ziua lui Gică Hagi! Fanii celor două rivale s-au unit pentru câteva momente și i-au cântat „La mulți ani” celui mai mare fotbalist din istoria României.

Pe data de 5 februarie, Gică Hagi a împlinit vârsta de 59 de ani. „Regele” a primit numeroase urări superbe, atât din partea foștilor săi colegi, dar și din partea echipei naționale și a celor de la Galatasaray, club pentru care a scris istorie. De ziua „Regelui” se joacă și meciul din Liga 1 dintre FCSB și Farul.

Chiar din momentul la care echipele de start ale celor două formații au fost prezentate, suporterii de pe Arena Națională au aplaudat atunci când numele lui Gică Hagi a fost rostit de crainicul arenei.

Mai apoi, în debutul partidei, cele două grupuri de suporteri i-au cântat „La mulți ani”, „Regelui”. A fost un moment cu adevărat emoționant pe Arena Națională, iar fanii celor două formații au lăsat rivalitatea, pentru a-și arăta aprecierea pentru cel mai mare fotbalist din istoria României.

De asemenea, suporterii i-au scandat numele, iar mesajul „La mulți ani Gică Hagi” a fost arătat pe tabela Arenei Naționale.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta