Gică Hagi pregăteşte un nou transfer la Farul. „Regele” a spus ochii pe un fundaş dreapta ivorian, căruia i-a făcut deja o ofertă.
Hai continuă să aducă jucători la Farul pentru a forţa intrarea în grupele unei competiţii europene. Gică Hagi a făcut ofertă pentru Zie Ouattara (23 de ani).
Gică Hagi pregăteşte un nou transfer la Farul şi a făcut deja ofertă
Ouattara este un jucător ce a fost format de Vitoria Guimaraes, iar Hagi l-a ofertat să vină la Farul. Evaluat la 350.000 de euro, Ouattara a jucat în ultimul sezon la Portimonense.
Conform celor de la playsport.ro, Hagi i-a oferit un contract pe 3 ani (2 plus opţiune pentru încă unul), un salariu de 7.000 de euro pe lună, plus un bonus de 750 de euro pentru fiecare victorie, cu condiţia de a juca cel puţin 45 de minute. Mai mult, pentru a-l aduce la Farul, Hagi a fost de acord să cedeze 40 la sută din drepturile federative ale jucătorului.
Gică Hagi şi-a asigurat serviciile unui portughez cu un CV impresionant
Încă un transfer realizat de Gică Hagi la Farul! „Regele” şi-a asigurat serviciile lui Diogo Queiros, fundaş central portughez, cu un CV de-a dreptul impresionant. Constănţenii au ajuns astfel la opt transferuri realizate până acum, în această perioadă de mercato.
Pe lângă Diogo Queiros, Farul i-a mai transferat pe Zorhan Bassong, Damien Dussaut, Nicolae Carnat, Rivaldinho, Marco Borgino, Fabio Vianna şi Ionuţ Vînă, în această vară.
Queiros s-a alăturat deja lotului condus de Gică Hagi, campionii fiind într-un cantonament la Poiana Braşov, în această perioadă.
Fundaşul central lusitan, în vârstă de 24 de ani, are un CV impresionant. Queiros are un palmares de invidiat: câştigător al Youth League cu FC Porto în 2019 şi campion european U19 (în 2018) şi U17 (în 2016) cu Portugalia. A fost căpitanul reprezentativelor U15, U16, U17 şi U19 ale Portugaliei.
