Gică Hagi şi-a luat la rost jucătorii după Gloria Buzău – Farul Constanţa 1-0! Avertismentul „Regelui”: „O să fie foarte greu”

De Alex Masgras
Publicat: 29.09.2024, 19:24
Actualizat: 29.09.2024, 20:39

Gică Hagi şi-a luat rost jucătorii după Gloria Buzău - Farul Constanţa 1-0

Gică Hagi, înaintea meciului Gloria Buzău - Farul Constanţa 1-0 / Hepta

Gică Hagi şi-a luat la rost jucătorii după Gloria Buzău – Farul Constanţa 1-0! Formaţia de la malul mării rămâne fără victorie în deplasare în acest sezon din Liga 1 după duelul din Crâng.

Gloria Buzău a obţinut prima victorie a sezonului din Liga 1 pe teren propriu. Constantin Budescu a marcat unicul gol în minutul 77 şi a adus cele trei puncte pentru echipa lui Eugen Neagoe.

La finalul celor 90 de minute, Gică Hagi s-a declarat extrem de dezamăgit de prestaţia jucătorilor săi de la Buzău. „Regele” a tras un semnal de alarmă pentru jucătorii săi şi îi avertizează că vor avea parte de un sezon extrem de complicat dacă nu apare o schimbare.

Hagi a fost dezamăgit de atitudinea jocului său, dar şi de schimbările făcute în partea a doua, care nu şi-au lăsat amprenta asupra jocului:

„Un meci în care n-am făcut lucrurile cum trebuia, nici defensiv, nici ofensiv. Destul de lenți ofensiv. Greșeli multe… Ar trebuie să fim mult mai conectați, cu o atitudine mult mai bună. Vor, își doresc, dar trebuie să schimbăm ceva pentru că o să fie foarte greu.

Jucătorii care au intrat trebuiau să facă mai bine. Reușita nu vine dacă tu nu împingi lucrurile, mai ales în ultimii 35 de metri. Să combini, să ai execuții, să fii limpede la minte, lucruri importante pe care nu le-am avut în seara asta.

Va fi un an greu pentru noi, din toate punctele de vedere. Jucătorii trebuie să joace mai bine în deplasare. Orice meci vine e greu pentru noi. Ne liniștim o zi-două și apoi ne încărcăm. Totul în fotbal durează o zi. Că e o victorie sau un eșec, durează o zi”, a declarat Gică Hagi, potrivit digisport.ro.

După acest meci, Farul Constanţa rămâne, pentru moment, pe locul 11, cu 12 puncte. De partea cealaltă, Gloria Buzău nu mai este „lanterna roşie”, echipa lui Eugen Neagoe ajungând la 10 puncte după 11 meciuri. Etapa viitoare, Farul va primi vizita celor de la Dinamo, în timp ce buzoienii vor juca în deplasare cu FCSB.

Gloria Buzău – Farul Constanţa 1-0

Echipa Gloria Buzău a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Farul Constanţa, în cadrul etapei a 11-a din Liga 1.

La Buzău, după ocazia lui Alibec din minutul 4, unui spectator i s-a făcut rău în minutul 12 şi meciul s-a întrerupt pentru a se permite intervenţia medicilor. Partida s-a reluat după o întrerupere de cinci minute şi Narek Grigoryan a trimis în bară, în minutul 35.

Budescu a replicat pentru gazde cu o lovitură liberă în minutul 47 şi elevii lui Neagoe au reuşit să înscrie în minutul 77. Budescu a pasat lung, pentru Ion Gheorghe, în careu, acesta i-a trimis lui Dario Canadjija, iar croatul a înscris plasat pentru 1-0. Gloria s-a impus, în cele din urmă, la limită şi Farul pierde al cincilea meci în campionat.

Neagoe este neînvins pe banca buzoienilor, iar echipa lui Hagi este pe 11, cu 12 puncte, în timp ce Gloria Buzău, aflată la prima victorie pe propriul teren, are 10 puncte şi este a 15-a.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • PAOK - Aris, meci din etapa a 6-a din Grecia, e exclusiv în AntenaPLAY, duminică, de la 20:30
  • Prinde Dinamo un loc în play-off în acest sezon?

23:28

Sepsi – FCSB 0-1. Victorie la limită pentru campioana României. Florin Tănase a marcat primul gol de la revenire

23:21

Jose Mourinho, protest nemaivăzut în Turcia! Arbitrul meciului Antalyaspor – Fenerbahce a reacţionat imediat

23:21

VIDEOAEK – Panathinaikos 2-0, în AntenaPLAY. Gazdele s-au impus în derby-ul Atenei şi au trecut pe primul loc în Superliga Greciei

23:18

Mihai Pintilii a pupat icoanele la Sepsi – FCSB! Imaginea care îl va bucura pe Gigi Becali

23:15

LIVE VIDEOBraga – Rio Ave 1-0 se joacă ACUM în AntenaPLAY. FC Porto – Arouca s-a terminat 4-0. Spectacol total în Liga Portugal

22:51

Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în meciul cu Sepsi! Jucătorii care au ieşit şi cine a intrat pe teren

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 3 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s 6 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme