Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în FCSB – Farul Constanța! Jucătorii care l-au dezamăgit pe patron

De Alex Ioniță
Publicat: 9.08.2024, 22:14
Actualizat: 10.08.2024, 8:03

Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în FCSB - Farul Constanța!

Gigi Becali / Hepta

Gigi Becali a făcut 3 schimbări la pauză în FCSB – Farul Constanța! Patronul campioanei nu a mai rezistat, după ce a văzut că echipa sa este condusă de formația lui Gică Hagi.

Marinarii „Regelui” au intrat la cabine cu un avantaj de un gol. Scorul final al primei reprize de pe stadionul „Steaua” a fost de 2-1, în favoarea oaspeților.

Gigi Becali, 3 schimbări la pauză în FCSB – Farul Constanța!

Astfel, Gigi Becali a decis să facă trei schimbări, pentru ca echipa sa să obțină un rezultat bun de la partida cu Farul.

Au ieșit de pe teren Malcom Edjouma, Daniel Popa și Baba Alhassan. În locul lor au fost introduși Adrian Șut, Alexandru Băluță și Darius Olaru.

În prima parte, Farul a deschis scorul prin Vînă, care a înscris după un șut deviat. Campioana a restabilit egalitatea în minutul 42, prin Ștefănescu, însă Grigoryan a marcat pentru echipa lui Gică Hagi la doar un minut distanță.

Echipele de start în FCSB – Farul:

FCSB: Târnovanu – Antwi, Dawa, Chiricheș, Panțîru – Alhassan, Edjouma – Ștefănescu, Luis Phelipe, Musi – D. Popa

Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Ad. Șut, Miculescu, Kiki, Lixandru, Pandele, Al. Băluță, Olaru, Ngezana

Antrenor: Elias Charalambous

Farul: Buzbuchi – M. Popescu, M. Bălașa, Henrique, Cr. Ganea – Vînă, Nedelcu, Grameni – G. Iancu, Rivaldinho, Grygorian

Rezerve: Ducan – D. Grosu, Dănuleasa, Sîrbu, Quiros, Dican, Radaslavescu, Casap, A. Ciobanu, Doicaru, Al. Stoian

Antrenor: Gheorghe Hagi

Veste uriașă pentru FCSB, înainte de returul cu Sparta Praga!

Veste uriașă pentru FCSB, înainte de returul cu Sparta Praga! Gigi Becali are un nou motiv de bucurie.

După manșa tur au apărut informații conform cărora Joyskim Dawa nu va avea drept de joc în partida retur, de pe stadionul „Steaua”. Totuși, oficialii UEFA au venit cu un mesaj important pentru staff-ul roș-albastru.

Aceștia au anunțat-o pe FCSB că Joyskim Dawa va avea drept de joc și la retur, chiar dacă a încasat 3 cartonașe galbene în preliminarii.

Conform regulamentului UEFA, care a fost citat de pagina de Facebook „Sergi Lopez”, înainte de faza ligii, după trecerea a două tururi preliminare, jucătorii și oficialii care au fost avertizați vor primi o reducere a avertismentelor, de un cartonaș galben.

Joyskim Dawa a încasat câte un cartonaș galben în ambele partide cu Maccabi Tel Aviv, dar și unul în partida tur cu Sparta Praga. Astfel, acesta nu ar fi trebuit să aibă drept de joc, dat fiind faptul că a ajuns la 3 avertismente.

Totuși, potrivit regulamentului menționat mai sus, Joyskim Dawa are acum doar 2 avertismente și poate juca în partida de pe stadionul „Steaua”.

Informația a fost confirmată și de Mihai Stoica: „Am primit confirmarea de la UEFA, are drept de joc”, a scris oficialul, pe Facebook.

Partida dintre FCSB și Sparta Praga este programată marți, de la ora 21:30 și va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

16:21

Deian Sorescu a semnat! Transfer definitiv pentru internaţionalul român. Anunţul inedit al clubului

15:57

Ianis Hagi a reușit un hat-trick spectaculos și i-a făcut pe fanii lui Rangers să exclame: „Să îi chemați un taxi!”

15:23

Foto„Meci cu final dramatic!” Elisabeta Lipă, prima reacție după accidentarea horror suferită de Cătălina Axente la Jocurile Olimpice

15:20

S-au încheiat audierile de la TAS, în cazul gimnastelor Sabrina Voinea și Ana Bărbosu! Când poate fi publicat verdictul

14:56

Adi Popa a salvat Steaua în meciul cu Metalul Buzău! „Militarii”, victorie pe terenul nou promovatei

14:12

Diagnosticul primit de Cătălina Axente, după accidentarea gravă de la Jocurile Olimpice! Prima reacție din partea medicilor

1 FotoImagini de senzaţie cu Ianis Hagi şi Elena în luna de miere. Paradisul unde au plecat cei doi: „Ce frumuseţe!”s 2 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 3 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 4 FotoSchimbare radicală anunţată de Ion Ţiriac, la cinci zile după ce miliardarul i-a promis un cadou uriaş lui David Popovicis 5 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 6 FotoSuma pe care o va primi lunar, pentru tot restul vieţii, Novak Djokovic de la statul sârb, după ce a devenit campion olimpic!s