Gigi Becali i-a făcut un singur reproş lui Alex Băluţă: „E fotbalist, omul aleargă, dar i-a dat mult avânt! O să îi zic asta”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 1.11.2023, 11:15

Gigi Becali i-a făcut un singur reproş lui Alexandru Băluţă, după golul superb marcat în meciul cu Oţelul Galaţi

Gigi Becali / Hepta

Gigi Becali i-a făcut un singur reproş lui Alex Băluţă, după golul superb marcat în meciul cu Oţelul Galaţi. Deşi a anunţat că Băluţă va fi titular, patronul de la FCSB e nemulţumit că jucătorul face prea multe faulturi.

Gigi Becali a mai spus că golul marcat cu Oţelul nu este singurul motiv pentru care Băluţă şi-a câştigat postul de titular la FCSB.

Gigi Becali i-a făcut un singur reproş lui AlexBăluţă

O să îi zic lui Băluţă să nu mai facă atât de multe faulturi. I-a dat prea mult avânt, numai faulturi a făcut. Nu mai iese că a dat golul, ci pentru că e fotbalist, omul aleargă. În 5-10 minute se aude doar Băluţă. Mingea la Băluţă, Băluţă cutare. Mingea e la el„, a spus Gigi Becali.

Alex Băluţă acuză că FCSB a avut un gol valabil la reuşita superbă a lui Dawa din foarfecă

Alex Băluţă acuză că FCSB a avut un gol valabil la reuşita superbă a lui Dawa din foarfecă! Atacantul roş-albaştrilor a marcat un gol în deplasarea de pe terenul lui Oţelul Galaţi din Cupa României, scor 1-1.

Alex Băluţă a marcat al doilea gol în tricoul celor de la FCSB, după ce a marcat şi în meciul cu Petrolul din weekend. Fostul jucător al Universităţii Craiova a marcat în minutul 76 al partidei, cu o execuţie superbă.

Golul lui Băluţă nu a adus însă victoria celor de la FCSB, deoarece gazdele au restabilit egalitatea în prelungirile partidei. Ariel Lopez a înscris cu o lovitură de cap şi a adus un punct celor de la Oţelul Galaţi.

La finalul partidei, Alex Băluţă a acuzat arbitrajul. În minutul 87, Dawa a marcat un gol superb din foarfecă, dar reuşita sa a fost anulată. Asistentul a ridicat fanionul, considerând că mingea a ieşit din teren, înainte ca Ganea să centreze pentru Dawa:

„Se pare că am avut un meci greu, l-am avut în mână. Din păcate nu am reuşit, trebuie să vedem ce nu am făcut bine şi să mergem înainte.

Nu e uşor pentru că toate echipele se mobilizează împotriva noastră. Trebuie să fim atenţi, nu ne permitem să pierdem puncte. Mă refer la următorul meci de campionat. Trebuie să înscriem mai mult. Am avut şi gol valabil, am înţeles că mingea nu a ieşit. Nu înţeleg de ce avem VAR, se analizează atât de mult, dar nu se trage o concluzie clară.

Trebuie să gestionăm finalul, aici suferim foarte mult. Trebuie să învăţăm din lucrurile astea. Cred că este al treilea sau al patrulea meci când suntem egalaţi în minutul 90. Am mai avut un gol asemănător în Ungaria. Exersez mult la antrenament, sunt bucuros că am reuşit un asemenea gol. Asta e datoria mea de atacant, să înscriu”, a declarat Alex Băluţă, la digisport.ro.

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

10:12 Cu lacrimi în ochi, Joselu a comparat „dubla” cu Bayern Munchen cu naşterea copiilor săi: „Dacă scoţi asta când soţia doarme…” 9:39 FotoAcum doi ani mergea ca fan, cu tatăl lui, la finala Realului cu Liverpool, acum e erou la Madrid! Destinul uluitor al lui Joselu 9:11 Ce decizie a putut lua fiul plin de bani al lui Leonard Doroftei, în timp ce tatăl său o lua de la zero, printre străini 9:06 Bogdan Lobonţ, susţinut de un rival după ce a fost atacat dur: „Mulţi nu au ajuns cu televizorul unde a jucat el” 8:32 Decizia conducerii „câinilor”, care ar putea declanşa un scandal cu fanii dinamovişti! Ultima oară suporterii au protestat dur! 8:29 Verdictul specialistului după analiza fazei care a aruncat în aer finalul meciului Real Madrid – Bayern Munchen 7:56 Ce i-a putut spune arbitrul asistent lui Matthijs de Ligt după greşeala uriaşă care a decis dubla Real Madrid – Bayern Munchen 7:48 Carlo Ancelotti nu s-a mai abţinut şi le-a răspuns nemţilor, care au protestat vehement: „Ei se plâng de asta?” 7:28 Thomas Tuchel a tunat după ce Bayern a egalat în prelungiri, iar golul a fost anulat: „Dezastru total! Au încălcat regulamentul” 0:23 Real Madrid – Borussia Dortmund e finala UEFA Champions League 2024! Ultim act de vis pe legendarul Wembley Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției