Gigi Becali i-a găsit rapid înlocuitor lui Alexandru Musi: „Gata!”. Decizia luată de patronul FCSB

Publicat: 10.08.2024, 8:15.

Gigi Becali i-a găsit rapid înlocuitor lui Alexandru Musi

Gigi Becali, reacție nervoasă / Profimedia Images

Gigi Becali nu a stat pe gânduri și i-a găsit rapid înlocuitor lui Alexandru Musi. Extrema stânga de la FCSB s-a „rupt” în victoria dramatică obținută de campioana României cu Farul, scor 3-2.

Musi a suferit o accidentare gravă și s-a dus direct la spital la finalul partidei din Ghencea. Jucătorul de la FCSB care rezolva „regula U21” a fost filmat în timp ce părăsea stadionul în cârje, cu piciorul imobilizat. Din primele informații, ar fi suferit o entorsă și va rata următoarele dispute ale roș-albaștrilor.

Gigi Becali a avut o intervenție imediat după meci și a anunțat că Andrei Pandele va fi noul titular de la FCSB. Mijlocașul de 21 de ani a jucat 129 de minute de minute de sezonul trecut și până în prezent.

Latifundiarul din Pipera a răbufnit și a lansat un nou atac la adresa FRF.

O să joace Pandele şi gata. Ce putem să facem? Aia o să o reglementăm prin lege (n.r. regula U21). Prin Legea Sportului vom reglementa că Federaţia nu se poate implica în alcătuirea loturilor, indiferent de vârstă, culoare şi naţionalitate„, a declarat Gigi Becali la primasport.ro.

Musi a fost titular în toate meciurile FCSB-ului din campionat, în acest sezon, și a marcat un gol.

Trei schimbări la pauză în FCSB – Farul Constanța

Gigi Becali a făcut 3 schimbări la pauză în FCSB – Farul Constanța! Patronul campioanei nu a mai rezistat, după ce a văzut că echipa sa este condusă de formația lui Gică Hagi. Scorul primei reprize de pe stadionul „Steaua” a fost de 2-1, în favoarea oaspeților.

Au ieșit de pe teren Malcom Edjouma, Daniel Popa și Baba Alhassan. În locul lor au fost introduși Adrian Șut, Alexandru Băluță și Darius Olaru.

Echipa de start a FCSB-ului:

Târnovanu – Antwi, Dawa, Chiricheș, Panțîru – Alhassan, Edjouma – Ștefănescu, Luis Phelipe, Musi – D. Popa

Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Ad. Șut, Miculescu, Kiki, Lixandru, Pandele, Al. Băluță, Olaru, Ngezana

FCSB – Farul 3-2

FCSB a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a cincea a Superligii, în care a revenit în ultimele minute de la 1-2.

Ultimul gol a fost marcat de Olaru dintr-un penalti acordat după consultarea VAR.

Au marcat: Ştefănescu ’42, Olaru ’87, ‘90+4 (penalti) / Vînă ‘5, Grigoryan ‘43

FCSB: Târnovanu – Antwi, Dawa, Chiricheş, Panţîru – Alhassan (Olaru ’46), Edjouma (Şut ’46) – Ştefănescu, Luis Phelipe (Miculescu ’61), Musi (Pandele ’50) – D. Popa (Băluţă ’46). Antrenor: Elias Charalambous

Farul: Buzbuchi – M. Popescu, Bălaşa (Dănuleasa ’64), Henrique, Cr. Ganea – Vînă, Nedelcu (Queiros ’63), Grameni (Sîrbu ’64) – G. Iancu (Dican ’51), Rivaldinho (Casap ’57), Grigoryan. Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Şut ‘68 / Grameni ’62, Queiros ‘70

Arbitri: Istvan Kovacs – Mihai Marius Marica, George Florin Neacşu – Ionuţ Coza

Arbitri VAR: Rareş George Vidican, Ferencz Tunyogi

Observator: Liviu Ciubotariu

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

10:08

Ana Bărbosu, mesaj superb pentru Sabrina Voinea și Jordan Chiles, după decizia TAS: „Acesta este visul meu”

9:56

„Nu i-a oprit nimeni să joace în cupele europene!” Mihai Stoica, replică dură pentru Dorinel Munteanu

9:41

Americanii au făcut spectacol în ștafetele de 4×400 de metri de la Jocurile Olimpice 2024! Nou record olimpic la masculin

9:23

Cum a reacţionat Dan Şucu, după ce Rapid a rămas fără victorie în Liga 1! Gestul făcut după egalul cu Gloria Buzău

9:13

România și SUA au bătut palma, dar CIO și FIG nici nu au vrut să audă! Scenariul refuzat de cele două foruri

9:05

“Românii, niște plângăcioși!” Americanii au luat “foc”, după ce Ana Maria Bărbosu a câştigat medalia de bronz

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 3 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 4 FotoSchimbare radicală anunţată de Ion Ţiriac, la cinci zile după ce miliardarul i-a promis un cadou uriaş lui David Popovicis 5 FotoJordan Chiles s-a aşezat în genunchi la festivitatea de premiere, după ce i-a „suflat” bronzul româncei Ana Maria Bărbosus 6 FotoSuma pe care o va primi lunar, pentru tot restul vieţii, Novak Djokovic de la statul sârb, după ce a devenit campion olimpic!s