Gigi Becali l-a distrus pe Chiricheş după dezastrul cu Hermannstadt: „Cu el mi-e frică! Te doare capul”

Publicat: 26.08.2024, 0:16.

Gigi Becali l-a distru pe Chiricheş după dezastrul cu Hermannstadt

Gigi Becali / Hepta

Gigi Becali l-a distru pe Chiricheş după dezastrul cu Hermannstadt. Campioana a pierdut al treilea meci din acest sezon şi a ajuns pe penultimul loc în clasament.

Gigi Becali nu a avut milă de jucători după înfrângerea de la Hermannstadt, pe care i-a distrus în direct la TV. Gigi Becali a spus că echipa nu are valoare şi i-a criticat pe Popa şi pe Chiricheş.

„Cauza a fost arbitrul, gol valabil care a fost anulat. A doua e că nu mai ştie omul cum să dea cu voi. Am alergat după doi iepuri şi nu am prins. Nu numai asta e cauza. A doua e că nu avem valoare. Toată echipa nu are. Ai văzut un jucător valoros? Poate Lixandru a mai mişcat. Puteam să câştigăm meciul cu Popa în minutul 11. Dă, bă, gol, dacă eşti atacant. Eu le-am spus că atunci când îl văd pe Chiricheş, am emoţii cu el. I-am zis lui MM să jucăm cu Kiki sau cu Lixandru fundaş, că mi-e frică cu Chiricheş. Primul gol e al lui. Al doilea gol e al lui, laşi mingea la adversar? Te doare capul!„, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Hermannstadt – FCSB 2-0. Dezastru pentru campioană, care a ajuns pe penultimul loc în clasamentul Ligii 1

Hermanstadt a marcat prin Balaure, dar golul a fost anulat după intervenţia VAR. Şi FCSB a marcat în finalul primei reprize, prin Ngezana, dar şi această reuşită a fost anulată de VAR.

Echipa lui Marius Măldărăşanu a dat lovitura în repriza secundă prin golul lui Murgia. FCSB a încercat să revină, dar nu a reuşit. Mai mult, Deaconu a mai marcat în prelungiri. FCSB se află pe penultimul loc în clasament, la egalitate de puncte cu Buzău.

Sibienii au avut prima mare ocazie a meciului, în minutul 7, când Balaure a fost aproape să înscrie din corner, însă balonul a lovit bara. În minutul 11, acelaşi Balaure a înscris, însă golul a fost anulat după intervenţia VAR, pentru că autorul pasei decisive, Aurelian Chiţu, se afla în ofsaid. Bucureştenii au marcat şi ei, în minutul 45+3, prin Ngezana, dar şi acest gol a fost anulat, pentru un fault în atac al lui Florin Tănase. Gazdele au deschis totuşi scorul, în minutul 56, când Ianis Stoica a pasat şi Murgia a înscris al treilea său gol din acest sezon. Scorul final a fost stabilit de Ronaldo Deaconu, în minutul 90+6. Hermannstadt s-a impus cu 2-0, reuşind a doua victorie a sezonului, şi se află pe locul 8, cu 8 puncte. FCSB este penultima în clasament, cu doar cinci puncte.

• Sporting Lisabona - FC Porto e pe 31 august, de la ora 22:30, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Italiei e în perioada 30 august - 1 septembrie, LIVE în AntenaPLAY
  • Este Dennis Man cel mai în formă internaţional român?

0:42

Elias Charalambous, după Hermannstadt – FCSB 2-0: „E o greşeală care ne costă! Trebuie să găsim soluţii”

0:33

„Îţi dai seama ce hal de fotbalist?!” Gigi Becali a umilit un fotbalist în direct la TV: „Uitaţi-o pe asta, că e de râs!”

0:31

VIDEOBraga – Moreirense 3-1 a fost în AntenaPLAY! Sporting, FC Porto și Benfica, spectacol în etapa a 3-a din Liga Portugal

0:23

Gigi Becali, decizie radicală după 0-2 cu Hermannstadt! Patronul nu mai ține cont de nimic: „Mă duc la echipă! Să țip, să urlu”

0:12

Florin Tănase, mesaj pentru Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 2-0: „Multe schimbări! Influențează!”

23:50 25 aug.

1 FotoFiica lui Marius Şumudică, mesaj emoţionant după ce tatăl său şi-a îndeplinit cel mare mare viss 2 FotoAna Maria Bărbosu a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Sabrina Voinea, după ce a primit bronzul la JO: „Am simţit-o distantă”s 3 FotoMarius Şumudică, uluit de locuinţa milionarului Dan Şucu: „Nu pot cumpăra eu o asemenea casă, era ca un muzeu”s 4 VIDEOEstrela – Famalicao 0-3 a fost în AntenaPLAY. Rezultatele şi golurile etapei din Liga Portugals 5 VIDEOLando Norris, pole position la Marele Premiu al Țărilor de Jos! Verstappen, pe 2. Cursa, duminică (15:45, Antena 1 și AntenaPLAY)s 6 FotoDeian Sorescu şi-a cerut iubita în căsătorie. Tânăra a izbucnit imediat în plânss

3 zodii care își depășesc problemele din relație în perioada 26 august – 1 septembrie 2024

3 semne zodiacale vor deveni de neoprit în septembrie 2024. Nici greutățile nu le mai stau în cale