Gigi Becali nu s-a putut abţine! Trei schimbări la pauză în FCSB – Corvinul! Jucătorii care l-au nemulţumit

De Viviana Moraru
Publicat: 4.07.2024, 21:22

Gigi Becali, necruţător cu Charalambous şi Pintilii

Gigi Becali, în timpul unui interviu / Hepta

Gigi Becali nu s-a putut abţine şi a „ordonat” trei schimbări la pauză, în meciul dintre FCSB şi Corvinul. Campioana se află în avantaj, după primele 45 de minute de joc.

FCSB vrea să cucerească primul trofeu din noul sezon. Campioana se duelează cu Corvinul, în Supercupa României, meciul fiind în format live text, pe AS.ro.

Gigi Becali nu s-a putut abţine | Trei schimbări la pauză în FCSB – Corvinul

Daniel Popa debutează în tricoul FCSB-ului. Atacantul transferat de la U Cluj i-a luat locul lui David Miculescu, la pauză.

Deşi a marcat în prima repriză a duelului cu Corvinul, Miculescu a fost înlocuit. Al doilea jucător schimbat a fost Eduard Radaslavescu, în locul său fiind trimis în teren Alexandru Musi, cel care a revenit în această vară la FCSB, după împrumutul de la Petrolul.

De asemenea, Malcom Edjouma a fost trimis în teren în minutul 45, în locul lui Mihai Lixandru. Francezul a revenit şi el în această vară la FCSB, după împrumutul la Bari, din sezonul precedent.

Marius Ştefănescu a fost titular la meciul de debut la FCSB. Al treilea jucător transferat de campioană în această vară, David Kiki, a rămas pe banca de rezerve.

În prima etapă a noului sezon de Liga 1, FCSB va primi vizita celor de la U Cluj. Partida se va disputa sâmbătă, 13 iulie, de la ora 22:00. Până la duelul cu trupa lui Ioan Ovidiu Sabău, campioana se va deplasa în San Marino, pentru partida tur cu Virtus, din primul tur preliminar din Champions League.

Marius Ştefănescu, titular în primul meci oficial la FCSB! Ce jucător îndeplineşte regula U21, în Supercupă

Marius Ştefănescu este titular în primul meci oficial la FCSB. Mijlocaşul transferat de la Sepsi este singurul nou-venit care a prins primul 11 al campioanei, pentru meciul din Supercupă cu Corvinul Hunedoara.

Gigi Becali a anunţat, înaintea meciului cu Corvinul, faptul că Marius Ştefănescu va fi titular indiscutabil la FCSB. Pentru meciul cu Corvinul, David Kiki şi Daniel Popa au fost lăsaţi pe banca de rezerve.

Marius Ştefănescu împarte linia de mijloc cu Baba Alhassan şi Mihai Lixandru, în lipsa titularilor obişnuiţi Darius Olaru şi Adrian Şut, cei care au fost învoiţi la meciul de Supercupă, pentru faptul că au fost prezenţi la EURO 2024.

În atac au fost titularizaţi David Miculescu, Alexandru Băluţă şi Eduard Radaslavescu, cel care îndeplineşte regula U21.

În apărare, în flancul stâng a fost titularizat Nana Antwi, cel care a bifat nouă partide în tricoul campioanei, în sezonul precedent. Joyskim Dawa, Vlad Chiricheş şi Risto Radunovic sunt ceilalţi trei fundaşi titulari ai FCSB-ului, Siyabonga Ngezana fiind lăsat pe bancă.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 20:30, exclusiv în AntenaPLAY
  • Ar fi trebuit să fie convocat Bîrligea la naţională?

23:29

Daniel Bîrligea, comparat de Gigi Becali cu Luis Suarez! Clauza pe care o are la FCSB: „Acum mă oftic că i-am pus numai atât”

23:23

Oțelul – Universitatea Craiova 1-1! Dorinel Munteanu și Costel Gâlcă s-au încurcat reciproc! Cum arată clasamentul

23:15

LIVE VIDEOSporting – Casa Pia se joacă ACUM în AntenaPLAY. Programul complet din Liga Portugal

23:06

Reacţia lui Denis Drăguş, după ce a dat o pasă decisivă în Hatayspor – Trabzonspor 1-1: „Trebuie să fim mai buni!”

22:18

„Îmi doresc să câștige CFR Cluj campionatul”. Mihai Stoica a auzit declaraţia jucătorului de la Poli Iaşi şi a răbufnit

21:53

„Greşelile sunt prea mari împotriva noastră!” Dan Petrescu a pus „tunurile” pe arbitri, după CFR Cluj – Poli Iaşi 2-1

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s 6 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales

4 zodii care vor fi de neoprit în luna octombrie 2024. Trec peste orice greutate

Nativii care își pot schimbă propriile vieți pe 5 octombrie 2024. Zodiile care vor străluci sub lumina reflectoarelor