„Joacă două meciuri pe an!” Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura, făcut praf: „Cine l-a văzut fotbalist?”

De Viviana Moraru
Publicat: 19.04.2024, 8:44

Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura, făcut praf

Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura, făcut praf

Gigi Becali / Hepta

Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura, Juan Bauza, a fost făcut praf. Dănuţ Lupu a avut un comentariu ironic la adresa argentinianului de la FCU Craiova, numindu-l pe acesta „cel mai bun străin din ţară”.

Reclamă

Sursele AntenaSport au anunţat că Gigi Becali vrea să-l transfere pe Juan Bauza, de la FCU Craiova, la finalul sezonului. Gigi Becali vrea să-şi întărească echipa, în vederea participării în competiţiile europene.

Reclamă

Jucătorul cu care Gigi Becali vrea să dea lovitura, făcut praf

Dănuţ Lupu a declarat că doar Adrian Mititelu l-a lăudat pe Juan Bauza, jucător despre care susţine că joacă doar împotriva echipelor din subsolul clasamentului. Fostul internaţional a comparat jocul argentinianului cu cel al lui Florinel Coman, şi a declarat că „Mbappe” a reuşit să o ducă pe FCSB pe primul loc, în timp ce Bauza evoluează la echipa clasată pe ultimul loc.

„Mititelu are cel mai bun străin din țară, cum să pice? Bauza e cel mai bun străin din România. Coman reușește să ducă de unul singur FCSB-ul acolo și tu cel mai bun străin din țară… cum faci?

A, unul e pe primul și celălalt e pe ultimul. Cine l-a văzut fotbalist în afară de Mititelu? Joacă doar cu locul 16-17. Joacă două meciuri pe an”, a declarat Dănuţ Lupu, conform fanatik.ro.

Juan Bauza va reveni în lotul celor de la FCU Craiova, în această etapă, pentru duelul cu Dinamo. Mijlocaşul de 27 de ani a fost accidentat în ultimele trei meciuri ale formaţiei din Bănie.

Gigi Becali poate rămâne fără un titular! Jucătorul de la FCSB care este dorit de „un club mare”

Gigi Becali poate rămâne fără un titular de la FCSB, din sezonul viitor. Siyabonga Ngezana a atras atenţia unui club mare din Turcia, după cum anunţă presa din Africa de Sud, ţară din care provine fundaşul central.

Presa din Africa de Sud a transmis că Siyabonga Ngezana este la mare căutare în Turcia. Un club important din Superliga turcă ar fi pus ochii pe fundaşul de la FCSB, care s-ar putea despărţi de echipa roş-albastră la finalul sezonului.

„Cele mai recente întrebări (n.r.- despre Ngezana) au venit din Turcia, unul dintre marile cluburi de acolo cântărește opțiunea de a-l transfera în sezonul următor. Au fost întrebări despre condițiile sale personale, dar și despre ceea ce solicită clubul”, au transmis sud-africanii de a snl24.com.

După primele meciuri ale lui Siyabonga Ngezana la FCSB, Gigi Becali i-a stabilit preţul fundaşului. Şapte milioane de euro cere patronul roş-albaştrilor, în schimbul stopperului sud-african. În prezent, Ngezana este cotat la suma de 1,3 milioane de euro, conform site-urilor de specialitate.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
1:12

Real Betis – Fiorentina şi Djurgarden – Chelsea sunt semifinalele Conference League!

1:07

S-au stabilit semifinalele Europa League! Meciuri tari: Tottenham – Bodo/Glimt și Bilbao – Manchester United

0:56

Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”!

0:43

UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele

23:23 17 apr.

„E inacceptabil” Marius Şumudică a cerut o schimbare majoră în Liga 1!

23:15 17 apr.

Ce notă a primit Ianis Hagi după ce a fost schimbat la pauză în Athletic Bilbao – Rangers

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas