„Joc singur” Scandal la FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Juan Bauza şi-a făcut praf colegii

Bogdan Stănescu Publicat: 19 martie 2024, 13:30

„Joc singur Scandal la FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Juan Bauza şi-a făcut praf colegii

Scandal la FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul!

Juan Bauza, într-un meci pentru FCU Craiova / Profimedia Images

Scandal la FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Juan Bauza a fost surprins vorbind în termeni duri despre colegii săi.

Petrolul – FCU Craiova s-a terminat 1-0. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Jair, în minutul 61.

I am playing alone. The rest are bullshit (n.r: Joc singur. Ceilalţi sunt de r…t”, le-a transmis Juan Bauza fanilor echipei lui Mititelu, potrivit gsp.ro.

Argentinianul le-a transmis acest mesaj dur fanilor oltenilor, după ce aceştia l-au criticat că nu a tras mai des la poartă. Bauza nu a reuşit niciun şut pe poartă în meciul cu Petrolul.

Juan Bauza este unul dintre cei mai apreciaţi jucători ai echipei patronate de Adrian Mititelu.

În urma înfrângerii de la Ploieşti, FCU Craiova se află pe locul 7 în play-out, poziţie ce duce la barajul de rămânere / promovare în Liga 1. Oltenii au 16 puncte, cu unul mai mult decât Dinamo, care a pierdut şi ea, fără drept de apel, cu Hermannstadt în prima etapă din play-out. Hermannstadt – Dinamo s-a încheiat 3-0.

Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Ce reacţii au putut avea Nicolo Napoli şi Vlad Achim

Au fost ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul. Oltenii lui Adrian Mititelu au ajuns la şapte meciuri fără victorie în Liga 1 şi atmosfera este „incendiară” în cadrul echipei.

Nici măcar revenirea lui Nicolo Napoli nu a ajutat-o pe FCU Craiova. După eşecul din derby-ul cu rivala din oraş, Universitatea Craiova, au cedat la limită şi cu Petrolul, scor 0-1. Alb-albaştrii sunt pe loc de baraj.

Antrenorul oltenilor a avut o reacţie surprinzătoare atunci când a fost întrebat ce s-a întâmplat după înfrângerea de la Ploieşti.

Nicolo Napoli: „Avem jucători buni, putem să ne salvăm”

Băieţii au făcut o primă repriză foarte bună, în repriza a doua nu mi-a plăcut. Am încercat să egalăm, dar nu am putut.

În prima repriză a jucat echipă, am avut acţiuni. Noi nu am avut acţiuni. Normal, în vestiar vorbim.

Petrolul Ploieşti – FCU Craiova 1-0

Echipa Petrolul Ploieşti a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FCU Craiova, în ultimul meci al primei etape din play-out-ul Superligii.

În prima repriză, cele două formaţii nu au avut multe ocazii clare de gol, iar gazdele s-au aflat la conducerea jocului, ratând la lovitura de cap a lui Papp, în minutul 27. După trei minute Jair a trimis în bară, lovind balonul cu umărul. Acelaşi Jair avea însă să deschidă scorul în minutul 61, cu un voleu din afara careului.

Avea să fie şi unicul gol al întâlnirii, iar Petrolul a reuşit prima victorie, după patru înfrângeri consecutive. Ploieştenii au ajuns la 21 de puncte, ocupând locul 4 în play-out. FCU Craiova este pe locul 7, cu 16 puncte, la doar un punct peste Dinamo şi două peste FC Voluntari.

PETROLUL: Zima – Dumitriu, Papp, Garutti, Ţicu – Hanca (Diomande 90), Seto – Al. Musi (I. Răducan 88), Jair, Işfan (Jyry 75) – A. Berisha (Irobiso 87). ANTRENOR: Florin Stângă

FCU CRAIOVA: Gurău – R. Negru, Lekiatas, Lacroix, Mascarenhas (A. Dragu 75) – V. Achim, Dr. Albu (V. Pop 75) – Baeten (Sidibe 67), Bauza, A. Chiţu (Ibrahimi 75) – Blănuţă. ANTRENOR: Nicolo Napoli

Cartonaşe galbene: Garutti 54, Hanca 89 / Lacroix 62

Arbitri: Radu Petrescu – Mircea Grigoriu, Vladimir Urzică – Andrei Antonie

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache – Cristina Trandafir

Observator: Teodora Albon

20:20 LIVE TEXTDinamo – FC Voluntari 0-0. Meci crucial pentru salvarea de la retrogradare! 20:14 Liverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Anunţul lui Fabrizio Romano 19:36 Jaqueline Cristian s-a calificat în turul 3 la Madrid! Revenire de senzaţie a româncei, care pierduse primul set! 19:32 VIDEO„Împreună putem deveni campioni!” Mobilizare generală la FCSB, înaintea meciului care le poate aduce roş-albaştrilor titlul 18:40 În ce stadiu se află dosarul penal al lui Daniel Niculae! Anunţul unui renumit avocat român: „Vă spun cu certitudine” 18:35 Deciziile finale luate de Xavi! Catalanii au anunţat cum va arăta Barcelona sezonul viitor. Jucătorii aşteptaţi pe Camp Nou 18:12 Ronnie O’Sullivan, performanţă de senzaţie! „Racheta” a mai doborât un record la Campionatul Mondial de snooker 17:51 NEWS ALERT„O problemă reală şi gravă!” Prima decizie luată de Dan Şucu, după ce Daniel Niculae a ajuns să fie urmărit penal 17:31 „Să facem un meci mare!” Gică Hagi avertizează că e gata să strice sărbătoarea de titlu a FCSB-ului: „Avem oxigen!” 17:30 Conducătorii lui Dinamo, făcuţi praf de o legendă a „câinilor”: „Eu am girat să vină aceşti oameni”! Reacţia lui Dănuţ Lupu Vezi toate știrile