Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj – FCSB 2-2: „Ştiu ei mai bine”. Ce a spus despre schimbare

De Alex Masgras
Publicat: 15.09.2024, 23:38

Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj - FCSB 2-2

Louis Munteanu / Profimedia

Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj – FCSB 2-2. Atacantul clujenilor a fost autorul unei duble în derby-ul cu FCSB din Gruia, încheiat la egalitate, scor 2-2. Fostul atacant de la Farul Constanţa, dorit de FCSB şi Rapid vara aceasta, a deschis scorul în minutul 36, cu o execuţie superbă.

Munteanu a reuşit dubla în debutul reprizei secunde, în minutul 49. Cu toate acestea, FCSB a reuşit să revină şi să obţină un punct, graţie golurilor marcate de Băluţă şi Dawa.

Louis Munteanu a explicat gesturile făcute după golurile din CFR Cluj – FCSB: „Ştiu ei mai bine”. Ce a spus despre schimbare

După cele două goluri, Louis Munteanu a mers la cameră şi s-a prefăcut că îşi şterge ochii. După meci, atacantul celor de la FCSB a declarat că gesturile respective au fost făcute pentru prietenii săi:

„Un meci greu, cu un adversar dificil şi zic că am făcut o partidă bună, dar am făcut greşelile de pe final şi, când ai în faţă o echipă cu calitate, vine peste tine. Am ieşit, că m-am încărcat puţin, am fost şi la naţională, am fost pe drumuri şi eu am cerut schimbarea.

Pentru mine şi prietenii mei au fost acele semne, gesturi pentru prietenii mei, care ştiu ei mai bine. Nu, pentru nimic.

Când vii la CFR e presiune mereu, nu doar pe mine, ci pe fiecare jucător care e aici. Vrem să câştigăm meci de meci şi să câştigăm meciul.

M-am gândit înainte de meci să fiu mai mult în careu, că Dawa şi Mihai Popescu sunt agresivi şi am zis să fiu acolo în faţa porţii, că inteligenţi ca mine nu au cum să fie.

Aşa acum am mai spus. Din mici detalii au întors jocul, iar dacă se evita cea de la primul gol poate închideam jocul sau mai marcarcam un gol”, a declarat Louis Munteanu, la digisport.ro.

Louis Munteanu a dat o nebunie de gol în CFR Cluj – FCSB

Louis Munteanu a dat o nebunie de gol în CFR Cluj – FCSB. Atacantul celor de la CFR Cluj a fost dorit în vară şi de Gigi Becali, dar a ales să semneze cu ardelenii.

Louis Munteanu a început să marcheze pe bandă rulantă la CFR Cluj. Munteanu a marcat superb cu FCSB şi a ajuns la 4 goluri marcate în tricoul ardelenilor.

Louis Munteanu a deschis scorul în Gruia în minutul 36, când a devenit perfect centrarea lui Simao Rocha. Louis Munteanu a semnat în această vară cu CFR Cluj, deşi a mai fost dorit în România de FCSB şi Rapid. De altfel, chiar atacantul a dezvăluit că a refuzat să semneze cu FCSB. În minutul 49, Louis Munteanu a dus scorul la 2-2.

• WTT Champions Macao 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 9 - 15 septembrie
  • Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului este în perioada 13 - 15 septembrie, live în AntenaPLAY
  • Cine este mai voloros?

23:55 15 sept.

Elias Charalambous trage un semnal de alarmă după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Trebuie să facem schimbări. E ceva ce nu ne convine”

23:49 15 sept.

Promisiunea lui Joyskim Dawa, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Vom reveni în campionat! Avem lot puternic, facem două echipe”

23:40 15 sept.

Dan Petrescu, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Nu ai voie să nu câştigi!” Despre Louis Munteanu: „Va avea o carieră minunată!”

23:25 15 sept.

„Te gândeşti să pleci de la FCSB?” Adrian Şut a răspuns fără să stea de gânduri: „La un moment, fiecare face asta!”

23:23 15 sept.

„Vreau să distrugem adversarul!” Gigi Becali anunţă schimbări masive după derby-ul cu CFR Cluj: „Şi-au câştigat dreptul de joc”

23:08 15 sept.

Prima reacţie a lui Gigi Becali, după CFR Cluj – FCSB 2-2: „Erau de bătut!” Jucătorul criticat: „Cu el a fost greşeala!”

1 Foto„Până la stele şi dincolo de ele!” Soţia lui Alexandru Mitriţă, declaraţie superbă de dragoste direct de la meciul Românieis 2 VIDEOCharles Leclerc, pole-position în Marele Premiu al Azerbaidjanului! Cursa e duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (13:45)s 3 FotoNadia Comăneci, anunţ uriaş despre cazul finalei de la sol de la Jocurile Olimpice! Ce s-ar putea întâmpla cu Voinea şi Bărbosus 4 FotoCiprian Tătăruşanu şi-a anunţat retragerea! Mesaj emoţionant transmis de fostul portar al naţionalei: „Am dat totul din prima zi”s 5 România – Lituania 3-1! Mircea Lucescu continuă seria perfectă pe banca naționalei! Mihăilă, Marin și Mitriță au făcut spectacols 6 FotoCum a apărut iubita lui David Popovici la Palatul Cotroceni, la ceremonia în care iubitul ei a fost decorat de Klaus Iohannis!s

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 16 septembrie 2024. Află dacă te numeri printre ele

Trăsături mai puțin cunoscute despre fiecare semn zodiacal. Ce secrete pot ascunde nativii