Louis Munteanu, sincer după Sepsi – Farul 1-1: „A fost un meci mai prost făcut de noi!”

De Sebastian Cristian
Publicat: 30.04.2023, 0:14

Louis Munteanu a fost sincer după Sepsi - Farul 1-1

Louis Munteanu, sincer după Sepsi - Farul 1-1

Louis Munteanu a fost sincer după Sepsi – Farul 1-1. Atacantul „marinarilor” a explicat de ce echipa sa nu a reușit să câștige meciul de la Sfântu Gheorghe. Totodată, Louis Munteanu este optimist că Farul va putea să câștige următoarele meciuri.

Echipa lui Gică Hagi rămâne pe primul loc, cu 43 de puncte, după 6 meciuri jucate în actualul play-off al Ligii 1.

Atacantul Farului a recunoscut în același timp că jocul prestat nu a fost la cel mai înalt nivel în deplasarea cu Sepsi.

„A fost un meci mai prost făcut de noi, dar asta este, trebuie să mergem înainte, să luăm meci cu meci și să luăm 3 puncte acasă în următorul meci. Sper să-mi ajut echipa în meciul viitor și să câștigăm. Este presiune, dar nu își pune amprenta.

Noi jucăm pentru cele 3 puncte și cu siguranță acasă vom juca mai bine și vom câștiga. N-am fost noi, n-am avut posesia pe care o facem mereu. A fost o seară mai proastă pentru noi. Cei de la Sepsi au făcut un meci foarte bun”, a declarat Louis Munteanu, potrivit digisport.ro.

„Noi ne propunem să câștigăm meci de meci. Încerc să-mi ajut echipa mereu. Nu ne-a surprins cu nimic adversarul, am început puțin prost meciul. Nu cred că avem o problemă în deplasare. Noi ne propunem să câștigăm meci de meci. Eu muncesc zi de zi și vreau să-mi câștig postul de titular mereu.

Noi în vestiar avem o mentalitate de învingător și ne dorim să câștigăm la fiecare meci. Nu este presiune, noi suntem învățați să câștigăm”, a declarat și Andrei Borza.

Sepsi – Farul 1-1. Formația lui Gică Hagi, pas greșit în lupta la titlu! Covăsnenii au egalat în minutul 90, după ce liderul din Liga 1 a deschis scorul.

În urma acestui rezultat, Farul ajunge la 43 de puncte. De cealaltă parte, Sepsi a adunat 25 de puncte.

Meciul a fost început foarte bine de constănțeni, care au avut posesia și primele ocazii ale meciului. Pe finalul primei reprize, gazdele și-au revenit și au început să aibă ocazii, însă scorul a rămas neschimbat la pauză.

În repriza secundă, Farul a reușit să dea lovitura prin Andrei Borza, în minutul 73. Totuși, elevii lui Gică Hagi nu au plecat cu toate cele trei puncte. Marius Ștefănescu a reușit să restabilesacă egalitatea în minutul 90.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

13
0:08
VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi
23:56 „Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor” 23:43 Nebunie pe stadion, după retrogradarea lui FC U Craiova 1948! Ultraşii au aruncat cu scaune şi l-au înjurat pe Adrian Mititelu 23:38 Scene incredibile la Dinamo – UTA! Presiunea şi-a spus cuvântul şi lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău 23:30 Când se joacă meciurile de baraj Dinamo – Csikszereda şi FC Botoşani – CS Mioveni, pentru menţinerea/promovarea în Liga 1 23:10 Dinamo – UTA 2-0! Dinamo şi FC Botoşani vor juca baraj pentru menţinerea în Liga 1. FCU Craiova şi FC Voluntari au retrogradat 22:56 VIDEO & FOTOUltraşii lui PSG şi-au luat la revedere de la Kylian Mbappe! Imagini fabuloase de pe Parc des Princes 22:50 Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim 22:11 Mesajul afişat de fanii lui Dinamo pentru Mircea Lucescu în timpul meciului capital pentru salvarea de la retrogradare 22:00 VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby Vezi toate știrile