Marian Copilu ar putea deveni noul patron de la Petrolul Ploiești! În ce stadiu se află negocierile

De Cosmin Olteanu
Publicat: 30.01.2023, 13:17

Marian Copilu

Marian Copilu ar putea deveni noul patron de la Petrolul Ploiești

Marian Copilu / hepta

Marian Copilu, fostul președinte de la CFR Cluj și Universitatea Craiova, ar putea deveni noul patron de la Petrolul Ploiești!

Reclamă

Ultima dată, Marian Copilu a ocupat funcția de președinte la Universitatea Craiova, formație de care s-a despărțit în luna octombrie a anului trecut.

Reclamă

Marian Copilu ar putea deveni noul patron de la Petrolul Ploiești

Marian Copilu ar putea să o preia pe Petrolul Ploiești din postura de finanțator, anunță prosport.ro.

Sursa citată susține că negocierile dintre cele două părți se află în faza finală, iar o decizie ar urma să fie luată în această săptămână sau, cel târziu, la începutul săptămânii viitoare.

Marian Copilu trebuie să plătească 2,2 milioane de euro pentru a prelua Petrolul

Marian Copilu ar trebui să scoată din „buzunar” 2,2 milioane de euro pentru a deveni patronul Petrolului. Un aspect care îl atrage pe Copilu este faptul că autoritățile locale sunt dispuse să sprijine și mai mult formația ploieșteană.

În prezent, Petrolul se află pe locul 7 din Liga 1, cu 30 de puncte obținute după 23 de meciuri jucate.

Dumitru Dragomir a fost cât pe ce să cumpere Petrolul

Recent, Dumitru Dragomir, fostul șef LPF, a dezvăluit faptul că a fost aproape să cumpere Petrolul.

„Acum două luni au fost la mine, eram gata să iau Petrolul. Petrolul este ieftin, cu stadion, cu primarul căruia îi place fotbalul, deşi nu e aproape de echipă. Fii atent aici! Cu două milioane de euro poate să ia cineva Petrolul.

Stadionul e pus la dispoziţie Petrolului. Pe onoarea mea, costă 2 milioane. I-am chemat să semnez. Eu sunt încă verde, dar am 77 de ani. Mi-am zis că intru iar în stresurile astea. Eu dacă merg la Petrolul şi n-am rezultate, mă distrug.

Ca să am rezultate, trebuie să mai am patru-cinci milioane, ca să cumpăr jucători. Mă băgam în draci, plecam în Argentina, în Brazilia. Numai ce văd eu aveam încredere, că aşa cu impresarii ăştia… Două milioane puneam jos.

La un moment dat mai era cineva interesat, dar a fost cel care m-a convins pe mine să o lăsăm moartă. Nu îi dau numele. Unul cu bani mulţi”, a spus Dumitru Dragomir, zilele trecute, pentru fanatik.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
16:19

FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”

16:16

Luis Figo, verdict despre șansele României de calificare la World Cup 2026: „Aveți jucători tineri și buni”

15:34

Manchester City renunță la încă o vedetă după Kevin De Bruyne: „Să își găsească echipă”

15:33

Mihai Stoichiță a analizat prestația lui Louis Munteanu din FCSB – CFR Cluj 3-2: „Un jucător excelent”

14:59

Câte etape va fi suspendat Mihai Popescu după „parada” din FCSB – CFR Cluj 3-2! Ce scrie în Regulament

14:40

Dinamo – Universitatea Craiova LIVE TEXT (21:00). Oltenii atacă locul 2 din play-off. Echipele probabile

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis