Închide meniul

Marius Măldărășanu, fericit după ce a „răpus-o” pe CFR Cluj: „Este o victorie mare”

Cosmin Olteanu Publicat: 20 decembrie 2022, 22:38

Marius Măldărășanu, fericit după ce a răpus-o” pe CFR Cluj: Este o victorie mare”

Marius Măldărășanu, în timpul unui meci/hepta

Marius Măldărășanu, fericit după ce a „răpus-o” pe CFR Cluj! Tehnicianul de la FC Hermannstadt a comentat victoria obținută de băieții săi în fața campioanei României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Hermannstadt s-a impus în fața CFR-ului cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Bejan, la ultima fază a meciului.

Marius Măldărășanu, fericit după ce a „răpus-o” pe CFR Cluj

Marius Măldărășanu și-a felicitat elevii pentru victoria neașteptată obținută în „Gruia”. Totodată, tehnicianul a anunțat că problemele financiare de la FC Hermannstadt s-au rezolvat, jucătorii fiind cu salariile la zi.

„Este un rezultat neașteptat. Sunt campionii, au câștigat meciul tur de maniera în care au făcut-o. Felicit băieții că au dat totul. Este o victorie mare. Un an extraordinar.

Când se vorbește de partea financiară, nu e normal să vorbesc eu. Dar, acum, e normal să zic că salariile sunt la zi. Am gândit jocul știind că CFR forțează cu doi atacanți. Toți ne studiem. Depinde de detalii, de decizii.

Reclamă
Reclamă

Au dat totul, s-au dublat bine. Au fost momente în care am suferit… dar ce să spun: Povestea continuă! Vor fi sărbători fericite, chiar dacă era o înfrângere. Mi-aș dori ca de la 1 ianuarie să fim buni, cum suntem în luna asta de sărbători”, a declarat Marius Măldărășanu, la finalul partidei cu CFR Cluj.

În urma victoriei cu CFR Cluj, Hermannstadt urcă pe locul 6 din Liga 1, cu 33 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.

De cealaltă parte, CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 44 de puncte.

Reclamă

Florin Bejan, eroul lui FC Hermannstadt

Florin Bejan a dat lovitura, la ultima fază a meciului, și le-a adus trei puncte celor de la FC Hermannstadt. Acesta a înscris, cu capul, dintr-un corner bine executat.

Fotbalistul, în vârstă de 31 de ani, a fost transferat de FC Hermannstadt, în vara lui 2021, liber de contract, de la Dinamo.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:57

FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG!

0:55

“A fost un coşmar!” Italienii nu au avut milă de Inter după umilinţa din finala Champions League

0:31

FotoSchimb de replici între Istvan Kovacs şi şeful UEFA! Moment emoţionant după finala PSG-Inter

0:11

Finală istorică arbitrată de Istvan Kovacs! Recordul stabilit de PSG cu Inter, în ultimul act al Ligii!

0:08

Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului

23:56 31 mai

Jackpot financiar pentru PSG după ce a câştigat Liga Campionilor! Câţi bani primesc parizienii

1 VIDEOOscar Piastri a câştigat calificările Marelui Premiu al Spaniei! Podiumul, completat de Norris şi Verstappen 2 Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti 3 EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord” 4 Gigi Becali, anunţ despre şansele ca Dennis Politic să fie transferat la FCSB: “Nici nu mai ştii ce să alegi” 5 FotoPSG – Inter 5-0, în finala Champions League! Parizienii i-au umilit pe italieni, cu Istvan Kovacs la centru 6 Ce ofertă a făcut Gigi Becali pentru transferul lui Denis Drăguş: “Eu am dat o bombă ca să explodeze altă bombă”
Citește și