Mesajul de patru cuvinte transmis de Andrei Nicolescu, după ce Dinamo a revenit pe primul loc! E cu gândul la derby-ul cu Rapid

Viviana Moraru Publicat: 14 decembrie 2024, 8:52

Comentarii
Mesajul de patru cuvinte transmis de Andrei Nicolescu, după ce Dinamo a revenit pe primul loc! E cu gândul la derby-ul cu Rapid

Jucătorii lui Dinamo, după ce au marcat în poarta lui CFR Cluj / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Andrei Nicolescu a oferit o reacție scurtă, după ce Dinamo a revenit pe primul loc în Liga 1. Administratorul special al „câinilor” este deja cu gândul la derby-ul cu Rapid, din etapa viitoare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo a învins-o cu 2-0 pe Poli Iași, într-un meci în care a mai avut și alte trei goluri anulate. Dennis Politic și Patrick Olsen au marcat pe trupa lui Zeljko Kopic, care a ajuns la 35 de puncte, și a urcat provizoriu pe primul loc.

Andrei Nicolescu, reacție după ce Dinamo a revenit pe primul loc

La scurt timp după meciul de pe arena „Arcul de Triumf”, Andrei Nicolescu a reacționat scurt pe rețelele de socializare. Acesta i-a îndemnat pe fanii lui să umple Arena Națională, la derby-ul cu Rapid din runda viitoare.

„Cu Rapid, cu stadionul plin”, a notat Andrei Nicolescu pe pagina sa oficială de Facebook, după Dinamo – Poli Iași 2-0.

Dinamo – Rapid se va disputa în etapa a 21-a din Liga 1. Meciul este programat să se desfășoare duminica viitoare, de la ora 20:00.

Reclamă
Reclamă

Înaintea duelului cu giuleștenii, Dinamo va întâlni Petrolul, în ultima etapă a grupei Cupei României. Cu un singur punct obținut după două runde, „câinii” nu mai au șanse să prindă sferturile. De cealaltă parte, Rapid va întâlni CFR Cluj la mijlocul săptămânii, în duelul pentru primul loc din Grupa A a Cupei României.

Zeljko Kopic, reacţie fermă după ce a dus-o din nou pe Dinamo pe primul loc

Zeljko Kopic a oferit prima reacţie, după ce a dus-o din nou pe Dinamo pe primul loc în Liga 1, ca urmare a victoriei cu 2-0 cu Poli Iaşi. Antrenorul croat s-a declarat foarte mulţumit de prestaţia jucătorilor săi.

A fost dificil, ştiam că Iaşi va juca defensiv, pe tranziţie. Ştiam că dacă vom marca, va fi mai uşor. Dar mentalitatea jucătorilor a fost la un nivel înalt, am încercat, am încercat, şi în cele din urmă am luat cele trei puncte.

Reclamă

Sunt importante pentru noi aceste rezultate, şansele pentru play-off cresc. Toată echipa a jucat la un nivel bun. Ne-am creat şanse bune, continuăm să muncim. Ne pregătim pentru meciul de Cupă, şi după ne concentrăm pe cel cu Rapid.

(N.r. Despre primul loc) Pentru noi, nimic nu s-a schimbat, ştim care e obiectivul nostru, echipa e într-o formă bună. Avem o atmosferă bună la echipă”, a declarat Zeljko Kopic, conform digisport.ro, după Dinamo – Poli Iaşi 2-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:51

LIVE VIDEOPortugalia – Uzbekistan 3-0. ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Ronaldo a reușit dubla. Reușită superbă, anulată

20:41

VideoFanii români, alături de Cristiano Ronaldo în Piaţa World Cup

20:34

Galeria selectă în care a intrat Cristiano Ronaldo, după ce a marcat la 41 ani cu Uzbekistan

20:18

VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY

20:01

Erling Haaland, mesaj surpriză înaintea confruntării „de foc” cu Franța de la Mondial: „Probabil asta vor face”

19:32

Universitatea Craiova l-a transferat pe Ronaldo! Cât vor plăti oltenii pentru fotbalistul care va ajunge în Austria

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 3 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și