Miha Stoica, anunţ bombă: „Nicolae Dică a vrut să demisioneze după FCSB – UTA 2-1!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 17.10.2022, 21:19

Mihai Stoica, alături de Nicolae Dică

Mihai Stoica,

Mihai Stoica, alături de Nicolae Dică / Hepta

Mihai Stoica, anunţ bombă despre Nicolae Dică. Managerul general al FCSB a spus că antrenorul a vrut să îşi dea demisia după partida cu UTA, câştigată de echipa lui Dică, scor 2-1.

Reclamă

Mihai Stoica a dezvăluit că Dică s-a răzgândit după ce a avut o discuţie şi cu Gigi Becali.

Reclamă

Mihai Stoica, anunţ bombă despre Nicolae Dică

Dică a vrut să demisioneze aseară, după meci. Eu am discutat, dar nu dau din casă, nu înregistrez convorbiri (n.r. – cu referire la tactica folosită de Nae Constantin în cazul lui Gabriel Tamaş). După meciul retur cu Silkeborg (n.r. – nu s-a pus problema demisie)… Nimeni n-a avut obiectiv la acel meci.  

Am avut şi noi o discuţie aseară şi după a vorbit cu patronul, mai ales că nu ştia relaţia mea cu patronul. Am zis că vreau să ştiu că rămâne şi a rămas„, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Şi Becali a dezvăluit şi el că Dică a vrut să plece de la echipă, însă nu a dezvăluit şi momentul.

”Dică mi-a spus că vrea să demisioneze. Nu mai contează acum când mi-a spus asta. Dar, eu i-am transmis că nu pleacă de la Steaua (n.r. – FCSB) cu pată în CV. Nu pleci cu pată de aici.

Ai voie să-ți dai demisia doar când ești sus. Așa a plecat și Toni Petrea de la Steaua. După ce a termninat pe locul doi. I-am spus să stea, să-și vadă de treabă în continuare și să câștige în campionat”, a spus Gigi Becali, citat de digisport.ro.

Nicolae Dică l-a pus la punct pe Ciprian Marica

Nicolae Dică a avut o replică dură pentru Ciprian Marica, cel care i-a sugerat lui „Mr. Nick” să-și rupă carnetul de antrenor, după 0-10 la general cu Silkeborg în grupele Conference League.

„N-am văzut declarațiile lui Marica, dar din afară e ușor să vorbești. Ca fotbalist sau antrenor, când nu joci sau nu pregătești, ești cel mai bun.

Nu sunt singurul antrenor care pierde așa. Sunt antrenori mari care au pierdut cu scoruri mai mari, să-și rupă carnetul de antrenor? Eu încerc să fiu din ce în ce mai bun de la zi la zi. Asta e părerea lui„, a spus Nicolae Dică, la conferința de presă dinaintea partidei cu UTA.

Nicolae Dică: „Demisia mi-o dau când cred”

Dică este antrenorul de la FCSB cu cele mai usturătoare eşecuri din istorie. Fostul mijlocaş „şi-a trecut în cont” patru meciuri europene în care a încasat câte cinci goluri: cele două dueluri cu Silkeborg, 1-5 cu Lazio şi 1-5 cu Sporting.

Chiar şi aşa, Dică a avut o replică acidă pentru contestatari, care i-au cerut demisia după 0-10 la general cu Silkeborg. „Dicanio” nu crede că e momentul să plece de la echipa lui Gigi Becali.

„Acesta este scopul meu. Să mă gândesc ceea ce voi face mâine, poimâine, nu ceea ce s-a întâmplat în trecut. Ce a fost, s-a dus! Demiterea mi-o dau când cred eu că e.

Când cred eu că trebuie să îmi dau demisia, atunci mi-o dau. Nu mă iau după altcineva. Când patronul nu va mai avea răbdare, vom avea o discuție și vedem la ce concluzie ajungem”, a declarat Nicolae Dică la conferinţa de presă, înainte de FCSB – UTA 2-1.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
17:55

LIVE SCORESorana Cîrstea – Hailey Baptiste se joacă ACUM. Românca debutează la turneul de la Madrid

17:55

Adrian Mutu a dat verdictul în privinţa transferului lui Nicolae Stanciu la Genoa!

17:28

Damac – Al-Nassr LIVE SCORE (19:05). Stanciu și Niță, față în față cu echipa lui Cristiano Ronaldo

17:04

Anunţul lui Carlo Ancelotti despre starea de sănătate a lui Kylian Mbappe, înainte de finala Cupei!

16:43

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 22 aprilie

16:38

Giani Kiriță a răbufnit după Dinamo – Universitatea Craiova 0-2: „Nu ai cum să te prezinți așa în play-off!”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s