Mihai Aioani s-a făcut de râs în Universitatea Craiova – Farul. În minutul 71, portarul celor de la Farul a făcut o gafă colosală la o lovitură liberă bătută de Dan Nistor.
În minutul 71, Universitatea Craiova a preluat conducerea în faţa celor de la Farul. Mai întâi, Mihai Popescu a fost ezitant şi a fost nevoit să îl faulteze pe Andrei Ivan.
Mihai Aioani s-a făcut de râs în Universitatea Craiova – Farul
Lovitura liberă a fost executată de Dan Nistor. Acesta a centrat în faţa porţii, acolo unde Aioani a încercat să boxeze mingea cu o singură mână. Portarul celor de la Farul a dat mai mult pe lângă minge, iar Universitatea Craiova a preluat pentru prima dată conducerea în meci.
Gabriel Torje, două goluri de senzaţie
Cotat la 350.000 de euro, Gabi Torje a spart gheaţa la Severin. A marcat primele două goluri din acest sezon. Ambele reuşite au fost spectaculoase!
Prima reuşită a lui Gabi Torje a venit în minutul 33, la scorul de 1-1. Fostul dinamovist a scăpat singur cu David Lazar şi l-a lobat pe portarul oltenilor. Al doilea gol a venit după doar 8 minute. Torje a marcat un gol superb din afara careului, la care David Lazar nu a avut nicio replică.
Gabi Torje, „pariul” lui Gică Hagi
Gabi Torje a dezvăluit că „Regele” a fost primul care l-a sunat după ce a retrogradat cu Dinamo. Hagi a fost cel care l-a promovat în Liga 1 pe Torje, în sezonul 2005/2006, la Poli Timișoara.
Torje își dorește să încheie sezonul viitor cât mai sus în Liga 1, alături de Farul. Ex-dinamovistul nu exclude nici o convocare la echipa națională, dacă evoluțiile sale vor fi consistente:
„Gică Hagi m-a promovat in Liga 1, la 16 ani. A avut încredere în mine, a fost cel care m-a sunat primul. N-am ezitat să vin aici nicio secundă. Dânsul a avut mereu încredere în mine. Am venit aici să îl ajut cât de mult pot, și dânsul mă va ajuta pe mine în cariera mea pentru ca încă mai am de jucat fotbal.
(N.r. – despre retrogradarea lui Dinamo) E clar că e o dezamăgire pentru noi ca și jucători, însă problemele mai mari sunt altele în viață.
Obiectivele sunt mari aici. E clar că ne dorim să fim în playoff și să fim mai sus decât anul trecut. Faptul că am fost contactat de cei de la Farul și de Gică mi-a dat încredere și trebuie să demonstrez că sunt un jucător valoros. E clar că orice jucător care e în activitate se gândeste la națională”, a spus Gabi Torje, la conferința oficială a Farului.
- Mihai Aioani s-a făcut de râs în Universitatea Craiova – Farul
- Gafă colosală a portarului de la Farul
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Tensiuni uriașe la Rapid. Liderul Peluzei Nord a atacat conducerea clubului: „Habar n-au unde se află”
- Reacţia FRF după ce cluburile din Liga 1 au cerut amânarea cu o săptămână a startului sezonului următor!
- FC Argeș, gata să meargă la TAS după ce nu a primit licența de Europa. Anunțul lui Dani Coman: „Sunt șanse foarte mari”
- Ilie Dumitrescu și Florin Prunea, dialog aprins, în direct: „Ni s-a băgat pumnul în gură / Nu e o măsură bună”
- Robert Ilyeş ştie ce trebuie să facă jucătorii săi pentru a nu pierde cu FCSB: “Nu a reuşit nimeni”

































