Motivul pentru care Marius Lăcătuș nu o vede campioană pe FCSB: „Știți cum e la noi”

Alex Ioniță Publicat: 20 decembrie 2023, 23:48

Comentarii
Motivul pentru care Marius Lăcătuș nu o vede campioană pe FCSB: Știți cum e la noi”

Marius Lăcătuș / Profimedia

Motivul pentru care Marius Lăcătuș nu o vede campioană pe FCSB. Legenda clubului Steaua București, care a pregătit-o în trecut și pe actuala vicecampioană a României, a vorbit despre lupta pentru titlu din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Această etapă pare a fi una perfectă pentru „roș-albaștrii”. Două dintre cele 3 contracandidate la titlu, Universitatea Craiova și Rapid au înregistrat rezultate de egalitate, în timp ce CFR Cluj are de jucat un meci dificil, cu marea rivală U Cluj.

Motivul pentru care Marius Lăcătuș nu o vede campioană pe FCSB. Explicația „Fiarei”

După meciul dintre Farul Constanța și Rapid, care a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro, Marius Lăcătuș a dezvăluit faptul că, momentan, FCSB nu este aproape de titlu, chiar dacă ultimele rezultate au fost favorabile pentru echipa lui Elias Charalambous.

„Fiara” a tras un semnal de alarmă și a menționat faptul că lupta pentru titlu se va decide în play-off, având în vedere faptul că, după înjumătățirea punctelor, orice formație va avea șanse reale la primul loc.

“Campioană nu e FCSB, știți cum e la noi. Se poate întâmpla orice. Acum depind ce va face și CFR mâine. E important. Dacă ar câștiga 3 puncte, ar rămâne 8 puncte.La înjumătățire ar fi 4, adică șansele cresc la lupta pentru titlu”, a spus Marius Lăcătuș, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

În momentul de față, FCSB este pe primul loc în Liga 1, cu 44 de puncte. Înainte de finalul etapei, Universitatea Craiova este pe 2, cu 34 de puncte, în timp ce Rapid este pe 3, cu 33 de puncte. CFR Cluj se află pe locul al 4-lea, la egalitate de puncte cu Rapid, dar cu un meci mai puțin disputat față de formațiile care se află pe podium.

Marius Lăcătuş, reacţie vehementă după ce Gigi Becali a anunţat că Rotariu va pleca

Marius Lăcătuş a avut o reacţie vehementă după ce Gigi Becali a anunţat că Rotariu va pleca de la FCSB în iarnă. Lăcătuş crede că Becali este dezamăgit că nu i-a ieşit acest transfer şi că, de acum înainte, va ţine cont de părerile lui Mihai Stoica.

”Gigi a zis că și-a asumat acest transfer, a fost un risc asumat. A zis că el l-a adus deși Mihai Stoica a spus anumite lucruri despre Rotariu. Probabil va decide în iarnă că se va despărți de el.

Reclamă

Pe Ganea l-am văzut de foarte puține ori pentru a ne face o părere. Dacă i se pune pata pe un jucător și îl vrea neapărat, face orice să îl ia. E dezamăgit că nu i-a ieșit lui transferul. Probabil acum va ține cont de părerea lui MM mai mult”, a spus Marius Lăcătuş, potrivit sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 13 mart.

VideoCursa de sprint din MP al Chinei e sâmbătă, de la 05:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY! Russell pleacă din pole

23:45 13 mart.

“Îmi asum responsabilitatea” Reacţia lui Coelho după Craiova-Argeş 0-1: “Vom vedea dacă voi fi pe bancă sau nu”

23:35 13 mart.

Ștefan Baiaram surprinde, după Craiova – FC Argeș 0-1: „Împreună putem lua campionatul”

23:17 13 mart.

Gică Craioveanu, descumpănit după eșecul cu FC Argeș: „Cel mai modest meci din acest sezon”

23:12 13 mart.

“Se bate Argeş la titlu?” Răspunsul lui Andone, după ce echipa lui a produs una din surprizele campionatului!

23:01 13 mart.

“Sunteţi în luptă pentru campionat?” Răspunsul lui Mario Tudose după victoria surprinzătoare cu Craiova!

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Continuă coșmarul pentru Dennis Politic! Fotbalistul FCSB-ului, scos după 19 minute în UTA – Hermannstadt 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Ionuț Radu, gafă uriașă în Celta Vigo – Olympique Lyon. Portarul român a comis-o în minutul 88
Citește și