„Ne-au călcat în picioare, nu legăm trei pase!” Claudiu Petrila, devastat după Rapid – Sepsi 2-2. Care e noul obiectiv al echipei

Publicat: 6.08.2024, 0:24.

Claudiu Petrila, devastat după Rapid - Sepsi 2-2

Claudiu Petrila, după un meci al Rapidului / Profimediaimages

Claudiu Petrila a fost devastat după meciul Rapid – Sepsi, scor 2-2, din etapa a 4-a a Ligii 1. Mijlocaşul ofensiv a marcat şi a fost numit omul meciului, dar acesta a avut un discurs vehement.

Rapid a primit gol încă din secunda 42. Chiar dacă a reuşit să întoarcă scorul, Sepsi a plecat cu un punct din Giuleşti după reuşita lui Debeljuh. 72% a fost posesia pe care a avut-o echipa antrenată de Bernd Storck.

Claudiu Petrila, devastat după Rapid – Sepsi 2-2

Nu ştiu ce să vă zic, nu jucăm nimic. Nu am legat trei pase tot meciul, ne-au călcat în picioare. Poate omul meciului am fost anunţat pentru că am alergat cel mai mult… nu ştiu cum am ieşit din pasa asta proastă, dar trebuie să o facem.

Nu mai putem cere timp pentru că etapele trec, nu mai putem bate pe nimeni nici în Giuleşti. Nu pot eu să-mi dau cu părerea, vom vedea la analiză dacă vom merge pe acelaşi sistem. Secunzii cred că au fost pregătiţi. Cu siguranţă ne-a lipsit Neal Lennon.

Momentan poate e un blocaj psihic. Titlu… să prindem play-off-ul. La felul în care jucăm…„, a declarat Claudiu Petrila la digisport.ro.

Rapid – Sepsi 2-2

Covăsnenii au deschis scorul încă din primul minut al meciului din Giuleşti, prin Kevin Varga, acesta profitând de o greşeală comună Blazek – Aioani. Rapidul a revenit foarte repede, egalând în minutul 3, prin Blazek. Sepsi a reacţionat prin ocaziile irosite de Debeljuh (min. 17) şi Kallaku, în minutele 26 şi 37, dar cei care au marcat au fost tot giuleştenii. Florent Hasani a pasat şi Petrila a înscris, aducând gazdele în avantaj din minutul 42. Debeljuh a egalat în minutul 68 pentru oaspţi şi partida s-a terminat la egalitate, 2-2.

Sepsi are 8 puncte şi este pe locul 4, în timp ce Rapid are 3 puncte şi ocupă locul 12.

RAPID: Aioani – Braun, Blazek (Cepoi 76), Cr. Ignat – Cr. Manea, Kait, P. Iacob (Oaidă 64), Petrila (R. Pop 76), Micovschi – Hasani (Papeau 64), Burmaz (Jambor 52). ANTRENOR: Bogdan Lobonţ

SEPSI OSK: Niczuly – Oteliţă (Oroian 65), D. Ciobotariu, Ninaj, F. Ştefan – Kallaku (Kecskes 85), Alimi, Sota Mino (Siger 65), K. Varga (M. Coman 65) – Neskovic (Breij 85), Debeljuh. ANTRENOR: Bernd Storck

Cartonaşe galbene: Cr. Manea 75, Micovschi 90+5 / Kecskes 90+2

Arbitri: Marian Barbu – Ovidiu Artene, Stelian Slabu – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Viorel Nicusor Flueran – Ionel Valentin Dumitru

Observator: Eduard Dumitrescu

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Care va fi numărul total de medalii câştigate de Team Romania la Jocurile Olimpice 2024?

0:42

Viorel Moldovan nu s-a ferit de cuvinte după Rapid – Sepsi 2-2: „Execrabil”! Mesaj despre Marius Şumudică: „E binevenit”

0:26

Nicuşor Bancu, primul mesaj după ce tatăl lui s-a sinucis! Ce a postat căpitanul Universităţii Craiova după tragedie

0:10

„Demisia, demisia!” Galeria Rapidului a început „revoluţia”! Numele antrenorului cerut insistent de ultraşi în Giuleşti!

23:55 5 aug.

Rapid – Sepsi 2-2. Un nou meci de coşmar pentru giuleşteni, care rămân fără victorie în acest sezon din Liga 1!

23:52 5 aug.

Ultimul transfer făcut de Dan Şucu, apariţie surpriză în Giuleşti! Mijlocaşul care vine să scoată Rapidul din criză

23:31 5 aug.

FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!

1 FotoImagini de senzaţie cu Ianis Hagi şi Elena în luna de miere. Paradisul unde au plecat cei doi: „Ce frumuseţe!”s 2 FotoAnunţul fiului lui Ion Ţiriac după ce David Popovici a cerut noi bazine de înot şi investiţii mult mai mari în sportul românesc!s 3 FotoSingurul înotător născut pe teritorul României care a mai cucerit aurul la Jocurile Olimpice, înainte de David Popovici!s 4 FotoCe au spus ungurii când au auzit de cadoul pe care Ion Ţiriac i l-a făcut lui David Popovici. Cât câştigă maghiarii pentru un aurs 5 FotoIon Țiriac i-a făcut un cadou uriaș lui David Popovici, la doar câteva ore după ce a devenit campion olimpic. Anunțul momentuluis 6 FotoSportiva care a concurat însărcinată la Jocurile Olimpice de la Paris! Este gravidă în luna a 7-a: „Eram trei, nu doi”s

Horoscopul săptămânii 5 august – 11 august 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

2 zodii au parte de abundență financiară în ziua de 6 august 2024. Nativii care au parte de câștiguri substanțiale